LT   EN   RU  
2020 m. liepos 16 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Knygos
  Kultūra > Knygos
Lankomumo reitingas Publikuota: 2006-05-19
“Žvalgybų intrigos Lietuvoje (1994 – 2006)” – jau knygynuose !
Specialiųjų tarnybų temomis besidominčius skaitytojus šiandien sunku nustebinti. Knygynų lentynos lūžta nuo KGB, MI 5 ar “Mossad” karininkų, agentų, bendradarbių prisiminimų. Tačiau ši knyga išsiskiria iš panašaus pobūdžio leidinių.

Lietuvos skaitytojus ji turėtų sudominti vien dėl to, kad čia analizuojama mūsų šalies žvalgybų veikla. Pagrindiniai knygos herojai – tai mūsų žvalgybininkai, mūsų politikai, mūsų žurnalistai, dalyvaujantys sudėtinguose žvalgybiniuose žaidimuose.

Ši knyga, manome, bus įdomi dar ir dėl to, kad joje pasakojama būtent apie šių dienų įvykius. Čia analizuojamos konkrečios žvalgybų intrigos Lietuvoje. Knygos autoriai pateikia savo versijas apie kai kuriuos vos kelerių metų senumo įvykius, vertina šiandien specialiosiose tarnybose dirbančius ar dar visai neseniai ten dirbusius pareigūnus.

Čia daug vietos skiriama su Lietuvos karine žvalgyba ir kontržvalgyba susijusiems asmenims. Ypatingas dėmesys Antrojo departamento pareigūnams – ne atsitiktinis. Knygos autoriai: šešerius metus karinėmis temomis intensyviai rašęs žurnalistas Gintaras Visockas bei karinėje žvalgyboje ir kontržvalgyboje penkerius metus dirbęs Kęstutis Kaminskas.

Knygoje esama įžvalgų, kurių vienareikšmiškai vertinti neįmanoma. Žvalgyba – sudėtingas žaidimas. Čia nelengva pasakyti, kur juoda, o kur – balta. Knygoje nėra numylėtinių. Joje neliaupsinama nė viena pusė – nei proamerikietišką, nei prorusišką poziciją ginančios jėgos. Knygos autoriai atvirai, nevengdami kritiškai pažvelgti net ir į didžiausius autoritetus, pavyzdžiui, generolą Joną Kronkaitį, svarsto, kodėl Rusijos specialiosios tarnybos, veikdamos NATO ir Europos Sąjungai priklausančioje Lietuvoje, nesutinka deramo pasipriešinimo.

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Žuvys (7)    Kūdikio maitinimas (3)    Pavydas (5)    Žirgų sportas (4)    Sekimas ir privatumas (12)    Lietuvoje (16)    Jautis (7)    Bučiniai (31)    Pagalba ir prevencija (124)    Lotynų kalba (11)    Ekologija (15)    Matematika (2)    EBSW (40)    Kelionių įspūdžiai (26)    Pankai (6)    Augalai (8)    Kriptografija (3)    Breakdance (4)    Vadovavimas (185)    Sąmokslo teorijos (19)    Mityba (43)    Ginklai (22)    Alkoholizmas (15)    IT parodos (10)    Intel (6)    Advokatai (10)    Rytietiški šokiai (16)    Ekologiški produktai (2)    Vandens slidės (2)    Filologija (2)    Prancūzų buldogas (2)    Kalėdos (12)    Turizmas (151)    Susitaikymas (9)    Vytautas Bogušis (12)    Geležinkeliai (4)    Kovo 8 (3)    Žiniasklaida (108)    Šatrija (4)    Gaisrininkai (7)    Akvariumai (58)    Prezidento rinkimai (6)    Parapsichologija (22)    Egzorcizmas (11)    Žvaigždės (19)    Pasakos (60)    KGB (35)    Žmogaus klonavimas (2)    Pankiškos muzikos grupės (15)    Kompiuteriniai žaidimai (270)
1. Aurelijus Augustinas „Apie krikščionių mokymą“
2. “Žvalgybų intrigos Lietuvoje (1994 – 2006)” – populiariausių knygų dešimtuke užėmė 1-ąją vietą
3. Vytas Sabaliaukas "Apie likimo upę ir Vėją"
4. Vilniaus knygų mugė 2005
5. Didžiausio knygynų tinklo "Vaga" pardavimai išaugo 44 procentais
6. Sobieslaw Zasada "Saugus greitis"
7. Sigitas Parulskis "Nuogi drabužiai", 2002, Baltos lankos
8. Paulo Coelho "Alchemikas", 2001, Vaga
9. Salman Rushdie "Paskutinis mauro atodūsis", 2000, Alma littera
10. Torgny Lindgren "Tapytojas Margalapis", 2001, Alma littera
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!