LT   EN   RU  
2021 m. balandžio 22 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kinas
  Kultūra > Kinas
Misija: Marsas
Lankomumo reitingas

"Misiją: Marsas" - filmą apie kelionę, kuri realybėje, galbūt, įvyks jau netrukus - sukūrė vienas geriausių Amerikos režisierių Brianas De Palma, padovanojęs mums tokius filmus kaip "Žmogus su randu", "Neliečiamieji", "Karlito kelias" ar "Neįmanoma misija". Tai juostos, tapusios žanro klasika ir chrestomatiniais trilerio pavyzdžiais. Naujausias puikaus režisieriaus filmas, nors ir nestokojantis stingdančios įtampos, priskiriamas fantastinio kino žanrui. Ką gali žinoti, gal jau neilgai?

Informatorius
Lankomumo reitingas

Filmo režisierius - Michaelas Mannas, nuo 1981-ųjų "Vagies" iki 1995-ųjų "Karščio" ir kultinio policinio serialo "Majamio policija" puikiai analizavęs tamsiojo pasaulio dėsnius. Naujausiame savo filme (beje, režisierius garsėja dideliais tarpais tarp projektų - tai byloja apie kruopštų pasiruošimą) M.Mannas atsisakė vizualinių trilerio kanonų - puikiai surežisuotų susišaudymų ir gaudynių scenų. Bet įtampa nuo to nė truputėlio neatlėgo. "Informatorius" - ne eilinis pasakojimas apie "kietą" vaikiną, kuriuo norisi žavėtis, tai dramatiška istorija apie paprastą žmogų, už tiesą sumokėjusį milžinišką kainą.

Tikėk ir mylėk
Lankomumo reitingas

Puikaus aktoriaus, du kartus nominuoto "Oskarui" E.Nortono ("Visuomenė prieš Larį Flyntą", "Kovos klubas") režisūrinis debiutas - netipiškais herojais nuspalvinta, tačiau šilta ir miela romantinė istorija. Jeigu dar pridursime, kad filme vaidina gražioji J.Elfman ("Kripendorfo gentis", "Edo televizija", "Darma ir Gregas") ir juokingasis B.Stilleris ("Pakvaišę dėl Merės"), greičiausiai sutiksite: tai - geriausias kinas einantiems į pasimatymą! "Edwardas Nortonas, skirtingai nei, pavyzdžiui, Barbra Streisand, režisuodamas sugebėjo atsispirti pagundai rodyti vien save ir pagrindinį dėmesį skyrė šauniems bičiuliams. Tai - didelis filmo privalumas" - San Francisco Chronicles.

Nokautas
Lankomumo reitingas

Režisierius Ronas Sheltonas - ne naujokas filmuose apie sportą. Jis susuko juostas apie beisbolą ("Bulius Darhamas"), krepšinį ("Krepšinis - juodukų sportas") ir golfą ("Skardinė taurė"). Bet tai nebuvo paprasti filmai apie sportininkus. Tai buvo žmogiškos, šiltos, pilnos humoro ir nostalgijos istorijos, ne vienam kino žiūrovui visame pasaulyje tapusios mylimiausiais filmais. Toks ir "Nokautas" - pirmasis R.Sheltono filmas apie boksą. Tuo pačiu tai linksmas, pilnas romantikos ir taiklių pastebėjimų kelionės filmas apie tris žmones, besivejančius savo laimę dulkėtu keliu iš Los Andželo į Las Vegasą.

Kaubojus iš Šanchajaus
Lankomumo reitingas

Laukiniai Vakarai, Nevados valstija. Sekdamas karštomis pagrobėjų pėdomis, Čonas Vongas atsiskiria nuo tėvynainių grupelės. Visgi, neįtikėtinomis aplinkybėmis likimas jį pasiveja - vikrus kinietis, Laukiniuose Vakaruose mieliau naudojantis ne įprastą šešių šovinių apkabos revolverį, bet tėvynėje įvaldytą kung fu techniką, traukinyje susiduria su Rojumi Obrajenu (Owenas Wilsonas). Pastarasis Laukiniuose Vakaruose jaučiasi kaip žuvis vandenyje - verčiasi apiplėšimais, tačiau turi ne tik puikią uoslę auksui, bet ir beveik auksinę širdį. Ar gali būti geresnis duetas, kad surastum ir išvaduotum pagrobtąją Kinijos princesę Pei Pei?

U 571
Lankomumo reitingas

Istorija apie povandeninį laivą kare gali būti ne mažiau įtikinama, prikaustanti ir žiauri, nei gigantiškos mūšio batalijos žemės plynėje. Įtampa ir realumu šis filmas nenusileidžia St.Spielbergo šedevrui "Gelbstint eilinį Rajaną". Filme - vien žvaigždės. Matthew McConaughey pažįstam iš fantastinio Roberto Zemeckio hito "Kontaktas" ir plataus užmojo Joelo Shumacherio skandalingo teisinio trilerio pagal Johną Grishamą "Laikas žudyti". Beje, būtent šis jaunas aktorius pirmiausia buvo numatytas vaidinti "Titanike". Pastarajame visų laikų pelningiausiame filme antro plano vaidmenį kūrė kita "U-571" žvaigždė Billas Paxtonas, išgarsėjęs jau po įsimintino Jano De Bonto 1996-ųjų "Viesulo". Veteranas Harvey Keitelis - vienas geriausių savo kartos aktorių, statomas į...

Devintieji vartai
Lankomumo reitingas

Filmo režisierius - kino genijus Romanas Polanskis, pripažintas Amerikoje ir jau tris dešimtmečius laikomas vienu geriausių Europos režisieriumi. Tiek pat laiko šį nepaprastai talentingą lenkų kilmės Prancūzijos pilietį domina keisti žmonių santykiai ir žavi juodasis humoras. Jo "sąskaitoje" - be galės prestižinių apdovanojimų - "Oskarai", Kanų "Palmės šakelės", Venecijos "Liūtai" ir kt., - kuriuos R.Polanskis "kolekcionuoja" nuo savo debiutinio filmo "Peilis vandenyje" (rodė LNK "Snobo kinas"). Be abejonės, šiurpote nuo jo 1968-ųjų siaubo filmo "Rosmari kūdikis", matėte stilingąją 1974-ųjų dramą su Jacku Nicholsonu "Kinų kvartalas", žavėjotės "Oskarais" ir "Cezarais", apdovanota 1979-ųjų "Tese"… Tai meistro ranka sukurti šedevrai. 1999-aisiais po "Devintųjų...

Kaukolės
Lankomumo reitingas

Ar jūs žinojote, kad buvęs Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas George'as Bushas, mokydamasis prestižiniame Jeilio universitete, priklausė slaptai draugijai. Nieko ypatinga? Galbūt, tačiau ta studentų kuopelė vadinosi paslaptingai - "Kaukolės ir kaulų" draugija. Ką veikdavo jos nariai, susitikę slaptuose draugijos susirinkimuose? Apie tai G.Bushas niekuomet neprasitarė nė puse lūpų. Apie tai buvo prisiekę tylėti ir kiti draugijos nariai, tarp jų - ne tik Prezidentas, bet ir daugybė senatorių, teisininkų, žymių visuomenės veikėjų…

Tegul kalba ginklai
Lankomumo reitingas

Parkeris (akt. Ryanas Phillippe) ir Longbo (Benicio del Toro) - smulkūs nevykėliai sukčiai. Partneriai kasdien svajoja apie pilnas kišenes "žalių", tačiau realybėje jose švilpauja vėjas. Tačiau vieną dieną gimsta idėja, verta milijono. Spermos banke vartydami "Playboy" žurnalus (juk reikia kažkaip susikrapštyti dolerį kitą!), Parkeris ir Longbo sugalvoja genialų planą kaip praturtėti. Tereikia pagrobti milijonieriaus Čaidako (Scottas Wilsonas) "sūnų", kurį jam ir jaunutei jo žmonai savo įsčiose nešioja Robin (Juliette Lewis). Šešiaženklė išpirka - garantuota!

Bleiro ragana 2: Šešėlių knyga
Lankomumo reitingas

Keturi aštrių įspūdžių ištroškę jaunuoliai, lydimo Džefrio, leidosi į turistinį žygį po Juodųjų kalvų girią. Stovyklą jie įsirengė išties šiurpioje miško vietoje - greta atsiskyrėlio Rastino Paro, kuris 1940-aisiais prisipažino "senės šmėklos" verčiamas pagrobęs ir per žiaurius ritualus nužudęs septynis miestelio vaikus, namelio pamatų… Ryte jie taip ir neprisiminė, kaip ir kada nuėjo miegoti - kažkas atėmė penkias jų gyvenimo valandas. Supanikavę jaunuoliai grįžta į užgriozdintą Džefrio būstą, bandydami išsiaiškinti, kas jiems nutiko miškuose, tačiau greit suvokia, kad šiurpūs patyrimai aną naktį nesibaigė. Ant jų kūnų pradeda ryškėti mistiški ženklai, ausyse girdėti graudus vaikų verksmas, prieš akis iškyla fantasmagoriškos vizijos…...

  Komentarų: 1

Ar kine, teatre ir koncertų metu visada išjungiate savo mobiliojo telefono garsą?

Taip, visada

Kartais pamirštu

Niekada neišjungiu

Jūsų lytis: Vaikinas Mergina
 Balsavimo rezultatai
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!