LT   EN   RU  
2020 m. balandžio 6 d., pirmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
Akimirkos sentencija
Žmogaus prigimtis liepia alkaniems kovoti dėl maisto, išsekusiems stengtis pailsėti, darbo išvargintiems ieškoti atokvėpio, o pažemintiems rūpintis pagarba.
Kung Sun Jangas
Draugai
Matulaičio bažnyčia
Lietuvių Tautinio Jaunimo Sąjunga
Tautinės krypties portalas
Etninės kultūros erdvė
Biržų krašto naujienos
Slaptai.lt - unikalus leidinys
Lietuvių sąjunga „Tauta ir Tėvynė“
Lietuvos žaliųjų judėjimas
Žaliosios minties laikraštis
Istorijos puslapiai
Receptai, patiekalai, kulinarija.
Skanus.lt
Reklama
  Lietuva
  Lietuva
Lankomumo reitingas Publikuota: 2012-12-23
Kovo 11-osios švęsti neleidžiama

Jaunimui kitąmet nebus leidžiama surengti tradicinių Kovo 11-osios eitynių sostinės Gedimino prospekte. Vilniaus miesto savivaldybė priėmė sprendimą, kad Lietuvos tautinio jaunimo sąjungos organizuojamai eisenai žygiuoti bus leidžiama tik toliau nuo Vilniaus centro, Upės gatvėje, kur trispalvės ir tautinė simbolika bus mažiau pastebima.

Lietuvos tautinio jaunimo sąjunga tokį savivaldybės elgesį vadina įžeidimu tautiškumui. Prašymas gauti eitynių leidimą Vilniaus miesto savivaldybei buvo pateiktas prieš mėnesį. Dar praėjusią savaitę patriotiškai nusiteikusiam jaunimui buvo neoficialiai pasakyta, kad eitynes bus leista organizuoti.

Tačiau Vilniaus savivaldybės Renginių (susirinkimų) derinimo komisija staiga pakeitė nuomonę. Tautinio jaunimo sąjungai pasiūlyta eitynes organizuoti atokiau nuo sostinės centro, už Neries, Upės gatvėje, kurioje 2009-aisiais metais vyko homoseksualistų eitynės. Renginių (susirinkimų) derinimo komisijos posėdyje tautininkams buvo paaiškinta, kad centre jie netilps, esą šioje vietoje numatyta kitų renginių.

Lietuvos tautinio jaunimo sąjungos vadovų nuomone, organizuojamos eitynės nepatogios kai kuriems valdžios sluoksniams, kurie įpratę valstybines šventes švęsti uždaruose banketuose. “Jiems patriotizmas yra kaip keiksmažodis, o mūsų eitynės kasmet kaip rakštis. Todėl ir dedamos visos pastangos, kad jos būtų sutrukdytos”, - sakė sąjungos vadovas J.Panka.

Nuo 2009-ųjų metų, kai Lietuvių tautinis centras ir Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga pradėjo organizuoti šias eitynes, nebuvo jokio didesnio incidento, įstatymai nebuvo pažeisti.

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Vytautas Bogušis (12)    Seimo rinkimai 2004 (3)    Geležinkeliai (4)    Auklės (3)    Toyota (2)    Dažasvydis (3)    Krašto apsauga (27)    Arkliai (12)    Pankai (6)    Skundai (22)    Erich Fromm (5)    NSO (33)    Ekonomika (259)    Nusikaltimai (6)    Klonavimas (10)    Motociklai (12)    Šaudymas iš lanko (2)    Garso sistemos (15)    Dvyniai (9)    Pelės (5)    Go-go (10)    Kabala (6)    Konspiracija (2)    Monitoriai (11)    Augalai (8)    Baikeriai (8)    Hip hop dance (4)    Sveikinimai Naujųjų metų proga (5)    Opel (4)    Prevencija (14)    Vilius Navickas (2)    Žmogaus teisės (52)    Šventasis Antanas (2)    Alus (22)    Dalia Grybauskaitė (16)    Politikai (183)    Narkotikai (97)    Nealkoholiniai gėrimai (12)    Skandalai (476)    Breakdance (4)    Interneto komentarai (2)    Žuvininkystė (2)    Įvaikinimas (3)    Vaizdo kortos (3)    Švedija (9)    Samsung (3)    Visuotinė istorija (44)    Neištikimybė (2)    Žvaigždės (19)    Krikščionys demokratai (3)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!