LT   EN   RU  
2021 m. sausio 20 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kietieji diskai
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos > Kompiuteriai > Kietieji diskai
Lankomumo reitingas Publikuota: 2005-04-25 Spausdinti Spausdinti
Pramoninė grupė siekia iš esmės padididnti optinių diskų talpą

Keletas šimtų filmų viename optiniame diske?
Būtent to siekia Holographic Versatile Disc [HVD] pasivadinęs aljansas.

Šešios kompanijos, įskaitant Fuji Photo ir CMC Magnetics, įsteigė konsorciumą, skatinsiantį HVD technologijos vartojimą - ji vartototojams leis į 1 optinį diską įrašyti iki 1 terabaito [TB} duomenų, taigi, viename diske bus galima laikyti visą filmoteką. Konsorciumas tvirtina, kad savo talpa HVD diskai 200 kartų viršys standartinių DVD diskų galimybes - jų nuskaitymo greitis bus daugiau, kaip 1 Gbit/s, t.y., 40 kartų greičiau, negu DVD technologijoje. HVD formatas siekia užimti Blu-ray ir HD DVD technologijų vietą. Šiuo metu vienasluoksniai Blu-ray diskai gali sutalpinti iki 25 GB duomenų, o dvisluoksniai - 50 GB, tuo tarpu įprastinio ir dėl savo pigumo labiausiai paplitusio DVD disko talpa - apie 4,7 GB.

HVD Alliance susivienijimas HDV technologiją planuoja diegti tiek korporacijų lygiu, tiek paprastų vartotojų rinkai. Iš esmės, HDV kuriami japonų Optware kompanijos holografinių technologijų (ši kompanija taip pat įeina į konsorciumą) pagrindu. Techninis HDV standartų kūrimo komitetas sudarytas dar praėjusių metų gruodžio mėnesį.

Praėjusiais metais neblogą naujus skaitmeninės mados vėjus demonstruojantį „žaisliuką“ rinkai pateikė ir Sony kompanija - tai buvo namų vartojimui skirtas serveris su 1 TB išorinės atmintinės. Jau pusės šio įrenginio talpos pakanka, kad būtų galima nenutrūkstamai penkias su puse dienos įrašinėti šešių televizijos kanalų transliuojamas programas.

O kaipgi bus su HDV? Suprantama, pradžiai rinką pasieks mažesnės talpos diskai - technologinis HDV komitetas savo darbą pradėjo nuo 200 GB perrašomų ir 100 GB tik nuskaitymui skirtų diskų standartų kūrimo - taip, tikriausiai, nenorima sukelti šoko rinkoje, tačiau spartus nebrangaus ir greitaeigio Interneto ryšio plitimas vartotojus įgalins greitai užpildyti ir tokius diskus. Vis didėjantis aukštos kokybės filmų skaičius, muzikinės kolekcijos ir su kiekvienais metais savo apimtimi vis labiau pampstantys žaidimai pastebimai didina reikalavimus ir namuose vartojamoms duomenų saugojimo sistemoms. Beje, dviejų valandų trukmės HD kokybės laida jau dabar užima nuo 15 iki 25 GB vietos, todėl naujieji diskai – jau artimiausio laiko klausimas.

Straipsniai.lt

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

            

Komentarų skaičius: 2

Lankomumo reitingas

Diskusijos - aptarti forume

Versija spausdinimui - versija spausdinimui

Atgal

Optware´s Holographic Versatile Disc™ (HVD™) disc structure

Read / Write system

The surface of the Holographic Versatile Disc™ (HVD™). Multiplexed holographic data patterns are seen along the tracks.

Atsitiktinės gairės:    Viešieji ryšiai (20)    Logistika (12)    Velykos (10)    E - komercija (87)    Šventasis Antanas (2)    Medžioklė (63)    Žvejyba (30)    Religija ir tikėjimai (315)    Sportas (8)    Vaizdo kortos (3)    Meilė (138)    Go-go (10)    Katalikybė (49)    Smurtas mokyklose (10)    Vox Populi (14)    Mokėjimo kortelės (7)    NLP (8)    Informaciniai karai (11)    Garso sistemos (15)    Kalėdos (12)    Pirmoji meilė (3)    Šunys (67)    Škotų aviganis (3)    Kultūra (749)    Joga (56)    Prezidento rinkimai (6)    Miniatiūros (7)    Klubai (8)    Novelės (102)    Pelės (5)    Sąmokslo teorija (19)    Vampyrai (9)    Erotiniai šokiai (23)    Istorija (154)    Amerikos lietuviai (7)    Kovos menai (72)    Korupcija (22)    Žiniasklaida (108)    Gotai (17)    Feng šui (7)    Omnitel (12)    Gintaras Beresnevičius (26)    Krišnaizmas (3)    Trys karaliai (5)    Domenai (11)    Erotika (8)    Kitos šventės (7)    Literatūra (239)    Amfetaminas (2)    Liberalai demokratai (3)
1. „Samsung" kuria didžiausios talpos standžiuosius diskus
2. Kompiuterio kietojo disko 50-mečio jubiliejaus dieną ekspertai atkreipia dėmesį į informacijos saugumą
3. IBM pirmauja diskinės ir juostinės duomenų saugojimo įrangos rinkoje
4. 2,5 colių HDD iš FUJITSU kišeniniams kompiuteriams: 120 Gb
5. Kietieji diskai greitai bus ir trimačiai
6. TOSHIBA rengia 0,85" diskų išleidimą
7. Skirtumai tarp LBA, LARGE ir NORMAL
8. 1" dydžio, 2.2GB talpos kietieji diskai visiems
9. 160GB ir 250GB SimpleTech kietieji diskai
10. 2007 metais 500GB kietieji diskai taps norma
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!