LT   EN   RU  
2021 m. gegužės 8 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kinas
  Kultūra > Kinas
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-08-13 Spausdinti Spausdinti
Komiksai ir Kinas

Fantastinis kinas ir komiksai yra glaudžiai susiję. Tiek personažai tiek idėjos migruoja nuo popieriaus lapų į didįjį ekraną, ir atvirkščiai. Visi žymiausi super herojai pirmiausiai gimė komikse, o tik po to sulaukė savo valandos ir kino teatrų ekranuose. Atitinkamai ir kino filmai sulaukdavo savo tęsinio (ar priešistorės) komikso formatu. Vienas pirmųjų buvo "Star Wars" filmas, kuris sulaukė savo tęsinio komikse. Po to sekė "Indiana Jones", bei "Star Trek" serija. O iš komiksų į kiną atėjo tokie veikėjai kaip Superman, Flash Gordon, Buck Rodgers, Batman, Spawn, Dick Tracy ar Teenage Mutant Ninja Turtles.

Tačiau komiksai ne visada tęsdavo filmų tradicijas, ir dažnai pasukdavo kitu keliu. Tokie komiksai, kaip Alien, Predator, RoboCop netęsdavo tiesiogiai siužetinės linijos, o kurdavo visiškai naujas ir individualias istorijas nieko bendro neturinčias su filmo scenarijumi. Tiesiog tie patys herojai veikdavo visai kitoje aplinkoje, arba toje pačioje aplinkoje veikia kiti veikėjai. Prisimenate filmą "The Matrix"? Teko matyti komiksą, kur mergina įsigyja sūnų, kai pavagia kokoną iš žmonių auginimo plantacijos, ir vos pasprunka nuo ją persekiojančių robotų. Tame komikse nė žodžiu nėra užsiminta nei apie matricos agentus, nei apie Neo, Morfėju, ar kitus veikėjus iš filmo.

Su filmu "Terminator" yra susisijusios tokios komiksų serijų dalys,kaip "Secondary Objectives", "The Burning Earth", "The Enemy Within" bei "Hunters And Killers". Iš filmo "Aliens" kilo tokie komiksai kaip "Aliens Genocide", "Hive", "Rogue", "Colonial Marines", "Newt's Tale". O po "Predator" pasirodė "Bloody Sands of Time", "Cold War" bei "Race War".

Komiksai taip pat nevengė ir improvizacijų, kai viename komikse susitinka visiškai skirtingų pasaulių herojai. Taip gimė tokios komiksinės istorijos "Alien vs. Predator" (yra ir žaidimas tokiu pat pavadinimu, bet pirmiau pasirodė komiksas), "Terminator vs. RoboCop". Ypač keistai skamba komikso pavadinimas "Batman vs. Predator" arba "Aliens vs. Predator vs. The Terminator", tačiau komikse įmanoma viskas, o ypač Betmenui, nes jis taip pat dar yra kovojęs prieš Drakulą (Dracula), Teisėją Dredą (Judge Dredd). Prieš Gruobuonį yra kovojęs ir Tarzanas, komikse "Tarzan vs. Predator". O komikse "Jihad" susitinka filmų "Hellraiser" ir "Nightbreed" herojai, nors ekrane jie priklauso skirtingiems pasauliams.

Fantastiniame kine kol kas tokių eksperimentų niekas nesiima. Juk visai įdomų būtų pamatyti, ką darytų Terminatorius nusikėlęs į viduramžius, arba nemirtingasis Kalnietis Konoras Maklaudas kapotų galvas ateiviams pavyzdžiui 2536 metais.

2003-01-24 papildymas: Pastaruoju metu vis labiau komiksų herojai veržiasi į kiną. Jei anksčiau dominavimo "Batman", "The Incredible Hulk" bei "Superman", tai po neseniai pasirodžiusių "Spawn" (Išpera), "X-men" (Iksmenai, jiems kuriamas tęsinys), "Spiderman" (Žmogus Voras, kuriam irgi jau kuriamas tęsinys), savo eilės laukia naujasis "Hulk" (Gremėzdas Halkas) ir "Daredevil" (su Ben'u Afleck'u pagrindiniame vaidmenyje). Bei sklinda gandai apie naujus "Superman" bei "Batman" kino filmus.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Žmogaus teisės (18)    Apatinis trikotažas (17)    Advokatai (10)    Skolininkai (12)    Nokia (24)    Domenai (11)    Simbolika (2)    Rašytojai (11)    Rokeriai (3)    Šokoladas (10)    Gyvenimo džiaugsmas (2)    Programos (61)    Saugus internetas (11)    Labradoras (2)    Pramogos (191)    „Laisvės kryžkelės“ (10)    Gaisrininkai (7)    Homeopatija (5)    Juvelyriniai dirbiniai (2)    Šamanai (7)    Amfetaminas (2)    Konditerija (10)    Mitingai (5)    Teisėtvarka (24)    Džiaugsmas (2)    Intel (6)    Specialiosios tarnybos (36)    Vabzdžiai (5)    Kulinarija (181)    Policija (2)    Subkultūros (99)    Eurointegracija (5)    Automobiliai (41)    Šaudymas iš lanko (2)    Euro naujienos (2)    Apskaita (15)    Seimo rinkimai 2004 (3)    Žydai (32)    Meino meškėnas (2)    Reklama internete (18)    Šunys (67)    Ekologija (15)    Skinheadai (9)    Budizmas (73)    Regbis (4)    Liūtas (7)    Auklės (3)    Gimimo diena (3)    Hip hop dance (4)    Wing Tsun (14)
1. Tarptautinis moterų filmų festivalis "Šeršėliafam" pavasarį pasitinka su šypsena
2. 13-asis Tarptautinis trumpų filmų festivalis „Tinklai"
3. 12-asis Tarptautinis trumpų filmų festivalis „Tinklai"
4. Kultūros renginys: Holivudo šimtmečio jubiliejus
5. 15-as „Kino pavasaris“ žada penkiolika ypatingų gero kino dienų
6. Tarptautinis mažųjų kino formų festivalis „Tinklai" 2009
7. Festivalyje "Kinas prieš melą" apsilankys žinomas suomių režisierius Aki Kaurismaki
8. Prasideda I-asis Lenkų vaidybinių filmų vasaros festivalis
9. Kino istorijos ciklas „52 savaitės. Kino maratonas"
10. Kinas mieste, miestas kine (nemokamas kinas po atviru dangumi visą vasarą)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!