LT   EN   RU  
2021 m. balandžio 12 d., pirmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kalbos kultūra
  Mokslas > Mokslo sritys > Kalbos kultūra
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-04-20 Spausdinti Spausdinti
Būdingiausios mokinių stiliaus klaidos ir trūkumai

Vienas iš praktinės stilistikos objektų yra mokinių rašomųjų darbų kalbinė raiška, taigi ir tipinės tų rašinių stiliaus klaidos. Praktinės stilistikos objektas čia susisiekia su kalbos metodikos objektu: stilistika pateikia lingvistinę stiliaus klaidų analizę, siūlo jų klasifikaciją, o metodika moko tų klaidų vengti, užbėgti joms už akių, jas taisyti.

Kiekvienas mokytojas turėtų tirti savo mokinių stiliaus klaidas. Ne visų mokinių tos klaidos vienodos, ne visi jų vienodai daro. Mokinių stilių smarkiai veikia mokytojo kalba: jie įsidėmi ne tik atskirus žodžius, bet ir frazes, pasakymus ir kartoja savo kalboje. Emocionaliai veiksminga, vaizdinga mokytojo kalba ugdo atitinkamą mokinių požiūrį į aptariamus gyvenimo reiškinius ir kartu moko naudotis kalbos išraiškos priemonėmis. Tačiau negalima pritarti nuomonei, kad nesą prasmės konkrečiai kalbėti apie klaidų tipus, nes kiekvienoje klasėje, kiekvienoje mokykloje tos klaidos galinčios būti skirtingos. Įvairių respublikos vietų mokinių rašomųjų darbų stiliaus tyrimas (apie mokyklinių rašinių stilių paskelbta gana daug mokytojų ir aukštųjų mokyklų dėstytojų straipsnių) rodo, kad galima skirti tipines, būdingiausias rašinių stiliaus klaidas bei trūkumus. Pagaliau klaidų klasifikacijos bei tipologijos pavyzdžiai reikalingi jauniems mokytojams.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Žindymas (14)    Subkultūros (99)    Hipiai (9)    Lotynų šokiai (5)    Metalistai (8)    Darbdaviai (10)    Žuvys (7)    Breakdance (4)    Shidokan (3)    Pedagogika (21)    Poetai (11)    Geografija (22)    Depresija (29)    Firmos (12)    Lietuva (2)    Interjero dizainas (13)    Priklausomybė (3)    Interneto tinklai (4)    Proza (157)    Slaptos bendrijos (24)    Krikščionys demokratai (3)    Z.Jurgelevičiaus rubrika (23)    Šv. Valentino diena (11)    Valdas Adamkus (11)    Bučiniai (31)    Policija (2)    Labradoras (2)    Jausmai (27)    Katės (33)    Turizmo agentūros (10)    Žmogaus klonavimas (2)    Krikščionybė (135)    Krašto apsauga (27)    Žuvininkystė (2)    Draudimas (7)    Konditerija (10)    Kompiuteriniai žaidimai (270)    Parašiutizmas (15)    Shotokan (11)    Tinklapiai (13)    Aviacija (38)    Žmonės (241)    Žemės grobstymai (50)    Bildukai (3)    Vaiduokliai (23)    Skirmantas Valiulis (32)    Komunikacija (166)    Ekologiški produktai (2)    Feng šui (7)    Sąmokslo teorija (19)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!