LT   EN   RU  
2021 m. spalio 21 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Klaviatūros
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos > Kompiuteriai > Klaviatūros
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-02-14 Spausdinti Spausdinti
Klaviatūra

Mygtukai ir klavišai buvo pagrindiniai pirmųjų kompiuterių valdymo ir duomenų įvedimo elementai. Klaviatūra ir dabar yra pagrindinis įtaisas duomenims į asmeninį kompiuterį įvesti. Kaip veikia klaviatūra? Po klavišais yra laidininkų matrica (tinklelis, rėmelis), sudaryta iš eilučių ir stulpelių. Speciali elektroninė schema (klaviatūros valdiklis) nuolat perskaito ("peržiūri") matricos eilutes. Paspaudus klavišą, sujungiami atitinkami matricos kontaktai. Valdiklis randa klavišo paliestą matricos eilutę ir pradeda skaityti matricos stulpelius. Suradęs paliestą stulpelį, valdiklis suformuoja klavišo vietos kodą ir perduoda jį kompiuteriui. Kompiuteris įsimena šį kodą, jį iššifruoja ir ekrane parodo kodą atitinkantį simbolį arba vykdo su klavišu susietą komandą.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Tiškevičiai (18)    TELE-2 (7)    Žmogaus teisės (18)    Kompiuterinis saugumas (43)    Garso ir vaizdo technika (2)    Šokiai (56)    Bibilija (10)    Psichologija (89)    Automobiliai (41)    Pirmoji meilė (3)    Dailė (34)    Darbdaviai (10)    Prevencija (14)    Biologija (222)    Naujieji metai (12)    Lietuvoje (16)    Viktor Uspaskich (61)    Rasizmas ir ksenofobija (9)    Nacionaldarbininkų Sąjūdis (2)    Vandens slidės (2)    Artūras Zuokas (41)    Vabzdžiai (5)    Psichiatrija (64)    Mokslai (1219)    Lietuvių fantastika (11)    Budizmas (73)    Novelės (102)    Tadas Blinda (10)    Aukštasis mokslas (13)    Picerijos (4)    Išpažintis (16)    Avinas (7)    LNK (2)    Spauda (3)    Kačių veislės (25)    Variakojis (11)    Maudymosi kostiumėliai (7)    Gatvės šokiai (5)    Foje (3)    Projektavimas (7)    Klubai (5)    Melagių diena (3)    Kanapės (15)    Poltergeistai (2)    Partizanai (12)    Lietuvos istorija (110)    Hipiai (9)    Priklausomybė (3)    Feng šui (7)    Architektūra (11)
1. Pristatyta nauja aukščiausios klasės klaviatūra
2. Klaviatūra: Istorija trumpai
3. Klaviatūros: išbandymas kava ir akmenimis
4. Rekomendacijos darbui su klaviatūra
5. Kokios būna klaviatūros
6. Klaviatūra ant bet ko
7. Ergonominiai reikalavimai klaviatūrai
8. Standartinė klaviatūra tampa prieinama visiems
9. Naujos lietuviškos kompiuterio klaviatūros projektas
10. Lietuviškos ir europietiškos kompiuterių klaviatūros
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!