LT   EN   RU  
2020 m. birželio 2 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Komunikacija
  Technologijos > Telekomunikacijos > Komunikacija
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-05-08 Spausdinti Spausdinti
Kaip išsidėsto kabelinis tinklas?

Kabeliniai modemai išsidėsto tarp kabelinio tinklo ir kompiuterio, vykdydami skirtingų įrenginių funkcijas: modemo, telestoties, informacijos šifratoriaus - dešifratoriaus, tilto, maršrutizatoriaus, tinklo adapterio, SNMP - agento ir net Ethernet koncentratoriaus. Nors toks įrenginys vis tiek lieka modemu, nes visų pirma jis moduliuoja ir demoduliuoja signalus.
Paprastai informacijos gavimas ir siuntimas kabelinio modemo pagalba vykdomas skirtingais būdais. Siunčiant informaciją nuo stoties į kabelinį modemą (downstream) skaičių duomenys moduliuojami standartiniu televizijos signalo dažniu (6 Mhz), ant kurio užsideda nešantysis dažnis (nuo 42 iki 750 Mhz). Toks signalas perduodamas kabelinei sistemai kartu su kabelinės televizijos signalais ir netrukdo telelaidoms. Yra kelios moduliavimo schemos, bet populiariausios iš jų dvi – QPSK (palaiko duomenų perdavimą 10 Mb/s) ir QAM64 (iki 36 Mb/s).

Atgalinį signalą nuo modemo iki stoties (upstream) perduoti sunkiau. Tai susiję su tuo, kad paprastame dupleksiniame kabeliniame tinkle atgalinis signalas gali būti perduodamas tik dažniais nuo 5 iki 40 Mhz. Tokiam signalui gali trukdyti radijo trikdžiai ir radijo laidos, o taip pat nepajungta antena arba blogas koaksialinio kabelio sujungimas. Kadangi kabelinis tinklas turi medžio pavidalo formą visi trikdžiai iš visų atšakų susirenka kartu ir trukdo atbulinio signalo plitimui.

Daugelis gamintojų planuoja naudoti QPSK arba analoginę moduliavimo schemą duomenų perdavimui tiesiogine kryptimi, kadangi šis metodas geriau tinka aplinkai, kur daugiau įvairių trukdančių signalų, negu aukštų dažnių.

QPSK akivaizdus - lėtesnis duomenų perdavimas, negu naudojant moduliavimo schemą QAM. Jei kabelinis tinklas negali perduoti atbulinio signalo (tai atsitinka dėl blogų laidų ir jungimo kokybės), tai galima padaryti telefoninio kabelio arba ISDN pagalba.

Kabelinis modemas dirba, kaip TV signalų gavėjas ir siuntėjas. Stoties impulsai ateina koaksialiniu kabeliu į kabelinį modemą, kuris perduoda juos kompiuteriui arba lokaliam tinklui. Yra keli modemo pajungimo metodai į kompiuterį. Daugiausiai iš jų naudojama technologija Ethernet 10BaseT. Šiuo atveju modemas turi Ethernet adapterį, kuris pajungiamas prie lokalaus tinklo arba kompiuterio. Akivaizdu, kad kompiuteryje taip pat turi būti įrengtas Ethernet adapteris ir programinis aprūpinimas, aptarnaujantis protokolus TCP/IP. Kabelinio modemo įrengimas į vidų, gal būt, kainuotų pigiau, bet taip pat reikėtų sukurti plokščių rinkinį visoms esamoms platformoms.

Straipsniai.lt

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Siemens (6)    Aiškiaregiai (11)    Airija (9)    Namų vaizdo technika (2)    Sveikinimai Naujųjų metų proga (5)    Restoranai (5)    Viešnia iš ateities (2)    Bitė (5)    Shotokan (11)    Filosofija (326)    Sektos (12)    Komunikacija (166)    Vestuvės (16)    Pedagogika (21)    Lietuvoje (5)    Savivaldybių rinkimai (9)    Wing Tsun (14)    Lobiai (12)    Politika (363)    Poltergeistai (2)    Tadas Blinda (10)    Miestai (14)    Gimimo diena (3)    Prokuratūra (4)    Ožiaragis (7)    Žindymas (14)    Išpažintis (16)    Pagonybė (3)    Katės (33)    Vaizdo kortos (3)    Televizoriai (2)    Vilniaus bendruomenės (4)    Bildukai (3)    Sel (10)    Skamp (16)    Soliariumai (5)    Fizika (11)    Literatūra (239)    Seimo Pirmininkas (2)    Moters diena (4)    Velykos (10)    Politologija (64)    Žinių visuomenė (14)    Drabužiai (41)    Įdomybės (87)    Katarai (2)    Vandenis (7)    Tatuiruotės (7)    Programos (61)    Politikai (183)
1. Tikimasi vaizdo telefonijos proveržio
2. UAB "Viginta" plečia duomenų perdavimo tinklus
3. Vienkiemių gyventojai bus saugesni
4. Optika prieš DSL: kas ką? (su VIDEO)
5. Paryžius taps bevielio ryšio sostine
6. OSI sluoksniai
7. Žiedinis markerinis kreipties būdas
8. CCITT X.25 (PDN)
9. Duomenų perdavimo kanalo aukštojo lygmens protokolas HDLC, CCITT / ITU-T LAPB
10. CSMA / CD standartas (ANSI / IEEE 802.3-1985)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!