LT   EN   RU  
2020 m. rugsėjo 21 d., pirmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Lietuvoje
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos > Kompiuteriniai žaidimai > Lietuvoje
Lankomumo reitingas Publikuota: 2005-08-09
Išaiškinti geriausi Lietuvos kompiuterinių žaidimų žaidėjai
Rugpjūčio 6-7 dienomis Vilniuje vykusioje Pasaulio kompiuterinių žaidimų čempionato (World Cyber Games, WCG) Lietuvos nacionalinėje atrankoje išaiškėjo geriausi kompiuterinių žaidimų žaidėjai. Lietuvoje pripažįstamos techninės sporto šakos čempionatas sulaukė žymių šalies sportininkų dėmesio bei palaikymo.

Su renginio svečiais savo jėgas „Need for Speed: Underground II“ virtualiose automobilių lenktynėse išbandė 2004 m. Lietuvos ralio čempionas Evaldas Čirba su sūnumis. Jis įvertino žaidimą kaip labai realistišką, kuriame 50 proc. sėkmės kaip ir tikrose lenktynėse priklauso nuo teisingos trajektorijos pasirinkimo.

„Kompiuteriniai žaidimai, ypač strateginiai, yra naudingi jaunimui, nes juose įgyjama šių dienų pasaulyje reikalingų savybių – greitai ir ryžtingai priimti sprendimus, apdoroti didelį kiekį informacijos bei sutelkti dėmesį ne tik į detales, bet ir į bendrą vaizdą“, - teigia p. Čirba.

Virtualių automobilių lenktynių „Need for Speed: Underground II“ turnyro nugalėtojus sveikino vienas geriausių Lietuvos lenktynininkų, Formulės-1 pilotu siekiantis tapti daugkartinis formulių ir kartingų lenktynių nugalėtojas Žilvinas Oškutis.

Pirmąją vietą „Warcraft 3“ žaidime, kelionę į didįjį čempionato finalą Singapūre ir „Samsung“ ekraną „SyncMaster 713N“ laimėjo Gediminas Rimkus (slapyvardžiu „mTw – WinneReseT“) . „Counter Strike“ turnyre pirmąsias vietas laimėjo „RESET“ ir „sdvig“ komandos, „Starcraft Broodwar“ - „Anon“ ir „Iori-LT“ pasivadinę žaidėjai, virtualaus futbolo „Fifa 2005“ turnyre nugalėjo „defs-dario“ ir „arh“, o automobilių lenktynėse „NFS: Underground II“ – „Rasis“ ir „Hugo“. Šie žaidėjai atstovaus Lietuvai Baltijos šalių finale Taline rugpjūčio 21 d. Trečiose vietose likę žaidėjai gavo „Samsung SGH-X140“ mobiliuosius telefonus. Keliones į finalus ir prizus nugalėtojams įsteigė generalinė čempionato rėmėja „Samsung Electronics“.

Pirmą kartą trečius metus vykstančios Lietuvos nacionalinės atrankos istorijoje tarp 169 besivaržančių kompiuterinių žaidimų sporto entuziastų buvo ir merginų – jos dalyvavo „Need for Speed: Underground II“ ir „Counter Strike 1.6“ turnyruose. Nors į finalą patekti šiame čempionate nei vienai iš jų nepavyko, ryžtingai nusiteikusios žaidėjos žadėjo aktyviai treniruotis ir būtinai laimėti kitų metų čempionate.

Penktus metus vykstančio Pasaulio kompiuterinių žaidimų čempionato didysis finalas Singapūre vyks lapkričio 16 – 20 dienomis. Jame tikimasi sulaukti daugiau nei 800 kibersporto entuziastų iš 70 pasaulio valstybių.

Apie Pasaulio kompiuterinių žaidimų čempionatą

Pietų Korėjoje įsikūrusi asociacija „International Cyber Marketing“ yra pagrindinė Pasaulio kompiuterinių ir video žaidimų festivalio organizatorė, atsakinga už visus interaktyvius žaidimų turnyrus, šiais metais vykstančius 70 pasaulio šalių. Šių nacionalinių turnyrų laimėtojai vėliau susirungs dėl pasaulio čempiono vardo ir prizų, kurių vertė yra daugiau nei 400 000 JAV dolerių. Ankstesniojo čempionato didysis finalas, kuriame dalyvavo 642 žaidėjai iš 59 valstybių vyko San Franciske. Finalas pritraukė tokių masinių informavimo priemonių, kaip „The New York Times“, „San Jose Mercury News“, „San Francisco Chronicle“, CNN, „Associated Press“, „Reuters“, ABC, NBC, CBS ir daugelio kitų, dėmesį.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Parapsichologai (7)    Striptizas (8)    Avinas (7)    Prevencija (14)    Pyktis (6)    Klaviatūros (11)    Bučiniai (31)    Sony Ericcson (40)    Kanapės (15)    Energetika (13)    Joninės (6)    Antanas Terleckas (2)    Užsienyje (2)    Taksas (2)    Kūdikio maitinimas (3)    Linux/Unix (34)    Savivaldybių rinkimai 2007 (9)    Šventės (117)    Vandens slidės (2)    Rokeriai (3)    Vadovavimas (185)    Viešnia iš ateities (2)    Savižudybė (12)    Paieškos sistemos (14)    Monitoriai (11)    Politikai (183)    Skaneriai (5)    Darbo partija (4)    Šalys (61)    Krašto apsauga (27)    Rasizmas ir ksenofobija (9)    LICS (17)    Mityba (43)    Lietuvoje (43)    Optinis ryšys (12)    Šunų veislės (52)    Aviacija (38)    Tinklapiai (13)    Ekonomika (259)    Interneto dizainas (5)    Masonai (7)    Rasos (2)    Emigrantai (22)    Gimimo diena (3)    Paukščių gripas (21)    Vox Populi (14)    Viktor Uspaskich (61)    Projektavimas (7)    Žinių visuomenė (14)    Šventasis Antanas (2)
1. ,,Gauminos“ šaudyklę išbandė milijonas pasaulio interneto žaidimų mėgėjų
2. Išaiškinti geriausi 2006 m. kompiuterinių žaidimų žaidėjai Lietuvoje
3. PSI: Syberian Conflict
4. Pirmasis lietuviškas realaus laiko strategijos (RTS) žaidimas „PSI: Syberian Conflict“
5. Lietuviai - geriausi „Counter Strike“ žaidėjai Baltijos šalyse
6. GameZone.lt portalas švenčia dešimties metų jubiliejų
7. Interneto klube "Impress" organizuojamas Counter-Strike turnyras
8. Lietuvos tūkstantmetį primins kompiuteriniai žaidimai
9. WCG Baltija kompiuterinių žaidimų čempionatas
10. Kompiuterinių žaidimų klubas "X zona"
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!