LT   EN   RU  
2021 m. gegužės 16 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kinas
  Kultūra > Kinas
Lankomumo reitingas Publikuota: 2009-07-27
Prasideda I-asis Lenkų vaidybinių filmų vasaros festivalis
Programoje populiariausi filmai, iš kurių kiekvienas lenkiško kino mėgėjas galės rasti sau tinkamą. Visus filmus matysite kino centre „Skalvija".

Festivalis prasidės Nobelio premijos laureato Česlovo Milošo romano „Isos slėnis" ekranizacija. XX a. pradžia Lietuvoje, tragiškos meilės pasekmės, meilė be atsako, išprotėjimo ir nusikaltimo istorija. Įvykius lydi lietuviškų pasakų demonai ir velniai.Filmo premjera Lietuvoje.

Pirmadienis - humoro diena. „Kileris" - filmas, kurį žiūrėdamas kiekvienas juoksis iki ašarų. Pasimetusio ir kuklaus taksi vairuotojo gyvenime, kuriam visiškai nesiseka, viskas apsiverčia dėl jo pavardės panašumo į pavojingo žudiko pravardę.

Antradienis - diena veiksmo filmų mėgėjams. „Šunys" vaizduoja Lenkijos realybę tuoj po komunizmo žlugimo. Keičiasi santvarka, keičiasi slaptosios tarnybos. Senieji saugumiečiai renkasi tarp policijos ir nusikaltėlių. Vienas iš jų, Franz, tik vedybų su ministro dukra dėka padaręs karjerą, dabar turi atrasti save naujojoje realybėje.

Kitą dieną matysite naują filmą „Trečiadienį, ketvirtadienio rytą", kuris turėtų patikti jaunimui. Tai istorija apie netikėtai susitikusius Tomeką ir Teresą, du jaunus, pasimetusius gyvenime žmones. Abu vieniši, abu ieškantys laimės ir vietos po saule.

Ketvirtadienis - lenkų kino klasikos diena. „Va bank" - viena pačių geriausių kriminalinių komedijų. 1930-ųjų Varšuva. Iš kalėjimo išeina legendinis vagišius, kuris siekia atkeršyti jį policijai pakišusiam banko savininkui. Planas labai įmantrus ir sudėtingas, bet vagišius juo tiki...

Penktadienis skirtas legendinio lenkų režisieriaus K.Kieslowskio filmui. „Trumpas filmas apie meilę" pasakoja istoriją apie jauną ir kuklų vaikinuką, įkyriai stebintį moterį, gyvenančią priešais. Su laiku paprastas smalsumas perauga į fanatišką meilę, vedančią į susinaikinimą.

Šeštadienis - paskutinioji festivalio diena. Pabaigai - gerai Lietuvos žiūrovams žinomas filmas „Ponas Tadas". Šis filmas pastatytas pagal Adomo Mickevičiaus poemą, kuriame yra ne tik Zosės ir Tado meilės istorija, bet ir apysaka apie atgailaujantį žudiką.

Filmai rodomi kino centre „Skalvija" kasdien 19 valandą, išskyrus šeštadienį. Festivalio uždarymo filmas „Ponas Tadas" - šeštadienį, 17 valandą.

Festivalis yra įtrauktas į „Vilnius - Europos kultūros sostinė" ir I - ojo Pasaulio vilniukų suvažiavimo programas.

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Civilinė sauga (7)    Ekonomika (5)    Sektos (12)    Kelionių įspūdžiai (26)    Britų trumpaplaukės katės (2)    Kandidatai į prezidentus (5)    Advokatai (10)    Elektronika (8)    Žuvys (7)    Energetika (13)    Simbolika (2)    Auklėjimas (7)    Alkoholizmas (15)    Teisė (61)    Shotokan (11)    Vadovavimas (185)    Egiptas (24)    Rašytojai (11)    Tadas Blinda (10)    Vaistai (15)    Roko muzikos grupės (10)    Optinis ryšys (12)    Priklausomybė (3)    Prezidento rinkimai (6)    Dieta (33)    Ožiaragis (7)    Spausdintuvai (12)    Sportiniai šokiai (2)    Ginklai (22)    Maxima (10)    Šventės (117)    Poetai (11)    Literatūra (239)    Sveikata (313)    Susitaikymas (9)    Katės (33)    Klubai (8)    Miniatiūros (7)    Valstiečių sąjunga (2)    Prekės ir paslaugos buičiai (2)    Biologija (222)    Psichologija (89)    Moters diena (4)    Krašto apsauga (27)    Dailė (34)    Sportas (8)    Vilniaus bendruomenės (4)    Dalia Grybauskaitė (16)    Skorpionas (7)    Vokiečių aviganis (2)
1. Tarptautinis moterų filmų festivalis "Šeršėliafam" pavasarį pasitinka su šypsena
2. 13-asis Tarptautinis trumpų filmų festivalis „Tinklai"
3. 12-asis Tarptautinis trumpų filmų festivalis „Tinklai"
4. Kultūros renginys: Holivudo šimtmečio jubiliejus
5. 15-as „Kino pavasaris“ žada penkiolika ypatingų gero kino dienų
6. Tarptautinis mažųjų kino formų festivalis „Tinklai" 2009
7. Festivalyje "Kinas prieš melą" apsilankys žinomas suomių režisierius Aki Kaurismaki
8. Kino istorijos ciklas „52 savaitės. Kino maratonas"
9. Kinas mieste, miestas kine (nemokamas kinas po atviru dangumi visą vasarą)
10. Geriausi vienos minutės filmai – per naktį
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!