LT   EN   RU  
2021 m. gegužės 17 d., pirmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kaip pradėti verslą
  Ekonomika > Verslas > Kaip pradėti verslą
Lankomumo reitingas Publikuota: 2001-11-10
Ar man verta pradėti savo verslą?

Jeigu bijai - nedaryk, jeigu darai - nebijok! (Čingischanas)

Šiame portale pateikta nemažai praktinių patarimų pradedantiesiems verslininkams. Tačiau prieš žengiant pirmuosius nuosavo verslo kūrimo žingsnius, siūlytume jums rimtai susimąstyti. Ar jūs sugebėsite įgyvendinti savo verslo planus?

Jeigu galvojate apie nuosavo verslo kūrimą, tikriausiai jus vilioja tai, kad galėsite patys reguliuoti savo asmenines pajamas, planuoti savo laiką, būsite nepriklausomas, turbūt gundo ir verslininko prestižas. Tačiau ar jūsų negąsdina sunkus ir įtemptas darbas, nuolatinis stresas, didelė atsakomybė už šeimos gerovę ir rizika netekti visko, ką turite? Galite būti tikri: su įtampa, sunkiu darbu ir atsakomybe neišvengiamai susidursite. Bet ar mainais už šiuos nepatogumus gausite tai, ko siekiate?

Ar jūs esate ryžtingas, ar galite būti užsispyręs, siekdamas savo tikslų? Ar jūs pasitikite savimi, ar tikite sėkme? Ar esate entuziastas? Ar esate pasiryžę atsisakyti dalies laisvo laiko, kurį skiriate šeimai, ir vietoje to nuolat kęsti psichologinę įtampą? Pažiūrėkite į save, pamatykite save tokį, koks jūs esate, o ne tokį, kokį norite save matyti, ir atsakykite objektyviai į aukščiau išdėstytus klausimus. Padarėte?

Jeigu apie visa tai tikrai susimąstėte ir leidote sau suabejoti savo galimybėmis, tačiau atsakėte į kiekvieną klausimą "taip", tuomet įsivaizduokite save nedidelės, tarkime, penkių - šešių darbuotojų įmonės vadovu. Jūs tikriausiai esate geras savo srities specialistas ir žinote, kaip gaminti produktą. Tačiau dabar jums reikia rūpintis ne tik gamyba, bet ir vadovavimu, personalu, pardavimais, marketingu, apskaita ir finansais. Ar jūs tam turite žinių ir įgūdžių?

Jeigu turite ir esate pasirengę rizikuoti, tuomet belieka tik patarti jums kritiškai pažiūrėti ir į jūsų sugalvotą verslo idėją bei nieko nepradėti tol, kol aiškiai neįsivaizdavote, ko jūs tikitės ir kuo rizikuojate. Ar verta rizikuoti? Prieš pradėdami, turėkite bent pradinį veiksmų planą, numatantį ir alternatyvius veiksmus, jeigu vieni ar kiti žingsniai neduos naudos. Prisiminkite ne tik Čingischanui priskiriamus žodžius, bet ir patarlę "tikėkis geriausio, ruoškis blogiausiam".

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Bibilija (10)    Projektavimas (7)    Romas Kalanta (4)    Brendis (6)    Architektūra (11)    Žemgrobiai (6)    Sel (10)    Drabužiai (41)    Lobių ieškotojai (3)    Tamplieriai (7)    Melagių diena (3)    Nokia (24)    Baikeriai (8)    Vandenis (7)    Omnitel (12)    Windows (7)    Jausmai (27)    Pankai (6)    Pasakos (60)    Vitaminai (2)    Specialiosios tarnybos (36)    Chemija (5)    Ištikimybė (4)    Istorija (154)    Antanas Terleckas (2)    Kompiuteriai (148)    Aviacija (38)    Vestuvės (16)    Trys karaliai (5)    Valstiečių sąjunga (2)    Atleidimo svarba (2)    Savižudybė (12)    Go-go (10)    Televizoriai (2)    Žemės grobstymai (50)    Saugus internetas (11)    Avalynė (7)    Kazimiera Prunskienė (13)    Prezidento rinkimai (6)    Egzorcizmas (11)    Alkoholiniai gėrimai (74)    Logistika (12)    Konditerija (10)    Bitė (5)    Teisėtvarka (24)    Restoranai (5)    Barai (7)    Vorai (2)    Pagalba ir prevencija (124)    Fizika (11)
1. Smulkus ir vidutinis verslas. Įmonių teisinės formos
2. Verslo pradžia: ar Jūs psichologiškai pasiruošę kurti nuosavą verslą?
3. Franšizės žinynas (kaip kurti ar įsigyti franšizę)
4. Verslas nuo nulio
5. Verslo liudijimas kaip viena iš paprasčiausių verslo veiklos formų
6. Individuali veikla kaip viena iš paprasčiausių verslo veiklos formų
7. Verslo pradžia arba plėtra Airijoje
8. Verslo pradžia: keliai ir klystkeliai
9. Kaip pradėti savo verslą šiandien?
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!