LT   EN   RU  
2021 m. balandžio 22 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kinas
  Kultūra > Kinas
Kovos laukas: Žemė
Lankomumo reitingas

Fantastinis nuotykių filmas "Battlefield Earth" - L.Rono Hubbardo to paties pavadinimo fantastinio bestselerio ekranizacija. Beje, knygos autorius - žmogus, įkūręs sientologų bažnyčią, kuriai priklauso ir Holivudo žvaigždė J.Travolta. Jis jau 15 metų svajojo perkelti į ekraną vieną iš L.R.Hubbardo kūrinių. Kaip ir juodaodis F.Whitakeris, filme "Battlefield Earth" jis įkūnijo žaliaakį monstrą ateivį, kuris turi susikauti su atkakliu žemiečiu Džoniu Taileriu, suvaidintu jaunojo B.Pepperio. Beje, ateivių kostiumai ir veido grimas toks įspūdingas, jog garsiuosius aktorius greičiausiai net ne iš karto pažinsite!

Semo vasara
Lankomumo reitingas

Kaip ir savo geriausiame ir labiausiai provokuojančiame filme "Daryk tai, kas teisinga" (Do the Right Thing), režisierius Spike'as Lee filme "Summer of Sam" piešia sudėtingą Bronkso gyventojų santykių freską. Svarbiausia net ne tai, kas slepiasi po Semo Sūnaus pravarde, bet tai, kaip siaubingi maniako siautėjimai, paranojiškos laikraščių antraštės paveikė paprastus žmones. "Jie skaito laikraščius, žiūri televizorių ir kiekvienoje miesto vietoje šneka apie žudiko bylą, lyg nuo to priklausytų jų gyvenimas. Kaip ir kiekviename Niujorko pasakojime, šioje istorijoje yra absurdo",- sako režisierius.

Devyni jardai
Lankomumo reitingas

"Kartais aš pavargstu nuo milžiniškų veiksmo juostų, - sako "kietas riešutėlis" B.Willis, ne kartą kine išgelbėjęs motulę Žemelę, - tuomet mėgstu nusifilmuoti kino filme, kuriame galiu iš tolo pažvelgti į savo vaidmenis. Pavyzdžiui, Džimas Tadeskis - tikras "užkietėjęs" gangsteris. Juk aš dievinu kriminalines komedijas". Holivudo žvaigždė B.Willisas taip norėjo vaidinti šiame filme, jog net atsisakė savo įprasto honoraro, be to, pats pakvietė režisierių ir visus aktorius. O šie filme smagiai griauna ne tik įprastus savo aktorinius, bet ir visus gyvenimiškus stereotipus: septyniolikos žmonių žudikas - tikras džentelmenas, dailios dantisto asistentės svajonė - tapti samdoma žudike!..

Ko nori moterys
Lankomumo reitingas

"Ko nori moterys" - Holivudo superžvaigždės M.Gibsono debiutas romantinės komedijos žanro filme. 44-erių metų dviejų "Oskarų" laureatas (už 1995-ųjų "Narsiąją širdį" Melas įvertintas kaip filmo prodiuseris ir režisierius) ir Holivudo superžvaigždė, prieš tai už vaidmenį "Patriote" susižėręs 25 milijonus dolerių, M.Gibsonas mielai sutiko vaidinti vos vieną filmą (1998-ųjų komediją visai šeimai "Spąstai tėvams") susukusios režisierės N.Meyers romantinėje komedijoje "Ko nori moterys". Nors M.Gibsonas labiausiai išgarsėjo kaip idealus veiksmo filmų herojus ("Pakvaišęs Maksas", keturios "Mirtino ginklo" dalys", "Sąmokslo teorija", "Išpirka"), nepaprastai palankiai buvo įvertinti ir jo režisuoti filmai - debiutinė 1993-ųjų drama "Žmogus be veido" ir ypač - 1995-ųjų istorinis epas...

Seselė Beti
Lankomumo reitingas

Filme - jūsų mylimos žvaigždės pačiuose netikėčiausiuose vaidmenyse: ribą tarp fantazijos ir realybės ištrynusią Beti puikiai suvaidino gražioji R.Zellweger ("Aš, kitas aš ir Irena", "Džeris Magvairas"), ją persekiojančius žudikus - visiškai priešingais "geriečių" vaidmenis garsėjantis "Oskaro" laureatas M.Freemanas ("Panelės Deizi vairuotojas","Septynetas") ir C.Rockas, moterų numylėtinis, buvęs TV aktorius G.Kinnearas ("Sabrina", "Kaip bus, taip gerai") parodijavo savo karjeros kelią, suvaidindamas muilo operos gražuoliuką daktarą Reivelą.

Profesionalas
Lankomumo reitingas

Jei esate romantikas arba mėgstate senus gerus Holivudo detektyvus, išgirdęs apibūdinimą "užkietėjęs vagišius", greičiausiai pagalvojate ne apie kaukėtą tuščiagalvį, nupjautavamzdžiu grasinantį degalinės operatoriui, bet apie rafinuotą džentelmeną, kuriam nėra neįveikiamų kliūčių. Tikriausiai jau įsivaizduojate, kaip dirba šis inteligentiškos išvaizdos vyriškis - apiplėšinėja taip rafinuotai, lyg kurtų meno kūrinį. Žinoma, pinigų niekuomet nebus per daug, bet menininkas pirmiausia padarys viską, kad jo darbas būtų švarus ir tobulas. Vagis yra menininkas. Išstudijuoti, apskaičiuoti judesiai, nesugriaunamas planas ir laki fantazija jam visuomet pasiūlys išeitį, kai apsaugos sistemos pasirodys neįveikiamos.

Hanibalas
Lankomumo reitingas

Prieš dešimt metų pagal Thomo Harriso to paties pavadinimo bestselerį Jonathano Demme'o sukurtam siaubo trileriui "Avinėlių tylėjimas" atiteko net penki "Oskarai" - už geriausią metų filmą, režisierių, aktorių, aktorę ir scenarijų. Ryškiausiu 90-ųjų trileriu vadinama juosta pasaulio kino teatruose surinko net 270 milijonų dolerių. "Avinėlių tylėjime" prancūziškų vynų ir žmogienos patiekalų žinovas, genialusis daktaras Hanibalas Lekteris, kuriam velnišką žavesį "paskolino" Anthony Hopkinsas, įkalintas vienutėje padėjo Jodie Foster įkūnytai jaunutei FTB akademijos absolventei Klarisei Starling gaudyti serijinį žudiką, žinomą Bufalo Bilo pravarde. Pastarasis buvo sučiuptas, tačiau daktaras Lekteris paspruko, prieš tai paskambinęs Klarisei ir užsiminęs, jog skuba papietauti su senu bičiuliu....

Karo menas
Lankomumo reitingas

"Karo menas" nuo pat pradžių užgniaužia kvapą, kai Neilas Šo privalo bėgti, šokdamas nuo dangoraižio stogo. Tačiau prieš tai jis sudoroja keletą blogų vyrukų, nė sykio neiššaudamas - Rytų kovos menus puikiai išmananti veiksmo filmų žvaigždė W.Snipesas daugelį šio filmo triukų atliko be dublerio! Filmo, kuris buvo kuriamas Monrealyje (Kanada), o Honk Kongo ir Niujorko vaizdai vėliau generuoti specialiųjų kompiuterinių efektų dėka, režisierius Christianas Duguay kitur stengėsi minimaliai nukrypti nuo realybės. Net vienoje scenoje rodoma užkandinė, į kurią įlekia automobilis, nebuvo "popierinė"… Tačiau tai nėra vien kovinis filmas, kuriame "geras vyrukas gelbėja pasaulį". "Tai ne tik įtempta veiksmo juosta, -...

Stebėtojas
Lankomumo reitingas

Žiaurus maniakas Grifinas (K.Reevesas) mėgaujasi ne pačiu nužudymu, bet mirtinai pavojingu žaidimu. Pasirinktą auką jis stebi beveik savaitę… Jam ant kulnų lipantis FTB agentas Kembelas (J.Spader) būsimos aukos nuotrauką gauna likus keliomis valandos iki nusikaltimo… Tačiau kiekvieną sykį mergina randama jau persmeigta pianino styga. Atrodo, kad Grifinas juokiasi iš savo persekiotojų, nesugebančių laiku sustabdyti būsimų nusikaltimų. Vaikščiodamas skustuvo ašmenimis, jis niekuomet neįsipjauna. Kembelas jaučiasi bejėgis, nusikaltimų sąrašas auga, o raktas taip ir neatsiranda… Netekęs vilties, kankinamas siaubingos migrenos priepuolių, detektyvas persikelia iš Los Andželo į Čikagą. Tačiau praeitis taip lengvai nepaleidžia. Pasak Kembelo psichiatrės Poli (M.Tomei), kuri interpretuoja įvykius pagal...

AntiMonopolis
Lankomumo reitingas

"Šiandien didžiausia valdžia pasaulyje - informacija. Ją valdo keli labai, labai turtingi žmonės", - sako filmo režisierius P.Howittas, išgarsėjęs debiutine juosta "Dėmesio! Durys užsidaro", kuri tapo ketvirtuoju pelningiausiu visų laikų Didžiosios Britanijos filmu. Šiuolaikinis pasaulis sudarytas iš vienetų ir nulių. Tie, kurie valdo skaitmenines technologijas, valdo viską. Todėl pasaulio galingieji virtualioje erdvėje renkasi ne žaisti, o laimėti. Čia milijonieriais tampama per šimtąsias sekundės dalis. Čia fortūnos paukštė sugaunama ir prarandama vienintelio kompiuterinio kodo pagalba. Čia vyksta slaptas karas dėl ateities valdžios… Sveiki atvykę į skaitmeninio pasaulio tamsiąją pusę. Čia negalima pasitikėti niekuo.

Ar kine, teatre ir koncertų metu visada išjungiate savo mobiliojo telefono garsą?

Taip, visada

Kartais pamirštu

Niekada neišjungiu

Jūsų lytis: Vaikinas Mergina
 Balsavimo rezultatai
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!