LT   EN   RU  
2021 m. gegužės 18 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kinas
  Kultūra > Kinas
Lankomumo reitingas Publikuota: 2008-12-02
Pirmą kartą Lietuvos kino teatruose - anime dienos "Otaka"

Šį ketvirtadienį Vilniuje prasidės pirmasis oficialus japonų animacijos - anime festivalis "Otaka". Festivalio programoje - septyni įvairiu laikmečiu sukurti Japonijos animatorių šedevrai.

Festivalio pavadinimas "Otaka" - simbolinis. Žodis otaka reiškia prisiekusio anime gerbėjo (vadinamo otaku) pastangas anime žanru sudominti ir kitus. "Pavadinimas "Otaka" puikiai atspindi festivalio dvasią - siekiame atskleisti Japonijos animacijos grožį, žanrų ir temų įvairovę, subtilią estetiką", - sako festivalio koordinatorius Mindaugas Pyragas. Didžioji dalis festivalio filmų bus rodoma iš originalių juostų.

Festivalio metu, šeštadienį 16 val. "Forum Cinemas Vingis", prieš pirmąjį seansą vyks ir specialus renginys "Cosplay". Tai kostiumų pasirodymas, kurio metu bus galima išvysti daugybę filmų veikėjais persirengusių anime žanro gerbėjų. Komisijos išrinktas geriausias kostiumas bus apdovanotas.

Tarp anime gerbėjų jau yra pasklidęs gandas, jog festivalio atidarymo filmas "Betonas geležis raumenys" bus rodomas nemokamai. Kol kas organizatoriai neatskleidžia, kokiu būdu bus galima gauti nemokamą bilietą ir siūlo sekti informaciją festivalio tinklalapyje.

Trumpai apie anime:

Manoma, kad animacija - tai juokingi nupiešti filmai, paprastai pasakojantys juokingas istorijas iš gyvūnų gyvenimo. Anime ¬filmai aprėpia kur kas daugiau ir pasakoja veiksmo, nuotykių, siaubo, fantastikos ir net erotines istorijas. Šios animacijos kūrėjai nesibaimina nagrinėti sudėtingų egzistencijos ar socialinių problemų, pasinerti į filosofinius apmąstymus.

Anime pasižymi ne tik turiniu, bet ir labai savotišku paišybos stiliumi, kuriam būdingos neįprastai didelės veikėjų akys, įvairių formų ir spalvų plaukai ir vaikiškai švelnūs veidų bruožai. Tačiau paskutiniaisiais metais šios piešimo tendencijos keičiasi - japonų animacijoje atsiranda vis daugiau eksperimentavimo, unikalių stiliaus sprendimų, o originalių idėjų kūrėjams ir anksčiau nestigo. Ypatingą vietą anime pasaulyje užima ir muzika. Ją šio žanro filmams dažniausia kuria garsūs kompozitoriai, o garso takeliai susilaukia milžiniško susidomėjimo.

Trumpai apie mangą:

Anime filmai atsirado iš japoniškų komiksų, vadinamų manga. Šiems komiksams būdinga juodai balta, charakteringa paišyba, išplėsta ir intriguojančia fabula. Manga nėra orientuota vien tik į vaikų auditoriją - komiksais domisi įvairaus amžiaus žmonių grupės. Čia, kaip ir japonų animacijos filmuose, dominuoja įvairūs žanrai: drama, komedija, siaubas, erotika ir t.t.

Japonai turi susikūrę standartus emocijų vaizdavimui, pavyzdžiui, didelis vandens lašas ant galvos reiškia sumišimą, lietus - herojaus liūdesį, vėjas, nešantis žiedlapius nuo vieno personažo prie kito, simbolizuoja meilę ir t.t.

Trumpai apie "Otaką":

Pastaraisiais metais ypač aktyviai veikia japonų animacijos gerbėjai: kuria klubus, organizuoja renginius, kurie apima su anime susijusią subkultūrą. Festivalio "Otaka" organizatorių siekis -suteikti galimybę kino teatre ir iš originalių juostų pamatyti pačius geriausius ir garsiausius anime filmus. Tikimasi, jog renginys bus tęstinis ir kitais metais apsilankys ir kituose Lietuvos miestuose.

"Otaka" prasideda ketvirtadienį - gruodžio 4 d. ir tęsis iki sekmadienio - gruodžio 7 d.

Daugiau informacijos:

http://www.youtube.com/watch?v=KPKre912aII

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Kazimiera Prunskienė (13)    Anželikos Cholinos šokio teatras (11)    Dektinė (2)    Parašiutizmas (15)    Aikido (14)    Žydai (32)    Rinkimai (23)    Seimo rinkimai 2004 (3)    Mokėjimo kortelės (7)    Chemija (5)    P2P tinklai (2)    Savivaldybių rinkimai 2007 (9)    Liberalų sąjūdis (5)    Airija (9)    Makaronai (2)    Vynas (16)    Advokatai (10)    Džiazo muzikos grupės (11)    Erich Fromm (5)    Kompiuterio ergonomika (8)    Kulinarija (181)    Vandenis (7)    Katės (33)    Motociklai (12)    Konditerija (10)    Mokesčiai (8)    Šokiai (56)    Švietimas (1281)    Užsienyje (2)    Energetika (13)    Mergelė (7)    Žemgrobiai (6)    Garso ir vaizdo technika (2)    Skinheadai (9)    Aiškiaregiai (11)    Programavimas (20)    Žmogaus teisės (18)    Antanas Terleckas (2)    Laikrodžiai (3)    Šventasis Kazimieras (2)    Intel (6)    Bibilija (10)    Lietuva (2)    Proza (157)    Buto remontas (3)    Ekologija (15)    Dieta (33)    Telekomunikacijos (188)    Prezidento rinkimai (6)    Žirgų sportas (4)
1. Tarptautinis moterų filmų festivalis "Šeršėliafam" pavasarį pasitinka su šypsena
2. 13-asis Tarptautinis trumpų filmų festivalis „Tinklai"
3. 12-asis Tarptautinis trumpų filmų festivalis „Tinklai"
4. Kultūros renginys: Holivudo šimtmečio jubiliejus
5. 15-as „Kino pavasaris“ žada penkiolika ypatingų gero kino dienų
6. Tarptautinis mažųjų kino formų festivalis „Tinklai" 2009
7. Festivalyje "Kinas prieš melą" apsilankys žinomas suomių režisierius Aki Kaurismaki
8. Prasideda I-asis Lenkų vaidybinių filmų vasaros festivalis
9. Kino istorijos ciklas „52 savaitės. Kino maratonas"
10. Kinas mieste, miestas kine (nemokamas kinas po atviru dangumi visą vasarą)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!