LT   EN   RU  
2020 m. rugpjūčio 15 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kalėdos
  Šventės > Religinės šventės > Kalėdos
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-12-21
Kalėdos Lietuvoje: kaip seniau buvo švenčiamos Kalėdos?

Kalėdos - senoji Saulės grįžimo šventė, buvo žinoma daugelyje prieškrikščioniškųjų Europos tautų. Tai žiemos tamsybių nugalėjimo šventė, tarytum naujųjų metų pradžia. Nuo Kalėdų Lietuvoje diena pradeda ilgėti. Tamsiosios lapkričio ir gruodžio dienos, o dar tamsesnės naktys, eina prie pabaigos. Kai Saulės grįžimo šventė buvo pakeista Kristaus Gimimo švente, lietuviai ją priėmė su tokiu pat entuziazmu ir švęsdavo nemažiau iškilmingai. Tačiau dabartinėse Kalėdose nebegalime rasti daug senųjų papročių, ypač būrimų ir ateities spėliojimų.

Senais laikais Kalėdos buvo švenčiamos tris dienas. Žemdirbių tautoje tai buvo įmanoma, nes žiemos viduryje darbai sumažėja, bereikia apsiruošti namuose ir prižiūrėti gyvulius. Visus kitus darbus lengvai galima atidėti vėlesniam laikui. Pirmoji Kalėdų diena buvo tokia šventa, kad tik pačius būtiniausius darbus tebuvo leidžiama atlikti. Niekas nevaikščiojo į svečius, net valgių negamino: buvo valgoma tai, kas pagaminta anksčiau. Kalėdų rytą, dar prieš pusryčius, šeima giedodavo šventas, kalėdines giesmes, paskui vienas kitą sveikindavo su šventomis Kalėdomis, o po to jau valgydavo pusryčius.

Danutė Brazytė Bindokienė. Lietuvių papročiai ir tradicijos

Straipsniai.lt

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Namų vaizdo technika (2)    Grupės (81)    Monitoriai (11)    Įžymūs žmonės (68)    Pedagogika (21)    Alkoholiniai gėrimai (74)    Religija ir tikėjimai (315)    Žmonės (241)    Aukštasis mokslas (13)    Leo LT (12)    Auklės (3)    Kazino (10)    Lietuvoje (16)    Kailiniai (15)    Miniatiūros (7)    Poltergeistai (2)    Teisėtvarka (24)    Go-go (10)    Šventasis Kazimieras (2)    Skorpionas (7)    Įvaikinimas (3)    Kazimiera Prunskienė (13)    Siemens (6)    Saugus internetas (11)    Žvaigždės (19)    Metalistai (8)    E - komercija (87)    Interjero dizainas (13)    Variakojis (11)    Modemai (8)    Stilius (86)    Viktor Uspaskich (61)    Drakonai (36)    Meilė (138)    Švedija (9)    Apatinis trikotažas (17)    Politikai (183)    LICS (17)    Vytautas Landsbergis (6)    Medžioklė (63)    Žmogaus teisės (52)    Buto remontas (3)    Garso ir vaizdo technika (2)    Ekologinis ūkis (2)    Avinas (7)    P2P tinklai (2)    Žmogaus klonavimas (2)    Depresija (29)    Anželikos Cholinos šokio teatras (11)    Draugystė (10)
1. Sveikiname visus Šv. Kalėdų proga !!!
2. Sveikiname visus Šv. Kalėdų proga !!!
3. Sveikiname visus Šv. Kalėdų proga !!!
4. Kalėdų papročiai: krikščionybė ar pagonybė?
5. Sveikiname visus Šv. Kalėdų proga !!!
6. Nacionaliniai Kalėdų ypatumai 2008
7. Kalėdos sostinėje 2008
8. Šiuolaikinės Kalėdos - margai įpakuota tuštybė
9. Kalėdos - senoji Saulės grįžimo šventė
10. Kokia Kalėdų dvasia?
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!