LT   EN   RU  
2021 m. gegužės 8 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kinas
  Kultūra > Kinas
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-08-13 Spausdinti Spausdinti
Apie parodą "Lietuvos animacijos režisierių ir dailininkų darbai"

Fragmentai iš Audriaus Musteikio publikacijos "Lietuviška animacija" (Dienovidis, 1999 04 02-08)

Tai, kad ji – ne vien Iljos Bereznicko „Baubas” ir Nijolės Valadkevičiūtės „Medis” (juos kartais parodydavo LRT), galima įsitikinti Teatro, kino ir muzikos muziejuje veikiančioje parodoje, kurioje pristatoma lietuvių animacijos raida nuo 1964-ųjų iki šių dienų.

Muziejaus paroda (kuratorė – minėto muziejaus Kino skyriaus muziejininkė Živilė Pilipavičienė) – unikali galimybė susipažinti su televizijų ir kino teatrų ignoruojama Lietuvos animatorių kūryba. Eksponuojama 30 dailininkų ir režisierių darbai: eskizai, tūrinės kompozicijos, kompiuteriniai atspaudai ir piešiniai ant celiulioidų, kuriuos klojant vieną ant kito ir sukomponuojamas filmo kadras. Daugelį stenduose pristatomų filmų galima čia pat pasižiūrėti – jie įrašyti vaizdajuostėse, kurios, parodai pasibaigus, liks muziejuje. Muziejaus rinkiniai pasipildys ir N. Valadkevičiūtės, Zenono Tarakevičiaus, studijos „Vilanima” dovanotais darbais.

Nemažai medžiagos, susijusios su lietuvių animacija, jau yra pražuvę. Daugelis kino mėgėjų neišsaugojo savo piešinių. Nelengva buvo „surasti” ir prieš keletą metų mirusio Zenono Šteinio kūrybinį palikimą. Tai, kas išliko, primena lietuvių animaciją, kuri ilgą laiką buvo gyva, ko gero, vien savo fanatikų entuziazmu.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Gender Loops (6)    Žmonės (241)    Baikeriai (8)    Ekonomika (259)    Auklės (3)    Turizmas (151)    Renginiai (31)    Vabzdžiai (5)    Bibilija (10)    Programos (61)    Užsienyje (50)    Liberalų sąjūdis (5)    Taksas (2)    Vandens slidės (2)    Krizė (59)    Šaudymas iš lanko (2)    Televizoriai (2)    Švietimas (1281)    Teatrai (21)    Ožiaragis (7)    Interjero dizainas (13)    Vandenis (7)    Katės (33)    Šaulys (7)    Gyvūnai (174)    Ištikimybė (4)    Apatinis trikotažas (17)    Mazda (2)    Projektavimas (7)    Literatūra (239)    Aikido (14)    Amerikos lietuviai (7)    Leo LT (12)    Vytautas Landsbergis (6)    Aukštasis mokslas (13)    Poltergeistai (2)    Kitos šventės (7)    Ginklai (22)    Pagonybė (3)    Filosofija (326)    Pankai (6)    Vaizdo sistemos (34)    Helouvynas (7)    Interneto tinklai (4)    Sportiniai šokiai (2)    AMD (3)    Mokyklos (22)    Pankiškos muzikos grupės (15)    EBSW (40)    Kelionių pasiūlymai (7)
1. Tarptautinis moterų filmų festivalis "Šeršėliafam" pavasarį pasitinka su šypsena
2. 13-asis Tarptautinis trumpų filmų festivalis „Tinklai"
3. 12-asis Tarptautinis trumpų filmų festivalis „Tinklai"
4. Kultūros renginys: Holivudo šimtmečio jubiliejus
5. 15-as „Kino pavasaris“ žada penkiolika ypatingų gero kino dienų
6. Tarptautinis mažųjų kino formų festivalis „Tinklai" 2009
7. Festivalyje "Kinas prieš melą" apsilankys žinomas suomių režisierius Aki Kaurismaki
8. Prasideda I-asis Lenkų vaidybinių filmų vasaros festivalis
9. Kino istorijos ciklas „52 savaitės. Kino maratonas"
10. Kinas mieste, miestas kine (nemokamas kinas po atviru dangumi visą vasarą)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!