LT   EN   RU  
2021 m. vasario 26 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
Akimirkos sentencija
"Antrą kartą teka tik ta moteris, kuri nekentė savo pirmojo vyro. Antrą sykį veda tik tas vyras, kuris dievino pirmąją žmoną. Moterys bando laimę, vyrai rizikuoja."
Oskaras Vaildas
Draugai
Matulaičio bažnyčia
Lietuvių Tautinio Jaunimo Sąjunga
Tautinės krypties portalas
Etninės kultūros erdvė
Biržų krašto naujienos
Slaptai.lt - unikalus leidinys
Lietuvių sąjunga „Tauta ir Tėvynė“
Lietuvos žaliųjų judėjimas
Žaliosios minties laikraštis
Istorijos puslapiai
Receptai, patiekalai, kulinarija.
Skanus.lt
Reklama
  Kinas
  Kultūra > Kinas
Lankomumo reitingas Publikuota: 2007-03-08
„Nuodėmės Užkalbėjimas“
„Kiekvienas žmogus turi būti gerai pažinęs savo tamsiąją pusę, tik tuomet įmanoma ją pakeisti ir siekti šviesos". Jurga Ivanauskaitė

Šie Jurgos Ivanauskaitės žodžiai tikriausiai geriausiai tiktų pristatyti naująjį režisieriaus Algimanto Puipos filmą „Nuodėmės užkalbėjimas", pagal romaną „Ragana ir Lietus". Šis filmas skiriasi nuo ankstesnių režisieriaus darbų - tai kamerinis kinas, kur gilinamasi į žmogaus psichologiją, moters jausmų pasaulį.

Jauna žurnalistė Vika (Rasa Samuolytė) lankosi pas psichoanalitikę Ritą (Nelė Savičenko), siekdama išsivaduoti nuo ją kankinančios aistros kunigui Pauliui (Aleksas Kazanavičius). Su kunigu ji susipažįsta psichiatrijos ligoninėje, lankydama savo vyra Go (Kostas Smoriginas) ir jau nuo pirmos jų susitikimo dienos Vika aiškiai pajunta saldų nuodėmės skonį, „žinojau, kad tai įvyks... Tai jau buvo įvykę, beliko lieptu pereiti į kitą krantą, kurį aiškiai mačiau.."

Ritai gyvenimas taip pat pateikia siurprizą - vyras prisipažįsta paliekantis ją dėl kitos moters, kiek vėliau ją palieka ir dukra. Klausydamasi Vikos išpažinčių, bandydama analizuoti jos poelgius, Rita nejučia pradeda atkartoti Vikos istoriją. Ji pradeda romaną su patalogu Leo (Remigijus Sabulis). Savo poelgiams pateisinti, šiuos santykius įvardija kaip eksperimentą, mat ji turi pajusti tai, ką jaučia žeminamos moterys, ateinančios pas ją pokalbio ir patarimo. Tačiau kuo toliau tuo labiau suvokia - visą gyvenimą save apgaudinėjusi.

Noras būti geresniais, nei esame, verčia mus meluoti sau patiems, „nebūtina gi susižeisti, kad galėtum padėt susižeidusiam", skaudžią tiesą Ritai pasako Vika, ir tai leidžia suprasti, jog moterys tarsi pasikeičia vietomis, tampa visiškai nebeaišku, kas yra ligonis, o kas - jo guodėjas.

„Man nereikia, kad tu mane gydytum. Man reikia žmogaus, kad suprastų, pateisintų arba pasmerktų. Man reikia draugės..."

Vyrų personažai šiame filme, padeda atskleisti painią moters psichologiją. Tiek kunigas Paulius, tiek patalogas Leo pažinę savo tamsiąją pusią, grįžta į jų pasirinktą kelią. Galbūt vyrams būdingas racionalus mąstymas suteikia jiems tvirtumo ir jie atsisako nuo meilės bei šeimos, kas yra visiškai nesuvokiama jausmingom bei emocionaliom Vikai su Rita.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

         

Komentuoti

Lankomumo reitingas

Diskusijos - aptarti forume

Versija spausdinimui - versija spausdinimui

Atgal

Algimanto Puipos „Nuodėmės užkalbėjimas“ filmo plakatas (Studija „Ciklopas“)

Algimanto Puipos filmas „Nuodėmės užkalbėjimas“ (K. Sereikaitės nuotr.)

(Nuotr. iš Lietuvos kino studijos archyvo)

Nuotraukos 1 - 10 iš 18   <<< 1 2 >>>
Atgal
Atsitiktinės gairės:    Proza (157)    Skundai (22)    Transportas (125)    Pramoginiai šokiai (2)    Biologija (222)    Stalo žaidimai (7)    Psichologija (89)    Švietimas (1281)    Šatrija (4)    Internetas (184)    Sportiniai šokiai (2)    „Lietuvos” kino teatras (13)    EBSW (40)    Užsienyje (2)    Sąmokslo teorijos (19)    Prekės ir paslaugos buičiai (2)    Labradoras (2)    Gaisrininkai (7)    Mergelė (7)    Sektos (12)    Budizmas (73)    Civilinė sauga (7)    Renginiai (31)    Komunikacija (166)    Arkliai (12)    Dektinė (2)    Žydai (32)    Klubai (5)    Specialiosios tarnybos (36)    Gender Loops (6)    Žala sveikatai (16)    Valstiečių sąjunga (2)    Lietuvių fantastika (11)    Dalia Grybauskaitė (16)    Jautis (7)    Avinas (7)    Leo LT (12)    Vandens slidės (2)    Filmai (91)    Opijatai (13)    Jautis (2)    E - komercija (87)    Rasos (2)    Fajetai (2)    Bankrotas (2)    Darbo partija (4)    Šachmatai (11)    Sektos žudikės (6)    Interneto tinklai (4)    Skinheadai (9)
1. Tarptautinis moterų filmų festivalis "Šeršėliafam" pavasarį pasitinka su šypsena
2. 13-asis Tarptautinis trumpų filmų festivalis „Tinklai"
3. 12-asis Tarptautinis trumpų filmų festivalis „Tinklai"
4. Kultūros renginys: Holivudo šimtmečio jubiliejus
5. 15-as „Kino pavasaris“ žada penkiolika ypatingų gero kino dienų
6. Tarptautinis mažųjų kino formų festivalis „Tinklai" 2009
7. Festivalyje "Kinas prieš melą" apsilankys žinomas suomių režisierius Aki Kaurismaki
8. Prasideda I-asis Lenkų vaidybinių filmų vasaros festivalis
9. Kino istorijos ciklas „52 savaitės. Kino maratonas"
10. Kinas mieste, miestas kine (nemokamas kinas po atviru dangumi visą vasarą)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!