LT   EN   RU  
2021 m. gegužės 7 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kinas
  Kultūra > Kinas
Lankomumo reitingas Publikuota: 2005-05-08 Spausdinti Spausdinti
Didžioji Britanija kuria licencijuotos ir grynos informacijos bazę

Didžiosios Britanijos duomenų kaupimo korporacija BBC, televizijos kanalas Channel 4, D. Britanijos kinematografijos institutas (BFI) ir D. Britanijos Atviras universitetas (OU) trečiadienį parengė projektą Creative Archive License ("kūrybinio archyvo licencijavimas"), kuris skirtas teisinę bazę aprūpinti tuo, kad ji galėtų laisvame interneto priėjime saugoti skirtingas išleistas šalyje radijo ir televizijos programas, kad jomis galėtų naudotis Britanijos gyventojai.

Planuojama sukurti betarpišką archyvą Creative Archyve, kurio tikslas – parūpinti kūrybingiems žmonėms laisvą priėjimą prie nemokamos žiniasklaidos produkcijos, kurią būtų galima panaudoti asmeniniams kūrybiniams ir švietėjiškiems tikslams. Tokiu būdu projekto organizatoriai pasiryžę kovoti dėl informacijos dauginimo apribojimų, kurie užkerta visus kelius žmonėms, norintiems sukurti savą žiniasklaidos produkciją, naudojant rastą Internete medžiagą.

Idėja apie tokį projektą perimta iš amerikiečių – Creative Commons, kuri buvo sukurta 2002 metais, jos tikslas taip pat buvo parūpinti licencijuotą grynąją žiniasklaidos medžiagos bazę, kad žmonės ją galėtų panaudoti savo autoriniuose projektuose, nebijodami, kad bus apkaltinti intelektualios nuosavybės pasisavinimu. Dabar Creative Commons turi savo versijas skirtingose šalyse. Šiais metais žinomas tinklapis Yahoo sukūrė specialų padalinį projekto paieškoms archyvuose.

Creative Archyve įkūrėjai prisijungė prie kitų D. Britanijos projektų kūrėjų. BBC planuoja išdėstyti savo dokumentinius filmus, BFI ir OU atrinkinės kitus licencijuotai grynus filmus ir programas. Archyvas bus prieinamas tik tam tikriems britų abonentams.

Kaip yra žinoma, dėl licencijuotos grynos medžiagos saugojimo, kuriama nacionalinė tiesioginė enciklopedija Wikipedia, talpinanti kiekvienam pasiekiamą informaciją.

Straipsniai.lt

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Žmonės (241)    Teisė (61)    Kinas (193)    Vasario 16 (12)    Žvejyba (30)    Poltergeistai (2)    Advokatai (10)    Ištikimybė (4)    Mazda (2)    Šatrija (4)    AMD (3)    Bankinės technologijos (11)    Mergelė (7)    Civilinė sauga (7)    Anželikos Cholinos šokio teatras (11)    Astrologija (27)    Gyvenimo džiaugsmas (2)    Filologija (2)    „Lietuvos” kino teatras (13)    P2P tinklai (2)    Paukščių gripas (21)    Renginiai (31)    Šokoladas (10)    Vynas (16)    Kailiniai (15)    Kinų horoskopas (14)    Politikai (183)    Augalai (8)    Astronomija (46)    Masonai (7)    Kompiuterinis saugumas (43)    Lietuvoje (43)    Kriptografija (3)    Kino kritika (10)    Tibetas (10)    Simbolika (2)    Policija (2)    Homeopatija (5)    NSO (33)    Euro naujienos (2)    Kokainas (6)    Panayiotis Zavosas (2)    Barai (7)    Picerijos (4)    Interneto dizainas (5)    Tadas Blinda (10)    Vaiko sveikata (8)    Mistika (9)    Politologija (64)    IT parodos (10)
1. Tarptautinis moterų filmų festivalis "Šeršėliafam" pavasarį pasitinka su šypsena
2. 13-asis Tarptautinis trumpų filmų festivalis „Tinklai"
3. 12-asis Tarptautinis trumpų filmų festivalis „Tinklai"
4. Kultūros renginys: Holivudo šimtmečio jubiliejus
5. 15-as „Kino pavasaris“ žada penkiolika ypatingų gero kino dienų
6. Tarptautinis mažųjų kino formų festivalis „Tinklai" 2009
7. Festivalyje "Kinas prieš melą" apsilankys žinomas suomių režisierius Aki Kaurismaki
8. Prasideda I-asis Lenkų vaidybinių filmų vasaros festivalis
9. Kino istorijos ciklas „52 savaitės. Kino maratonas"
10. Kinas mieste, miestas kine (nemokamas kinas po atviru dangumi visą vasarą)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!