LT   EN   RU  
2021 m. spalio 28 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Joninės
  Šventės > Joninės
Lankomumo reitingas Atnaujintas: 2015-06-23
Sveikinimas artėjančių Joninių proga

Sveikinu visus Straipsniai.lt portalo lankytojus ir visus mielus redakcijos bičiulius - artėjančių Joninių proga.

Artėja iškili, tautiška vasaros šventė – Joninės, kurios mūsų tautoje turi prasmingas, senas bei gilias tradicijas. Tai šventė kurioje susiduria ilgiausia diena bei trumpiausia naktis, kai kūrenami laužai, pinami vainikai ir ieškomas paslaptingasis paparčio žiedas, o jį radusiųjų laukia laimė, meilė ir sėkmė.

Sveikinu mielas Janinas bei Jonus su varduvėmis ir visus redakcijos bičiulius su nacionaline švente! Linkiu Jums visiems ieškoti ir surasti savąjį paparčio žiedą, kuris atneštų sėkmę, sveikatą, laimę ne tik šią stebuklingą naktį, bet ir ištisus metus. Tegul Jūsų asmenybės, darbai ir siekiai metai po metų vis gražina ir gražina Jūsų vardus. Tegul iki pirmo saulės spindulio visur skambės juokas, daina, vyraus pakili, šventiška bei bičiuliška nuotaika!

Vardas Jonas žinomas ne tik Lietuvoje, bet visame pasaulyje: Latvijoje – Janis, Rusijoje – Ivanas, Anglijoje – Johnas (Džonas), Prancūzijoje – Jeanas (Žanas), Ispanijoje Juanas (Chuanas).

Jonai ir Janinos savo vardadienius švenčia birželio 24, o Rasų šventė, kaip trumpiausia metų naktis ir ilgiausia diena, minima birželio 20 – 21 arba birželio 21 – 22, priklausomai nuo metų.

Įdomu tai, kad Rasos siejamos su senuoju tikėjimu, o Joninės – su krikščionybe, tačiau, nepaisant to, dabar mums įprasta ieškoti paparčio žiedo per Jonines.

Tad šilčiausi sveikinimai skrieja Jonams ir Janinoms, o šių vis dar ypatingai populiarių vardų neturintiems – linkėjimai rasti paparčio žiedą, nešantį laimę.

Joninės arba Rasos diena tradiciškai švenčiama Saulės grąžos metu, kai diena yra ilgiausia, o naktis – trumpiausia. Šiuo ilgiausiu metuose šviesos ir saulės periodu, kuomet gamta, kaip niekada vasariškai gyva, pasidžiaukime užburiančia laužo šviesa bei šiluma šalia savo artimiausiųjų, šeimos narių, kaimynų, kraštiečių.

Linkiu kiekvienam surasti savo paparčio žiedą, kuris suteiktų sveikatos, žinojimo, vidinės stiprybės, jėgų senųjų darbų užbaigimui ir drąsos naujų pradžiai.

Tegu pačią trumpiausią ir linksmiausią metų naktį paparčiai tik Jums pražysta stebuklingais žiedais...

Kuo geriausios sėkmės, kuo tvirčiausios sveikatos, kuo didžiausios laimės linkiu Jums Joninių proga!


Nuoširdžiai,

Straipsniai.lt vyr. redaktorius

 

 

 

Straipsniai.lt

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Laikrodžiai (3)    Viskis (8)    Delfinologija (4)    Vitaminai (2)    Lietuvoje (16)    Maudymosi kostiumėliai (7)    Šaulys (7)    Politologija (64)    Fotografija (17)    Buto remontas (3)    Poetai (11)    Amerikos lietuviai (7)    Elektroninės muzikos grupės (3)    Mokykla be narkotikų (20)    Technologijos (1819)    Renginiai (31)    „Lietuvos” kino teatras (13)    Žiniasklaida (108)    Šokoladas (10)    Advokatai (10)    Joninės (6)    Teisėtvarka (24)    Seimo rinkimai 2004 (3)    Dvarai (36)    Prevencija (14)    Menas būti kartu (2)    Komunikacija (166)    Sekimas ir privatumas (12)    Kokainas (6)    Žvejyba (30)    Krikščionys demokratai (3)    Kino kritika (10)    Šachmatai (11)    Priklausomybė (3)    Žmogaus teisės (52)    Operacinės sistemos (50)    Reinkarnacija (6)    Ištikimybė (4)    Laivyba (17)    Netolerancija (6)    Šalys (61)    Amfetaminas (2)    Škotų aviganis (3)    Kriptografija (3)    Pirmoji meilė (3)    Spausdintuvai (12)    Erotiniai šokiai (23)    Grožio salonai (6)    EBSW (40)    Kompiuterinis piratavimas (43)
1. Paparčio žiedai išsiskleis Joninių nakties danguje
2. Kernavėje bus švenčiamos Joninės ir fotografuojamas Tūkstantmečio albumas
3. Joninės: tradicijos ir papročiai
4. Joninių papročiai
5. Joninės Jonavoje
6. Joninės - viena gražiausių vasarvidžio dienų
7. Joninės jau laisvos!
8. Joninės ir Rasos - praeities, dabarties ir ateities apmąstymai
9. Joninės
10. Klaipėdietiškos Joninės buvo visuotinės linksmybės naktis
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!