LT   EN   RU  
2021 m. gegužės 11 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Klaviatūros
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos > Kompiuteriai > Klaviatūros
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-02-14 Spausdinti Spausdinti
Klaviatūra

Mygtukai ir klavišai buvo pagrindiniai pirmųjų kompiuterių valdymo ir duomenų įvedimo elementai. Klaviatūra ir dabar yra pagrindinis įtaisas duomenims į asmeninį kompiuterį įvesti. Kaip veikia klaviatūra? Po klavišais yra laidininkų matrica (tinklelis, rėmelis), sudaryta iš eilučių ir stulpelių. Speciali elektroninė schema (klaviatūros valdiklis) nuolat perskaito ("peržiūri") matricos eilutes. Paspaudus klavišą, sujungiami atitinkami matricos kontaktai. Valdiklis randa klavišo paliestą matricos eilutę ir pradeda skaityti matricos stulpelius. Suradęs paliestą stulpelį, valdiklis suformuoja klavišo vietos kodą ir perduoda jį kompiuteriui. Kompiuteris įsimena šį kodą, jį iššifruoja ir ekrane parodo kodą atitinkantį simbolį arba vykdo su klavišu susietą komandą.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Akvariumai (58)    Įvaikinimas (3)    Prevencija (14)    Avalynė (7)    Seimo rinkimai 2004 (3)    Valdas Adamkus (11)    Policija (2)    Runkeliai (18)    Geologija (20)    Mazda (2)    Kvepalai (10)    Transportas (125)    Simbolika (2)    Menas būti kartu (2)    Archeologija (42)    Valstiečių sąjunga (2)    Sveikata (313)    Aerobika (3)    Partizanai (12)    Užsienyje (50)    Arkliai (12)    Auklės (3)    Miestų bendruomenės (7)    Maudymosi kostiumėliai (7)    Anglų kalba (35)    Žemės ūkis (33)    Airija (9)    Rokeriai (3)    Psichologija (89)    LICS (17)    Žemgrobiai (6)    Atviras kodas (23)    Operacinės sistemos (50)    Kokainas (6)    Kovos menai (72)    Žmogaus teisės (18)    Lietuvių fantastika (11)    Geografija (22)    Žala sveikatai (16)    Soliariumai (5)    Panayiotis Zavosas (2)    Garso sistemos (15)    Tamplierių ordinas (7)    Vaiduokliai (23)    Renginiai (31)    Politologija (64)    Pelės (5)    Televizoriai (2)    Antanas Terleckas (2)    Anželikos Cholinos šokio teatras (11)
1. Pristatyta nauja aukščiausios klasės klaviatūra
2. Klaviatūra: Istorija trumpai
3. Klaviatūros: išbandymas kava ir akmenimis
4. Rekomendacijos darbui su klaviatūra
5. Kokios būna klaviatūros
6. Klaviatūra ant bet ko
7. Ergonominiai reikalavimai klaviatūrai
8. Standartinė klaviatūra tampa prieinama visiems
9. Naujos lietuviškos kompiuterio klaviatūros projektas
10. Lietuviškos ir europietiškos kompiuterių klaviatūros
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!