LT   EN   RU  
2021 m. gegužės 15 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kinas
  Kultūra > Kinas
Lankomumo reitingas Publikuota: 2007-04-17
Vilniuje - Lenkų kino savaitė
Penktadienį Vilniuje prasidės septintoji Lenkų kino savaitė. Joje - naujausi lenkų filmai bei lenkų kino klasikos programa, praneša LTV „Panorama".

Lenkų kino savaitę pradės Jano Jakobo Kolskio filmas „Jazminum", apdovanotas Lenkijos kino akademijos apdovanojimais. Į pristatymą susitikti su žiūrovais atvyks ir aktorė Gražyna Kolska, suvaidinusi pagrindinį vaidmenį.

Pasak organizatorių, lenkų kino savaitė užpildo spragą, pristato rytų Europos filmus, nerodytus kituose kino festivaliuose Lietuvoje.

„Šiais metais jau septintą kartą rodysim pačius geriausius lenkiškus filmus. Galime pasakyti, kad yra dvi pagrindinės grupės: naujieji filmai iš Gdynės, laimėję ar gavę prizus, ir filmai, padaryti anksčiau", - sako Marijušas Gaštolas, Lenkų instituto direktorius.

Programoje galima išvysti ir kine debiutuojančio žinomo režisieriaus Andžejaus Žulavskio sūnaus Chavery Žulavskio filmą „Chaosas", Gdynės kino festivalyje apdovanotą už geriausią debiutą.

Iš viso bus parodytos šešios filmų premjeros, trys filmai istorine tematika ir keturi lenkų kino klasiko Vojcecho Ježio Haso filmai.

„Ta keturių filmų retrospektyva yra labai laiku, nes dažniausiai šiuolaikinis kinas gręžiasi į klasikinę literatūrą, o čia prieš 20, 30 metų sukurti filmai, kurie puikiai perteikia dvasią, ko ir trūksta šiuolaikinėse ekranizacijose", - teigia kino kritikė Živilė Pupinytė.

Savaitę truksiančiame festivalyje su žiūrovais susitiks lenkų kino žvaigždės Andžejus Chyra, sukūręs vaidmenų Šturo, Šliondorfo, Zanusio filmuose, bei Ježis Radzvilovičius, žinomas iš vaidmenų Kiešliovskio, Vaidos, Godaro filmuose.

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Viešnia iš ateities (2)    Savivaldybių rinkimai 2007 (9)    Statyba (29)    Moterims (34)    Airija (9)    Klonavimas (10)    Šventasis Antanas (2)    Poltergeistai (2)    Vox Populi (14)    Pelės (5)    Metalinės muzikos grupės (8)    Kelionių įspūdžiai (26)    Jurga Ivanauskaitė (17)    Žvejyba (30)    Kvepalai (10)    Konditerija (10)    Darbo partija (4)    Wing Tsun (14)    Miniatiūros (7)    Nacionaldarbininkų Sąjūdis (2)    Psichologija (89)    Atsiprašymas (3)    Tibetas (10)    Tamplierių ordinas (7)    Literatūra (239)    Lengvosios muzikos grupės (27)    Kabala (6)    Žemgrobiai (6)    Vytautas Landsbergis (6)    Mada (4)    Amfetaminas (2)    Lietuvoje (5)    Joninės (6)    NSO (33)    Klubai (8)    Elektroninės muzikos grupės (3)    Sony Ericcson (40)    Ekonomika (5)    Programavimas (20)    Kreditai (2)    Nešiojami kompiuteriai (12)    Sektos žudikės (6)    Interjero dizainas (13)    Fizika (11)    Sąmokslo teorijos (19)    Ekologinis ūkis (2)    Renginiai (31)    Krikščionys demokratai (3)    Spiritizmas (4)    Programos (61)
1. Tarptautinis moterų filmų festivalis "Šeršėliafam" pavasarį pasitinka su šypsena
2. 13-asis Tarptautinis trumpų filmų festivalis „Tinklai"
3. 12-asis Tarptautinis trumpų filmų festivalis „Tinklai"
4. Kultūros renginys: Holivudo šimtmečio jubiliejus
5. 15-as „Kino pavasaris“ žada penkiolika ypatingų gero kino dienų
6. Tarptautinis mažųjų kino formų festivalis „Tinklai" 2009
7. Festivalyje "Kinas prieš melą" apsilankys žinomas suomių režisierius Aki Kaurismaki
8. Prasideda I-asis Lenkų vaidybinių filmų vasaros festivalis
9. Kino istorijos ciklas „52 savaitės. Kino maratonas"
10. Kinas mieste, miestas kine (nemokamas kinas po atviru dangumi visą vasarą)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!