LT   EN   RU  
2021 m. birželio 14 d., pirmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kailiniai
  Stilius > Drabužiai > Moterims > Kailiniai
Lankomumo reitingas Publikuota: 2008-01-04
Kailių salonai pasirengę šturmui
Žiemos sezonas kailinių salonuose jau ne pirmus metus prasideda vėliau nei kalendorinė žiema, tačiau ir baigiasi vėliau.

Orus prognozuoja patys

Kailinių prekiautojai jau priprato, kad didieji šalčiai Lietuvą pasiekia po Naujųjų metų. „Jau senokai atsigabenome naujų siuntų, nes dauguma užsienio kailių fabrikų mėnesį atostogaus, - pasakojo odos ir kailių salonų tinklo „Laukinis gepardas" direktorė Vaida Vijūnienė. - Parsivežėme daug įvairių kailinių iš Kopenhagos ir JAV aukcionų. Neabejojame, kad šiltų natūralių drabužių paklausa bus ne mažesnė nei pernai."

Pasak V.Vijūnienės, jau ne pirmus metus kailiniai geriausiai perkami nuo sausio iki kovo. Šiltesniuoju metų laiku Kaune esančiame salone per mėnesį vidutiniškai parduodama pusantro šimto kailinių drabužių, o nuo sausio iki kovo - dvigubai daugiau. „Pernai daug kailinių buvo perkama ir kovą, nes jis buvo šaltas", - sakė direktorė.

Verslininkai pastebi, kad žmonės daugiau perka ir lengvų kailinių drabužių, verstų avikailių, kurie atstoja striukes ir gerai saugo nuo žvarbaus, drėgno oro.

Kaunietės vertina prabangą

Didžiausių šalies miestų gyventojų poreikiai ir skonis skiriasi.

„Kauno damos bene labiausiai puošnios, nebijo išsiskirti iš minios, jos ieško prabangesnių, dekoruotų kailinių. Sostinėje daugiau perkama tamsių, klasikinių drabužių, o Klaipėdoje daugelis ieško kailinių su gobtuvais, nes ten daug vėjuotų, drėgnų dienų", - pastebi V.Vijūnienė.

Kituose miestuose didesnę paklausą turi pigesni, iki trijų tūkstančių litų kainuojantys kailiniai. Tiesa, Panevėžyje jau imama jausti Kauno skonio įtaka.

Labiausiai perkami nuo 2 iki 7 tūkstančių kainuojantys kailiniai, tačiau nemažai parduodama ir brangesnių. „Paklausūs audinių kailiniai, kurių vertė nuo 10 iki 25 tūkstančių litų, taip pat mėgstami karakuliai, kainuojantys apie 10 tūkstančių litų, arba negimusio ėriuko kailiniai, verti 5 - 7 tūkstančių litų", - sakė pašnekovė.

Kai kurie kauniečiai savo žmonoms, draugėms, dukroms nepagaili ir 100 - 180 tūkstančių litų už ilgus sabalo, šinšilo, šermuonėlio kailinius. Tiesa, juos reikia užsakyti iš katalogų ir palaukti, kol bus atgabenti. Jie siuvami individualiai. „Juk tokios vertės kailiniai turi būti vieninteliai ir nepakartojami", - šypsojosi V.Vijūnienė.

Prabangiausių kailinių į Kauną užsakyti atvažiuoja ir turtuoliai iš Marijampolės, kitų regionų. Brangieji kailiniai perkami ne vien sezono metu.

Kailiniai nuolat madingi

Verslininkai sako, kad kailinių pardavimai per keliolika metų tik didėja. „Kailių akcentai nuolat matomi naujausiose dizainerių kolekcijose, ir ne tik žiemos sezono drabužiuose, - pasakojo V.Vijūnienė. - Jie taip pat naudojami batų puošybai, papuošalams, vis labiau perkami kailiniai šalikėliai iškilmingiems vakarėliams."

Gyvūnų globėjai, kurie vis aktyviau reiškiasi ir Lietuvoje, kol kas mažai pasiekė. „Ir man teko bendrauti su piketuojančiais prie mūsų parduotuvių jaunuoliais, - prisiminė V.Vijūnienė. - Mano argumentai juos privertė susimąstyti." Verslininkė aiškina, kad iš visų žmonių poreikiams naudojamų gyvūnų kailių pramonėje jų yra mažiausia dalis. Daugiausiai jų žudoma maistui, paskui medicinos, kosmetikos, parfumerijos pramonei. Kailiniai žvėreliai auginami fermose, o ne medžiojami miškuose, todėl žalos gamtai kailių mada nedaranti.

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Narkotikai (97)    Kitos šventės (7)    Stalo žaidimai (7)    Kelionių pasiūlymai (7)    Egzorcizmas (11)    Skorpionas (7)    Pasakos (60)    Žala sveikatai (16)    Buto remontas (3)    Foje (3)    Arūnas Valinskas (4)    Sodininkystė (22)    Firmos (12)    MTV (5)    Pelės (5)    Netolerancija (6)    Vėlinės (5)    Korupcija (22)    Filmai (91)    Menas būti kartu (2)    Pagalba ir prevencija (124)    Gaisrininkai (7)    Sektos žudikės (6)    Aukštasis mokslas (13)    Vytautas Bogušis (12)    Gyvūnai (174)    Raganos (12)    Vadyba (89)    Žmonės (241)    Žmogaus teisės (18)    Šachmatai (11)    Kaimo turizmas (5)    Kornreksai (3)    Auklėjimas (7)    Emo (10)    Laikrodžiai (3)    Makaronai (2)    Reinkarnacija (6)    Optinis ryšys (12)    Šventės (117)    Ekologija (15)    Pramoginiai šokiai (2)    Astronomija (46)    Prevencija (14)    Aikido (14)    Seimo Pirmininkas (2)    Motociklai (12)    Lietuva (2)    Mokesčiai (8)    P2P tinklai (2)
1. Iš „Vilko" liko „Vilko kailiniai"
2. Firminė parduotuvė "Vilniaus kailiai"
3. Kailiniai - šilta, gražu, prabangu
4. Vargas dėl besišeriančių kailinių
5. Kailių karalienė turi dvejus kailinius
6. Kailiniai, jų mados: NAUJAS KAILIO ĮVAIZDIS arba KAILINIUOTA IR YPAČ STILINGA
7. Kailiniai: kieno kailį dirsim?
8. Kailių ir odos spąstuose
9. Tarp kailių
10. Egzotiškų kailinukų - į turgų
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!