LT   EN   RU  
2020 m. gegužės 27 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
Akimirkos sentencija
Racionalus žmogus pats adaptuojasi prie savo aplinkos. Neracionalus gi atkakliai bando pačią aplinką pritaikyti prie savęs. Kaip tik todėl visas progresas ir priklauso nuo neracionaliųjų
George Bernard Shaw
Draugai
Matulaičio bažnyčia
Lietuvių Tautinio Jaunimo Sąjunga
Tautinės krypties portalas
Etninės kultūros erdvė
Biržų krašto naujienos
Slaptai.lt - unikalus leidinys
Lietuvių sąjunga „Tauta ir Tėvynė“
Lietuvos žaliųjų judėjimas
Žaliosios minties laikraštis
Istorijos puslapiai
Receptai, patiekalai, kulinarija.
Skanus.lt
Reklama
  Kinas
  Kultūra > Kinas
Lankomumo reitingas Publikuota: 2009-06-16
Geriausi vienos minutės filmai – per naktį
Birželio 20 d. naktį nemiegosiančiame Vilniuje bus galim išvysti ir iki šiol niekur nerodytą geriausių lietuviškų ir užsienio vienos minutės filmų programą. „Vilniaus - Europos kultūros sostinės 2009" programos renginių ciklo „Tebūnie naktis" metu vilniečiai ir miesto svečiai stebės 6 valandų minutinių filmų seansą po atviru dangumi.

Savičiaus gatvėje įsikūrusio vienuolyno kieme naktinėtojai galės peržiūrėti 360 vienos minutės filmų. „Tokio maratono Vilnius ir kinomanai tikrai dar nematė. Pusketvirto šimto filmų vos per vieną naktį - tai neabejotinas vienos minutės filmų privalumas", - pasakojo vienos minutės filmus populiarinančio festivalio „Pravda 1 minutė" vadovė Viktorija Jaksebagaitė.

Naktinio kino seanso sumanytojų programoje - geriausių paskutinių ketverių metų lietuviški vienos minutės kūriniai. Organizatoriai pasakoja, jog žiūrovai pamatys jau ir legenda tapusius Tado Vidmanto darbus ir mažiau matytus, bet legendomis apipintus vienos minutės darbus. Naktį bus parodyta ir beveik 40 filmų, kurie per penkis metus buvo apdovanoti pačiais įvairiausiai prizais žiūrovų jau pamėgtame festivalyje „Pravda 1 minutė".

Naktiniame filmų maratone žiūrovai išvys ir geriausius užsienio festivalių darbus. Didžiajam lauko ekranui jau paruošti minutiniai kino filmukai iš Italijos, Kanados, Japonijos, Kroatijos, Olandijos, Belgijos, JAV ir daugybės kitų pasaulio valstybių. Festivalio „Pravda 1 minutė" organizatoriai per 5 metus užmezgė glaudžius ryšius su daugybe populiarių vienos minutės festivalių užsienyje, pavyzdžiui, „Videominuto" Italijoje ar „The One Minutes" Belgijoje. Renginio organizatoriai džiaugiasi, kad vilniečiai ir miesto svečiai galės susipažinti su visame pasaulyje pamėgtu kino formatu daug išsamiau.

„Džiaugiamės, jog gana šiuolaikišką kino formatą pristatysime senovinėje ir mažai kam atrastoje Vilniaus vietoje - Augustijonų vienuolyno kieme", - apie renginio vietą pasakojo projekto vadovė Viktorija Jaksebagaitė.

Ilgiausias trumpiausių filmų kino seansas bus rodomas Savičiaus g. 13 namo kieme, nuo 21 valandos ir truks iki 3 valandos ryto. Filmus pristatys ir trumpai pakomentuos minutės filmų kūrėjas ir gerai žinomas kinomanas Žygimantas Stakėnas. Trumpų filmų peržiūra nemokama.

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Žindymas (14)    Kompiuteriai (148)    Anglų kalba (35)    Novelės (102)    Labradoras (2)    Erich Fromm (5)    Pasakos (60)    Lietuvoje (43)    Kompiuterinis piratavimas (43)    Parapsichologai (7)    Maxima (10)    Prezidento rinkimai (6)    Regbis (4)    NSO (33)    Barai (7)    Sel (10)    Atmintis (4)    Stalo žaidimai (7)    Filmai (91)    Joninės (6)    Anželikos Cholinos šokio teatras (11)    Buto remontas (3)    Kaukazo aviganis (2)    Bendruomenės (158)    Simbolika (2)    Nokia (24)    Lengvosios muzikos grupės (27)    Šatrija (4)    Masonai (7)    Budizmas (73)    Kelionių organizatoriai (6)    Atsiprašymas (3)    Dailė (34)    Šunys (67)    Užgavėnes (9)    Dalia Grybauskaitė (16)    Technologijos (1819)    Skundai (22)    Bildukai (3)    Darbo partija (4)    Operacinės sistemos (50)    Skinheadai (9)    Lotynų šokiai (5)    Žuvininkystė (2)    Kokainas (6)    Restoranai (5)    Smurtas mokyklose (10)    Metalinės muzikos grupės (8)    Valstiečių sąjunga (2)    Nusikaltimai (6)
1. Tarptautinis moterų filmų festivalis "Šeršėliafam" pavasarį pasitinka su šypsena
2. 13-asis Tarptautinis trumpų filmų festivalis „Tinklai"
3. 12-asis Tarptautinis trumpų filmų festivalis „Tinklai"
4. Kultūros renginys: Holivudo šimtmečio jubiliejus
5. 15-as „Kino pavasaris“ žada penkiolika ypatingų gero kino dienų
6. Tarptautinis mažųjų kino formų festivalis „Tinklai" 2009
7. Festivalyje "Kinas prieš melą" apsilankys žinomas suomių režisierius Aki Kaurismaki
8. Prasideda I-asis Lenkų vaidybinių filmų vasaros festivalis
9. Kino istorijos ciklas „52 savaitės. Kino maratonas"
10. Kinas mieste, miestas kine (nemokamas kinas po atviru dangumi visą vasarą)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!