LT   EN   RU  
2021 m. balandžio 22 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kinas
  Kultūra > Kinas
Siaubo filmo gimimas
Lankomumo reitingas

Pirmasias kino uzuomazgas galima aptikti jau 17a. viduryje. Šio laikmečio visuose didesniuose Europos miestuose ėmė rastis keistuoliu Laterna Magica pagalba rengiančių neįprastus "šviesos paveikslų" spektaklius. Iš medinės arba skardinės dėžės skleidžiama šviesa ir jos viduje kaitaliojamais spalvotais stiklo paveiksliukais jie sugebėdavo atvaizduoti dirbtino rūko fone judancias žmonių figuras, vėjo sukamus malūnus, plaukiančius burlaivius ar siautančias gaisro liepsnas. Šio "magiškojo žibinto" išradėju yra laikomas olandu fizikas Christian Huygens (1629-1695). Kituose istorijos šaltiniuose šis išradimas yra priskiriamas Jėzuitų vienuoliui vokiečiui Athanasius Kircher (1602-1680).

Vokiškas ekspresionistinis kinas
Lankomumo reitingas

Pirmojo pasaulinio karo audroms nurimus, Vokietijoje vyravo ypatingai keista atmosfera. Daugelis vokiečių vis dar negalėjo atsigauti nuo sudužusių imperialistinių svajonių sukelto šoko. Radikaliausi tarp jų iš po kojų išslydusią žemę bandė susigrąžinti revoliuciniu judėjimu, tačiau revoliucija buvo nuslopinta jau pačioje jos užuomazgoje. Karštligiškas nerimas pasiekė savo paroksizmą, kai infliacija į šipulius sudaužė tradicinę vertybių sistemą; vokiečių įgimtas prieštaringumas įgavo neregėtą mastą. Misticizmas ir magija buvo tos tamsios, slogios jėgos, kurioms mielai atsidavė vokiečių iškankintos sielos. Amžina pagunda "laužyti galvą" privedė prie apokalipsinės ekspresionizmo doktrinos.

Vokiškas ekspresionistinis kinas - 2 dalis
Lankomumo reitingas

Šalia Paul Wegener filmų nenuginčijamu vokiečių ekspresionistinio kino šedevru yra laikomas "Das Cabinet des Dr.Caligari" (Daktaro Caligari kabinetas), nors jame konkuruoja bei vienas kitą slopina skirtingiausi motyvai ir ideologiniai ketinimai. Filmo atsiradimo istorija prasidėjo 1918 metų vasarą Berlyne, susipažinus dviems rašytojams - čekui Hans Janowitz ir austrui Eugen Roberts - bei teatro referentui Carl Mayer. Teatro žvaigždės Gilda Langer paskatinti, jie suvienija pajėgas ir pradeda rašyti būsimo filmo scenarijų. Abudu negali pakęsti imperialistinės karo mašinos: Janowitz, pėstininkų pulko karininkas, tapo užkietėjusiu pacifistu, o Mayer jau karinio patikrinimo metu pareiškė esąs netinkamas tarnybai ir privalėjo nuolatos varstyti psichiatrų duris.

Komiksai ir Kinas
Lankomumo reitingas

Fantastinis kinas ir komiksai yra glaudžiai susiję. Tiek personažai tiek idėjos migruoja nuo popieriaus lapų į didįjį ekraną, ir atvirkščiai. Visi žymiausi super herojai pirmiausiai gimė komikse, o tik po to sulaukė savo valandos ir kino teatrų ekranuose. Atitinkamai ir kino filmai sulaukdavo savo tęsinio (ar priešistorės) komikso formatu. Vienas pirmųjų buvo "Star Wars" filmas, kuris sulaukė savo tęsinio komikse. Po to sekė "Indiana Jones", bei "Star Trek" serija. O iš komiksų į kiną atėjo tokie veikėjai kaip Superman, Flash Gordon, Buck Rodgers, Batman, Spawn, Dick Tracy ar Teenage Mutant Ninja Turtles.

Sauliaus Macaičio knyga "100 žymiųjų pasaulio filmų"
Lankomumo reitingas

Sauliaus Macaičio, tikiuosi, pristatinėti nereikia. Gana aršus ir turbūt garsiausias Lietuvoje kino kritikas yra nusipelnęs daugelio žiūrovų bei skaitytojų pagarbą, nors vargu ar meilę. Tokia jau kritikų dalia. Manau, panašiai daugelis žiūrime ar žiūrėsime ir į jo knygą - "100 žymiųjų pasaulio filmų". Dar įžangoje autorius nedviprasmiškai pasisako, kokie knygos rašymo principai: pirmasis, kad tai - ne kino istorija ir jo apžvelgiamų filmų pasirinkimas gana subjektyvus, nesvarbu, patiks tai skaitytojui ar ne; antrasis - S. Macaičiui kine svarbiausia - režisierius, "jo organizacinė bei meninė valia, suburiant įvairiausių sričių talentus, turėjimas ką pasakyti, lemia filmo sėkmę ar nesėkmę", nors antrojo...

Kino akademija - kino istorijos paskaitos
Lankomumo reitingas

Kino akademija - tai kino istorijos paskaitos, iliustruojamos kino medžiaga ir pripažįstamos Vilniaus universiteto kaip laisvai pasirenkamas akademinis kursas. Reguliarus Kino akademijos paskaitų lankymas suteikia galimybę studentams, profesionaliai nesusijusiems su kinu, išsamiai, ne sauso vadovėlinio mokymosi keliu, susipažinti su kino meno technikomis ir estetika bei svarbiausiomis kino meno kryptimis ir ryškiausiais kūrėjais. Kartais reguliarios paskaitos bus papildomos viešais renginiais (paskaitomis, seminarais, dirbtuvėmis, susitikimais), skirtais įvairiems kino meno ir verslo aspektams.

Berlyno kino festivalis
Lankomumo reitingas

Trečiąją festivalio dieną vainikavo jauno šveicarų kilmės režisieriaus Marco Forsterio drama "Monstrų balius" (senas angliškas terminas "Monster's Ball" reiškia nuteistojo mirties bausme žmogaus paskutinę dieną žemėje). Joje pasakojama apie du skirtingų rasių žmones, kuriems likimas buvo negailestingas ir žiaurus. Jie neteko artimųjų, bet surado užuojautą vienas kito meilės glėbyje. Pirmiausiai, šis liūdnas filmas išsiskiria puikia aktorių vaidyba. Pretendavusi į "Auksinio gaublio" premiją Halle Berry vaidina neturtingą moterį Leticiją, kuri neišgali susimokėti už kuklų butą, dirba padavėja ir augina saldumynus labai mėgstantį sūnų. Jos vyras (tai reperio Seano Combso, geriau žinomo pravarde "Puff Diddy" vaidmuo) yra nuteistas mirties bausme už žmogžudystę....

  Komentarų: 1
Gedulas menininkų dinastijos namuose
Lankomumo reitingas

Visą savaitę pirmuosiuose Lietuvos ir Prancūzijos dienraščių puslapiuose mirgėjo šios prancūzų kino ir teatro aktorės pavardė. Dėl jos gyvybės kovojo Lietuvos ir Prancūzijos medikai, artimieji. Šiandien jau žinome, kad laimėjo mirtis, iš gyvenimo išsivesdama keturių sūnų mamą, mylimą dukterį, kūrybingą menininkę, mylimą ir mylėjusią moterį. Tačiau vienas aktorei artimas ir buvęs brangus žmogus nebus prie karsto. Tragedijos kaltininkas - Mari Trentinjan gyvenimo draugas, žinomas ir populiarus roko dainininkas Bertranas Kanta suimtas penkiolikai parų. Ši aplinkybė dar labiau didina šeimos narių, artimųjų, bičiulių skausmą.

Lietuvos kino istorija
Lankomumo reitingas

Pačios lietuvių kinematografijos pionieriumi daug kas iš tyrinėtojų laiko Kauno fotografą Vladislovą Starevičių, jau 1908-1909 metais dėjusiu čia tūrinės animacijos pagrindus. (Tai ginčytina, nes prie savų kūrėjų V.Starevičių priskiria ir rusai, ir lenkai, ir prancūzai, kurių krašte jis gyveno nuo 1919 metų.) Pirmąsias kronikines juostas Lietuvoje ėmė filmuoti Amerikos lietuvis, operatorius Antanas Račiūnas (nuo 1909 metų iki karo pradžios); jo "vaizdinės" juostos turėjo didelį pasisekimą JAV lietuvių išeivijos kolonijose. Nepriklausomos Lietuvos metais iškilo gabūs operatoriai kronikininkai Stepas Uzdonas, Stasys Vainalavičius, Antanas Uibas, iš JAV atvyko broliai Kazys ir Mečys Motūzai.

  Komentarų: 2
8 moterys
Lankomumo reitingas

Šv.Kalėdų atostogoms į kažkuriame Prancūzijos regione esantį dvarą susirenka didžiulė šeima. Susirenka ir išsiaiškina, kad vienintelis vyras šeimoje jau niekuomet iš savo kambario antrame aukšte nenusileis į prabangiais baldais apstatytą svetainę. Praėjusią naktį Marcelis buvo žiauriai nužudytas peilio dūriu į nugarą. Tai galėjo padaryti tik viena iš aštuonių moterų, kurios buvo giminystės ryšiais arba darbo reikalais susijusios su senyvo amžiaus vyru. Viską iki smulkmenų apgalvojusi klastingoji žudikė nepatingėjo nupjauti visus telefono laidus, kad niekas neiškviestų policijos, sugadinti automobilio variklį, kad niekas neišvažiuotų, ir užblokuoti masyvių vartų atsidarymo mechanizmą, kad niekas nepabėgtų.

Ar kine, teatre ir koncertų metu visada išjungiate savo mobiliojo telefono garsą?

Taip, visada

Kartais pamirštu

Niekada neišjungiu

Jūsų lytis: Vaikinas Mergina
 Balsavimo rezultatai
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!