LT   EN   RU  
2020 m. gruodžio 5 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Komunikacija
  Technologijos > Telekomunikacijos > Komunikacija
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-03-14 Spausdinti Spausdinti
Koaksialinio kabelio rūšys

Koaksialinis kabelis yra geresnis negu vytos poros kabelis jeigu kalbėsime apie laidumą. Kuo didesnis atstumas nuo signalo siuntėjo iki gavėjo tuo labiau signalas silpsta ir prieiną tokią ribą kai gavėjas jo nebegali priimti ir apdoroti. Taigi koaksialinis kabelis mažiau slopina signalą ir todėl signalą gali perduoti žymiai didesniu atstumu negu vytos poros kabelis.

Koaksialiniai kabeliai yra skirstomi į dvi pagrindines rūšis:

· THINNET
· THIKNET

Rūšis, kurią reikia pasirinkti, priklauso nuo kompiuterinio tinklo pobūdžio.

THINNET

Thinnet yra lankstus koaksialinis kabelis, kurio storis yra apie 0,25 colio. Kadangi šito tipo koaksialinis kabelis yra lankstus ir lengvai apdorojamas, todėl jis gali būti naudojamas praktiškai visuose kompiuterinių tinklų topologijų instaliavimuose. Kompiuteriniuose tinkluose, kurie naudoja thinnet tipo koaksialinį kabelį, kabelis yra tiesiogiai jungiamas prie kompiuterio tinklo adapterio.

Thinnet koaksialinis kabelis gali perduoti signalą jo neiškraipydamas iki 185 metrų atstume.

THIKNET

Thiknet koaksialinis kabelis yra pakankamai storas, apie 0,5 colio diametro. Kartai jis yra vadinamas Standartinis Ethernet, kadangi tai buvo pirmasis kabelis panaudotas populiariuose Ethernet kompiuteriniuose tinkluose. Šiuose kompiuteriniuose tinkluose varinė magistralė yra žymiai storesne negu thinnet tipo koaksialiniuose tinkluose.

Kadangi šių kabelių magistralinė šerdis yra storesnė, o tai reiškia mažesnį pasipriešinimą bei mažesnę varžą negu thinnet, todėl signalas normaliai gali būti perduodamas iki 500 metrų atstumu. Kadangi thiknet topologija gali perduoti duomenis tokiu atstumu, todėl kartais ji yra naudojama sujungti kelis thinnet kompiuterinius tinklus į vieną.

Koaksialinis kabelis gali būti 50 ir 75 omų. Pirmasis naudojamas skaitmeniniam perdavimui, o antrasis – analoginiam perdavimui. Jis būna 10 – 12 mm skersmens ir yra nelabai lankstus. Koaksialiniu kabeliu galima perduoti informaciją nuo 1 iki 2 Gbps greičiu. Ilgesni negu 500 m kabeliai taip pat yra naudojami, tačiau pasiekiamas mažesnis greitis arba įrengiami stiprintuvai. Koaksialiniai kabeliai naudojami ir telefonų tinkluose, tačiau dabar daug kur keičiami optiniais kabeliais. Jie dar plačiai naudojami kabelinėje televizijoje.

Koaksialinių kabelių tipų yra labai daug ir įvairių – visų paminėti nėra tikslo, tačiau dažniausi yra šie: RG-58, RG-58A, RG213, 10BASE5. Kaina svyruoja maždaug nuo 0,7 iki 3 Lt/m.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Sveikata (313)    Vox Populi (14)    Užgavėnes (9)    MTV (5)    Šventieji (10)    Burtai (8)    Kompiuterio ergonomika (8)    Žiniasklaida (108)    Gyvenimo džiaugsmas (2)    Rasos (2)    Restoranai (5)    Kietieji diskai (17)    Mokesčiai (8)    Žirgų sportas (4)    Foje (3)    Viešieji ryšiai (20)    Interneto tinklai (4)    Amerikos lietuviai (7)    Tamplierių ordinas (7)    Kompiuteriniai žaidimai (270)    Žuvininkystė (2)    Operacinės sistemos (50)    Krišnaizmas (3)    Lotynų šokiai (5)    Vaiko sveikata (8)    Kultūra (749)    Picerijos (4)    Kompiuterinis piratavimas (43)    Ožiaragis (7)    Įžymūs žmonės (68)    Biologija (222)    Užsienyje (50)    Elektroninės šiukšlės (10)    Miniatiūros (7)    Švedija (9)    Dektinė (2)    Žmonės (241)    Gimimo diena (3)    NLP (8)    Liberalai demokratai (3)    Ekonomika (5)    Laivyba (17)    Advokatai (10)    Vorai (2)    Pedagogika (21)    Įvaikinimas (3)    Masonai (7)    Avalynė (7)    Tibetas (10)    Alus (22)
1. Tikimasi vaizdo telefonijos proveržio
2. UAB "Viginta" plečia duomenų perdavimo tinklus
3. Vienkiemių gyventojai bus saugesni
4. Optika prieš DSL: kas ką? (su VIDEO)
5. Paryžius taps bevielio ryšio sostine
6. OSI sluoksniai
7. Žiedinis markerinis kreipties būdas
8. CCITT X.25 (PDN)
9. Duomenų perdavimo kanalo aukštojo lygmens protokolas HDLC, CCITT / ITU-T LAPB
10. CSMA / CD standartas (ANSI / IEEE 802.3-1985)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!