LT   EN   RU  
2020 m. rugsėjo 21 d., pirmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Lietuvoje
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos > Kompiuteriniai žaidimai > Lietuvoje
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-09-27 Spausdinti Spausdinti
Lietuvos tūkstantmetį primins kompiuteriniai žaidimai

Aukščiausi šalies politikai norėtų, kad šalies istorija būtų įamžinta meniniuose filmuose ir kompiuteriniuose žaidimuose. Tokios mintys išsakytos vakar Prezidentūroje svarstant Vyriausybės patvirtintą Lietuvos vardo tūkstantmečio minėjimo programą.

Posėdyje dalyvavę premjeras Algirdas Brazauskas ir Seimo pirmininkas siūlė į šią programą įtraukti kelių meninių ir dokumentinių filmų, kurie būtų skirti ne tiek akademinei, kiek plačiajai visuomenei, sukūrimą. Tuo tarpu prezidentas Rolandas Paksas pasigedo kompiuterinių žaidimų.

"Kalbame apie meninius filmus, kuriuose būtų parodyta Lietuvos didvyriška ir šlovinga istorija, - po posėdžio žurnalistams teigė R.Paksas. - Tačiau turėtume pasiekti ir tuos žmones, kurie šiandien žaidžia žaidimus, kurių neturėtų žaisti, kuriuose liejasi kraujas ir smurtas. Kuo daugiau atsiras žaidimų, parodančių Lietuvos istoriją, mūsų kunigaikščius, karalius, tuo labiau įeisime į tų žmonių širdis. Manau, kad Tūkstantmečio minėjimas nėra vien monumentų statymas, bet ir naujo žmogaus ugdymas".

Lietuvių kalbos instituto atstovams posėdyje užsiminus, kad toks žaidimas jau kuriamas, prezidentas pažadėjo jį nupirkti savo 10 metų sūnui Mindaugui.

Šiuo metu Tūkstantmečio minėjimo programoje istoriniam meniniam filmui sukurti numatyta 2 mln. litų. Tačiau, pasak kultūros ministrės Romos Žakaitienės, sukurti filmą kainuoja apie 5 mln. litų. "Taigi jei filmų norisi daugiau, reikia skirti daugiau lėšų", - agitavo ji.

Tuo tarpu kardinolas Audrys Juozas Bačkis Vyriausybės patvirtintoje programoje pasigedo lėšų Vilniaus arkikatedros ir Trakų Vytauto bažnyčios remontams.

Agnė Pačkauskaitė

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Sportiniai šokiai (2)    Turizmo agentūros (10)    Projektavimas (7)    Garso sistemos (15)    Romas Kalanta (4)    Trys karaliai (5)    Sekimas ir privatumas (12)    Raganos (12)    Vox Populi (14)    Hipnozė (10)    Viktor Uspaskich (61)    Firmos (12)    Anglų kalba (35)    Spausdintuvai (12)    Žinių visuomenė (14)    Miestai (14)    Kietieji diskai (17)    Šv. Valentino diena (11)    Brendis (6)    AMD (3)    Šventasis Pranciškus (3)    Interneto dizainas (5)    Prancūzų buldogas (2)    Metalas (22)    Striptizas (8)    Auklės (3)    Bendruomenės (158)    Seimo rinkimai (4)    Džiazo muzikos grupės (11)    Barai (7)    Elektroninės muzikos grupės (3)    Geografija (22)    Hipiai (9)    Duomenų apsauga (3)    Užsienyje (50)    Alkoholiniai gėrimai (74)    Kompiuterių virusai (52)    Vėlinės (5)    Darbo partija (4)    KGB (35)    Kabala (6)    Klaviatūros (11)    Skamp (16)    Vorai (2)    Helouvynas (7)    Astronomija (46)    Alkoholizmas (15)    Kitos šventės (7)    Savižudybė (12)    Švedija (9)
1. ,,Gauminos“ šaudyklę išbandė milijonas pasaulio interneto žaidimų mėgėjų
2. Išaiškinti geriausi 2006 m. kompiuterinių žaidimų žaidėjai Lietuvoje
3. PSI: Syberian Conflict
4. Pirmasis lietuviškas realaus laiko strategijos (RTS) žaidimas „PSI: Syberian Conflict“
5. Lietuviai - geriausi „Counter Strike“ žaidėjai Baltijos šalyse
6. Išaiškinti geriausi Lietuvos kompiuterinių žaidimų žaidėjai
7. GameZone.lt portalas švenčia dešimties metų jubiliejų
8. Interneto klube "Impress" organizuojamas Counter-Strike turnyras
9. WCG Baltija kompiuterinių žaidimų čempionatas
10. Kompiuterinių žaidimų klubas "X zona"
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!