LT   EN   RU  
2021 m. sausio 22 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Krašto apsauga
  Politika > Krašto apsauga
Lankomumo reitingas Publikuota: 2005-03-02
JAV: Pentagonas atsisakė teleportacijos eksperimentų
JAV Gynybos Ministerija nusprendė atsisakyti nuo projekto, skirto išaiškinti teleportacijos naudojimo kariniais tikslais galimybes. „JAV karinės oro pajėgos priėmė sprendimą ateityje neinvestuoti pinigų į šią sferą“, - pareiškė projektą kuruojantis pulkininkas Maikas Chailas.

Žaibiško materijos perkėlimo laike ir erdvėje tema, plačiai atspindima mokslinės fantastikos filmuose, rimtai buvo nagrinėjama Variklių sistemų laboratorijoje, esančioje Rait-Patersono karinių oro pajėgų bazėje (Ohajo valstija). Karinė laboratorija tyrimą užsakė atlikti „Corp Drive Metrix“ firmai, kurios būstinė - Las Vege.

25 tūkst. JAV dolerių apsiėjusio darbo išvados buvo pateiktos formulių ir grafikų pilna ataskaita bei palydėtos svarstymais apie „tunelius erdvėje ir laike“, o taip pat apie „paralelias visatas“, tačiau tyrimo išvadose pasakyta, kad „mums dar labai toli iki žmonių teleportacijos ir didelių negyvų objektų teleportavimo įgyvendinimo. Beje, tyrimo autorius manė, jog darbus tęsti bus tikslinga, jei jiems bus skirtas kasmetinis maždaug 7 mln. JAV dolerių finansavimas. Nenuostabu, kad JAV biudžete žioji keliolikos milijardų dolerių biudžeto skylė.

Kaip tapo žinoma BBC kompanijai, Pentagonas darbų tęsimą nusprendė esant netikslingu. „ Panašaus bet kokio didelio materijos kiekio perkėlimo koncepcija ganėtinai nepraktiška ir, kaip matome, nepraktiška liks ir gan tolimoje ateityje“, - pareiškė pulkininkas Chailas.

Vis tik, jis visai neatmeta galimybės atlikti ant fantastikos ribos balansuojančių projektų. „Mums tenka žvelgti toli į ateitį, - NBC atliktame interviu pastebėjo karinės žinybos atstovas. - Juk kalbama ne apie rytdienos ir net ne kitų metų poreikius. Mes žiūrime kokius 30 metų į ateitį“.

Įdomu tai, kad Las-Vegas yra palyginti netoli nuo garsiosios Area-51 vietovės, o daugybės ufologų tvirtinimu, Rosvele sudužusių ateivių laivų duženos buvo nugabentos būtent į aukščiau minėtąją Rait-Patersono bazę. Kokį velnią birbina JAV kariškiai?

Straipsniai.lt

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Joninės (6)    Vytautas Bogušis (12)    Dailė (34)    Linux/Unix (34)    Rašytojai (11)    Žindymas (14)    Velniai (9)    Lietuvių fantastika (11)    Juvelyriniai dirbiniai (2)    Užgavėnes (9)    Taksas (2)    „Lietuvos” kino teatras (13)    Šunų veislės (52)    Toyota (2)    Švedija (9)    Kovo 8 (3)    Kazimiera Prunskienė (13)    Opel (4)    Filatelija (11)    Poetai (11)    Civilinė sauga (7)    Vėlinės (5)    Partizanai (12)    Viktor Uspaskich (61)    Geležinkeliai (4)    Netolerancija (6)    Miestai (14)    Garso ir vaizdo technika (2)    Kelionių įspūdžiai (26)    Politika (26)    Seimo Pirmininkas (2)    Kalbos kultūra (39)    Kompiuterių virusai (52)    Chiromantija (3)    Teatrai (21)    Pelės (5)    Joga (56)    Televizija (17)    Kitos šventės (7)    Liemenėlės (3)    Politikai (183)    Savivaldybių rinkimai (9)    Meilė bloguose (6)    Lietuvoje (43)    Mityba (43)    Prevencija (14)    Transportas (125)    Prokuratūra (4)    Kovo 11 (4)    Skolininkai (12)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!