LT   EN   RU  
2019 m. lapkričio 19 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Lengvoji atletika
  Sportas > Lengvoji atletika
Lankomumo reitingas Publikuota: 2006-02-16
Lengvoji atletika
Lengvoji atletika – integralinė sporto šaka, jungianti ciklinių ir aciklinių lokomocijų pratimų rungtis. Tai ėjimas, bėgimas, metimai, vertikalūs ir horizontalūs šuoliai. Atliekant lengvosios atletikos pratimus optimaliu ir efektyviausiu būdu ugdomos svarbiausios žmogaus fizinės ypatybės: greitis, jėga, ištvermė, lankstumas, vikrumas bei daugybė kitų žmogaus gyvenime būtinų judesių elementų mokėjimų ir įgūdžių, kurie sudaro pagrindą toliau tobulintis daugelyje kitų sporto šakų.

Atletika – senovės graikų kalbos žodis, reiškia pratimą, kovą. Senovės graikai atletais vadino žmones, kurie varžėsi jėgos, greitumo,vikrumo pratimuose.

Lengvoji atletika yra sutartinis sporto šakos pavadinimas, jis neatspindi pratimų atlikimo pobūdžio ir jų prigimties-atsiradimo. XIX a. pabaigoje, XX a. pradžioje, formuojantis šiuolaikinėms sporto šakoms, buvo sujungti ėjimo, bėgimo, šuolių ir metimų pratimai ir pavadinti lengvąja atletika.

Daugelyje šalių lengvoji atletika vadinama tiesiog atletika (athletic-angl.) arba pratimais stadiono take ar lauke (track and field athletic-angl.).

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Spiritizmas (4)    Budizmas (73)    Meninė gimnastika (14)    Krišnaizmas (3)    Dieta (33)    Imtynės (29)    Kietieji diskai (17)    Nacionaldarbininkų Sąjūdis (2)    Depresija (29)    Smurtas mokyklose (10)    Užsienyje (2)    Erotika (8)    Miestų bendruomenės (7)    Samsung (3)    Internetas (184)    Burtai (8)    Siamo katės (2)    Airija (9)    Aukštasis mokslas (13)    Sąmokslo teorijos (19)    Šventieji (10)    Delfinologija (4)    Kulinarija (181)    Draudimas (7)    Mergelė (7)    Mokesčiai (8)    Kalėdos (12)    Panayiotis Zavosas (2)    Geologija (20)    Vaistai (15)    Kačių veislės (25)    Ištikimybė (4)    Lietuvoje (16)    Klubai (5)    Teisė (61)    Gatvės šokiai (5)    Šamanai (7)    Kazimiera Prunskienė (13)    Emo (10)    Gotai (17)    Pirmoji meilė (3)    Eurointegracija (5)    Intel (6)    Antanas Terleckas (2)    Emigrantai (22)    Šaudymas iš lanko (2)    Darbdaviai (10)    Egiptas (24)    Lobių ieškotojai (3)    Akvariumai (58)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!