LT   EN   RU  
2021 m. spalio 28 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
Akimirkos sentencija
"Dieve, duok man kantrybės, kad nesipriešinčiau tam, ko negaliu pakeisti, drąsos - kad pakeisčiau tą, ką galiu, ir išminties - kad visada sugebėčiau viena nuo kita atskirti."
Kurtas Vonegutas
Draugai
Matulaičio bažnyčia
Lietuvių Tautinio Jaunimo Sąjunga
Tautinės krypties portalas
Etninės kultūros erdvė
Biržų krašto naujienos
Slaptai.lt - unikalus leidinys
Lietuvių sąjunga „Tauta ir Tėvynė“
Lietuvos žaliųjų judėjimas
Žaliosios minties laikraštis
Istorijos puslapiai
Receptai, patiekalai, kulinarija.
Skanus.lt
Reklama
  Laimė
  Bendravimas > Emocijos > Laimė
Lankomumo reitingas Publikuota: 2008-12-09
Kelias į laimę

Ar norėtum sužinoti, kokia veikla teikia tikro džiaugsmo? Psichologai palyginus neseniai pradėjo tirti veiklas, sukeliančias laimę:

Matyk šviesią ateities viziją

Tai gal skamba kaip fantazija, tačiau iš tiesų reikia realistiškai pažvelgti į save. Patariama įsivaizduoti savo ateitį, kurioje atsitiks viskas, kas turėjo pavykti gerai. Pasiekti visi užsibrėžti tikslai. Tada ateities vizija užrašoma ant lapo. Šis pratimas leidžia atsiskleisti geriausiems įrodytiems ekspresyvaus rašymo privalumams.

Minėto pratimo efektyvumas buvo patikrintas psichologo Kingo (2001). Studentai turėjo aprašinėti savo įsivaizduojamą ateitį 4 dienas po 20 minučių. Ši grupė buvo lyginama su kita studentų grupe, kurie rašė apie trauminius gyvenimo įvykius, kita- apie trauminius įvykius ir geriausią savo ateitį.

Tyrimo rezultatai parodė, jog pirmoji grupė jautė savijautos pagerėjimą, kitaip negu kitos grupės. Pratimo nauda buvo stebima netgi po penkių mėnesių. Kiti eksperimentai truko ilgiau, 4-8 savaites. Vėlesni tyrimai nepaneigė pirmosios studijos rezultatų.

Nesunku nuspėti, kodėl šis pratimas yra efektyvus, jis padeda:

  • Sukurti efektyvumo, prasmingumo ir tikslingumo jausmus;
  • Skatinantį optimizmą;
  • Tikslų ir jų vykdymo plano užrašymas reiškia jų siekimą;

Pagalba kitiems.

Moksliniai tyrimai rodo, jog padedami kitiems tampame laimingesni. Eksperimento metu studentai turėjo atlikti penkis gerus darbus kiekvieną savaitę, šešias savaites iš eilės. Studentams buvo liepiama daryti gera kasdien arba tai atlikti iškart per vieną dieną.

Abi eksperimentinės grupės pasižymėjo geresniais rezultatais nei kontrolinė grupė, kurios savijauta tiriamuoju laikotarpiu pablogėjo. Grupės, kuri darė gera kiekvieną dieną, savijauta pagerėjo nedaug. Kitos grupės, atliekančios visą užduotį per vieną dieną, savijauta pagerėjo įspūdingai- 40 %. Manoma, jog kiekvienos dienos gerumo rutina nesukelia didesnių rezultatų todėl, kad atliekami labai maži veiksmai.

Dėkingumo praktika

Mokslinis eksperimentas atskleidė, jog kiekvieną savaitę užsirašant penkis dalykus, kurie sukelia dėkingumą, laimės lygį galima pakelti 25%. Tai galima daryti įvairiais būdais:

  • Kiekvienąkart stengtis atrasti naujų dėkingumo šaltinių;
  • Prisiminti blogus įvykius, ir palyginti juos su šiandienine situacija;
  • Dėkoti už sveikatą, pojūčius;
  • Geri dalykai užsimiršta, todėl galima palikti priminimus sau, raštelius, nuotraukas;
  • Praktikuoti dėkingumo mintis ir „ačiū” kartojimą kitiems;
  • Dėkoti priešams, gal jie parodė tau, jog tu esi daug ištvermingesnis/nė ir stipresnis/nė nei manei?

Tai tik maža dalis būdų įvairovės, kurie gali padidinti mūsų laimę. Minėti pratimai nereikalauja nei pinigų nei daug laiko, tik savo dienos rutinos ir mąstymo pakeitimo.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Dvarai (36)    Šokiai (56)    Telekomunikacijos (188)    Aiškiaregiai (11)    Užsienyje (2)    Užgavėnes (9)    Foje (3)    Internetas (184)    Rinkimai (23)    Pavydas (5)    Opijatai (13)    Go-go (10)    Rokeriai (3)    Psichiatrija (64)    Katarai (2)    Komunikacija (166)    Šatrija (4)    Gender Loops (6)    Egzorcizmas (11)    Panayiotis Zavosas (2)    Alkoholizmas (15)    Interjero dizainas (13)    Civilinė sauga (7)    Restoranai (5)    Stalo žaidimai (7)    Joga (56)    Medžioklė (63)    Mityba (43)    Aikido (14)    Mobilūs ryšiai (193)    Pankiškos muzikos grupės (15)    Mokesčiai (8)    Operacinės sistemos (50)    Namų vaizdo technika (2)    Vampyrai (9)    Geografija (22)    Nusikaltimai (6)    Kaimo turizmas (5)    Sekimas ir privatumas (12)    Gaisrininkai (7)    Dalia Grybauskaitė (16)    Anželikos Cholinos šokio teatras (11)    Vaizdo sistemos (34)    Gatvės šokiai (5)    Brendis (6)    Kanapės (15)    Žmogaus teisės (52)    Sportiniai šokiai (2)    Proza (157)    Korupcija (22)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!