LT   EN   RU  
2021 m. birželio 22 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Kinas
  Kultūra > Kinas
Lankomumo reitingas Publikuota: 2005-08-25
Tarptautinis mažųjų kino formų festivalis "TINKLAI 2005"

2005 rugsėjo 2 – 22 dienomis Klaipėdoje, Kaune ir Vilniuje įvyks septintasis Tarptautinis mažųjų kino formų festivalis TINKLAI.

Festivalis gimė kaip kultūros akcija, kuria siekta pajūryje ir Vilniuje sukurti reguliariai vyksiantį renginį, galintį suburti įvairių polinkių publiką ir padovanoti jai nestandartinę kino šventę.

Per šešerius festivalio gyvavimo metus buvo pademonstruota virš 600 filmų, 40 000 žiūrovų turėjo galimybę susipažinti ir pabendrauti su filmų režisieriais, prodiuseriais, kino kritikais iš 20 šalių. 2003 metais festivalis įstojo į Europos atvirų kino seansų asociaciją (European Open Air Screenings Association), 2005-aisiais tapo Europos kino festivalių koordinacijos (European Coordination of Film Festivals) nariu. Festivalio geografija išsiplėtė nuo Klaipėdos ir Ventės Rago iki Vilniaus, Kauno ir Trakų.

Fallen Art
Fallen Art
Šiais metais festivalyje bus demonstruojamos naujausių trumpametražių filmų programos iš Vokietijos, Švedijos, Danijos, Norvegijos, Latvijos, Estijos, Rusijos, Lietuvos, Prancūzijos, Portugalijos, Ukrainos, Japonijos, Lenkijos ir kitų pasaulio šalių. Iš viso bus pademonstruota virš šimto penkiasdešimties trumpametražių kino filmų, vyks susitikimai su festivalio svečiais. Festivalį atidarys specialioji programa „Europe in shorts 8: Experimental films” („Europa trumpai 8: Eksperimentinis kinas“), o uždarys specialioji programa „Europe in Shorts 9: Fantastic Films“ („Europa trumpai 9: Fantastinis kinas“).

Skift
Skift
Filmų programos sudarytos bendradarbiaujant su festivalio partneriais: Latvijos nacionaliniu kino centru, Estijos kino fondu, Švedijos, Norvegijos ir Danijos kino institutais, Lenkijos filmų platinimo agentūra, Hamburgo trumpametražių filmų agentūra, VGIK (Rusija), Aukštaisiais režisūros kursais (Rusija), Cinecites (Prancūzija) ir kitais.

Baiser
Baiser
Ypatingas šių metų festivalio projektas – gyvas nebyliojo kino įgarsinimas. Jau rugpjūčio 15 d. Palangos vasaros estradoje Vilhelmo Čepinskio orkestras „Camerata Klaipėda“ ir Andrius Mamontovas pagal specialiai sukurtą Nacionalinės premijos laureato kompozitoriaus Vidmanto Bartulio muziką įgarsins legendinį 1913 metų filmą „Fantomasas giljotinos šešėlyje“, rugsėjo 2 šis projektas bus atliktas Vilmiuje, k/t „Lietuva“. Rugsėjo 16 d. Vilniuje, k/t „Lietuva“ ir rugsėjo 17 d. Klaipėdos koncertų salėje tarptautinis džiazo trio – Viačeslavas Ganelinas (Izraelis), Haroldas Rubinas (Izraelis) ir Arkadijus Gotesmanas (Lietuva) – įgarsins ankstyvuosius kino montažo ir specialiųjų efektų pradininko George Melies filmus.

Taip pat rugsėjo 3 d. Vilniuje, Mokytojų namų kieme vyks bendras festivalio „Tinklai“ ir „Sostinės dienų“ projektas – trumpametražių filmų naktis atvirame ore.

Be abejo, festivalio metu bus ir malonių žiūrovams staigmenų.

Linkiu gerų įspūdžių!

Festivalio renginiai vyks:

Rugsėjo 2 d. VILNIUJE, kino teatre „Lietuva“
Rugsėjo 3 d. VILNIUJE, Mokytojų namų kieme
Rugsėjo 4 ir 10 d. KLAIPĖDOJE, kino teatre „Žemaitija“
Rugsėjo 5-9 KLAIPĖDOJE, buvusio tabako fabriko teritorijoje
Rugsėjo 10-15 KAUNE, kino teatre “Romuva”
Rugsėjo 16-22 VILNIUJE, kino teatre „Lietuva“
Rugsėjo 17 KLAIPĖDOJE, Klaipėdos koncertų salėje

Hands Away
Hands Away
16mm mistery
16mm mistery

Female male sitting
Female male sitting

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

         

Komentuoti

Lankomumo reitingas

Diskusijos - aptarti forume

Versija spausdinimui - versija spausdinimui

Atgal
Atsitiktinės gairės:    Žuvys (7)    Ekologiški produktai (2)    Mokslai (1219)    Prokuratūra (4)    Paukščiai (5)    Užgavėnes (9)    Lietuvių fantastika (11)    Istorija (154)    Kovos menai (72)    Kultūra (749)    Savivaldybių rinkimai (9)    Policija (2)    Miniatiūros (7)    Mokykla be narkotikų (20)    TELE-2 (7)    Tibetas (10)    Žmogaus teisės (18)    Vampyrai (9)    Advokatai (10)    Foje (3)    Vandenis (7)    Bildukai (3)    Vynas (16)    Savivaldybių rinkimai 2007 (9)    Pavydas (5)    Kompiuterinis piratavimas (43)    Seimo rinkimai (4)    Vytautas Bogušis (12)    Ožiaragis (7)    Programos (61)    Skundai (22)    Linux/Unix (34)    Užsienyje (50)    Komunikacija (166)    Krašto apsauga (27)    Liūtas (7)    Šaulys (7)    Interjero dizainas (13)    Elektroninės muzikos grupės (3)    Prekės ir paslaugos buičiai (2)    Velniai (9)    Domenai (11)    Katės (33)    Knygos (23)    Kandidatai į prezidentus (5)    Šatrija (4)    Žmogaus teisės (52)    Gatvės šokiai (5)    Visuotinė istorija (44)    Sekimas ir privatumas (12)
1. Tarptautinis moterų filmų festivalis "Šeršėliafam" pavasarį pasitinka su šypsena
2. 13-asis Tarptautinis trumpų filmų festivalis „Tinklai"
3. 12-asis Tarptautinis trumpų filmų festivalis „Tinklai"
4. Kultūros renginys: Holivudo šimtmečio jubiliejus
5. 15-as „Kino pavasaris“ žada penkiolika ypatingų gero kino dienų
6. Tarptautinis mažųjų kino formų festivalis „Tinklai" 2009
7. Festivalyje "Kinas prieš melą" apsilankys žinomas suomių režisierius Aki Kaurismaki
8. Prasideda I-asis Lenkų vaidybinių filmų vasaros festivalis
9. Kino istorijos ciklas „52 savaitės. Kino maratonas"
10. Kinas mieste, miestas kine (nemokamas kinas po atviru dangumi visą vasarą)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!