LT   EN   RU  
2021 m. gegužės 17 d., pirmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
Akimirkos sentencija
Aristotelis tvirtino, kad moteris turi mažiau dantų negu vyrai, ir nors jis buvo du kartus vedęs, jam nešovė į galvą mintis patyrinėti savo žmonų burnų.
Bertrand Russell
Draugai
Matulaičio bažnyčia
Lietuvių Tautinio Jaunimo Sąjunga
Tautinės krypties portalas
Etninės kultūros erdvė
Biržų krašto naujienos
Slaptai.lt - unikalus leidinys
Lietuvių sąjunga „Tauta ir Tėvynė“
Lietuvos žaliųjų judėjimas
Žaliosios minties laikraštis
Istorijos puslapiai
Receptai, patiekalai, kulinarija.
Skanus.lt
Reklama
  Keribliuterjeras
  Mokslas > Mokslo sritys > Biologija > Gyvūnai > Šunys > Šunų veislės > Keribliuterjeras
Lankomumo reitingas Publikuota: 2006-12-14
Keribliuterjeras

Jų tėvynės – Airija. Keri grafystėje, pietvakarinėje salos dalyje, kerbliuterjeras arba, kaip dar vadinamas, airių mėlynasis terjeras, auginamas daugelį šimtmečių. Padėdavo ganyti bandas, saugoti namus ir vaikus. Keris – drausmingas ir drąsus, ištvermingas, stiprus, labai judrus, puikus sargas. Loja tik tada, kai gresia pavojus. Geras pagalbininkas medžiojant triušius, lapes ir kitus smulkius žverelius, noriai atneša grobį iš vandens – jis puikus plaukikas, labai mėgstantis vandenį. Keribliuterjeras būdinga melsva kailio spalva, tamsios akys, raumeningas kūnas, keista snukio išraiška. Jie gli gyventi ir mieste, ir kaime. Nepasimeta jokioje situacijoje, nieko nebijo – nei žveries, nei žmogaus, ir kartu lipšnūs, švelnus ir ištikimi tiems, kuriuos myli ir kuriais pasitiki. Jie ištvermingi, drąsūs stiprūs ir labai judrūs.

Keribliuterjerai lengvai dresiruojami. Jie nepaprastai sumnūs ir įvairiomis aplinkybėmis supranta, ko iš jų reikalaujama, be to, ir patys reikalauja, kad su jais būtų elgiamasi teisingai, dėmesingai ir su meile. Geromis sąlygomis gyvena ilgai ir iki senatvės lieka žaismingi bei judrūs. Aštuonerių metų keribliuterjerus sunku atskirti nuo dvejų metų.

Šie šunys pirmą kartą dalyvavo parodoje Anglijoje 192 metais. Nuo to laiko dėl savo eksterjero, ypatybių ir charakterio pasidarė populiarūs visame pasaulyje.

Keribliuterjero kūnas – kvadrato formos. Galva ilga, proporcinga liemeniui, nedidelis perėjimas nuo kaktos į snukį. Žandikauliai labai stiprūs. Ausys nedidelės, išaugusios aukštai ant galvos, nukarusios. Dantys balti, stambūs, sukandimas žirklių principo. Gomurys ir dantenos tamsios. Nosies veidrodėlis, vokai ir lūpos – juodi. Akys labai tamsios, blizgančios, nedidelės arba vidutinio dydžio. Kaklas stiprus, aukštai iškilęs, sausas. Krūtinė gili, normalaus pločio. Nugara tiesi ir stipri.

Priekinės kojos tiesios, stiprių kaulų. Plaštakos trumpos, pasvirusios. Užpakalinės kojos raumeningos, ryškūs kampai. Letenos nedidelės, apvalios. Uodega vidutinio ilgio, aukštai iškelta, tiesi, laikoma vertikalioje padėtyje. Kailis tankus minkštas, šilkinis ir garbanotas, jį reikia nuolat apkirpti ir prižiūrėti. Ypač ilgi kojų ir snukio (ūsai, barzda) plaukai. Keribliuterjerai būna nuo šviesiai  žydros iki tamsiai mėlynos  spalvos su įvairiausiais atspalviais. Ant krūtinės gali būti nedidelė balta dėmė. Šuniukai gimsta juodi, gali turėti šviesias atspalvių stadijas. Iki 18 mėnesių įvertinimas už spalvą nemažinamas. Galva, snukis, letenos, uodega gali turėti tamsesnį atspalvį (pagal amžių).

Pegeidautinas patinų aukštis – 47 cm, patelių – 46 cm. Patinai sveria 15 – 18 kg, patelės – 14 – 17 kg.

Straipsniai.lt

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Gatvės šokiai (5)    Mokykla be narkotikų (20)    Skolininkai (12)    Feng šui (7)    Religija ir tikėjimai (315)    Depresija (29)    Bučiniai (31)    Kailiniai (15)    Picerijos (4)    Poetai (11)    Mityba (43)    Sel (10)    Eurointegracija (5)    „Lietuvos” kino teatras (13)    Draugystė (10)    Vitaminai (2)    Metalas (22)    Seimo rinkimai (4)    Lobių ieškotojai (3)    Brendis (6)    Aikido (14)    Amerikos lietuviai (7)    Nekilnojamasis turtas (22)    Astrologija (27)    Emo (10)    Metalinės muzikos grupės (8)    Alus (22)    Užsienyje (2)    Tamplieriai (7)    Erotika (8)    Skaneriai (5)    Saugus internetas (11)    Žmonės (241)    Parapsichologai (7)    Kelionių organizatoriai (6)    Auklės (3)    Kelionių pasiūlymai (7)    Viktor Uspaskich (61)    Kornreksai (3)    Reklama internete (18)    Žiniasklaida (108)    Škotų aviganis (3)    Tiškevičiai (18)    Meino meškėnas (2)    Ekonomika (5)    Amfetaminas (2)    Zodiako ženklai (88)    Tėvynės sąjunga (4)    Šventasis Pranciškus (3)    Tadas Blinda (10)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!