LT   EN   RU  
2019 m. gruodžio 10 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Lietuva
  Lietuva
Lankomumo reitingas Publikuota: 2012-12-17
Nacionalinio susivienijimo pareiškimas

Algirdo Butkevičiaus vadovaujamos šešioliktosios Lietuvos Respublikos Vyriausybės veiklos programoje numatoma per 2012–2016 metus įteisinti vardų ir pavardžių rašymą asmens dokumentuose ne lietuvių raidyno rašmenimis, o gatvių ir vietovių pavadinimus – ir ne valstybine kalba. Tai aiškus politinis korupcinio pobūdžio susitarimas su Lietuvos lenkų rinkimų akcija, atsilyginant už jos sutikimą dalyvauti valdančiojoje daugumoje.

Šis susitarimas Lietuvos visuomenei veidmainiškai pristatomas kaip Europos teisės normatyvų vykdymas.

Europos Tarybos tautinių mažumų apsaugos pagrindų konvencija reikalauja apsaugoti tik tautines mažumas, kuriomis laikomos tik tos nacionalinėje valstybėje gyvenančios tautos, kurios neturi savo nacionalinių valstybių. Lenkai turi savo nacionalinę valstybę – Lietuvos kaimynę Lenkiją. Lietuvoje gyvenantys lenkai yra tautinė bendrija, o bendrijoms Europos Tarybos konvencija netaikoma. Be to, konvencija nėra viršesnė už Lietuvos Konstituciją.

Lietuvos Respublikos Konstitucijos 14 straipsnis aiškiai sako, kad lietuvių kalba yra valstybinė kalba, ir ja privalo vykti visas viešasis valstybinis bendravimas, raštvedyba ir informavimas. Lietuvos Konstitucinis Teismas ne kartą patvirtino šias nuostatas, tokias pat principines išvadas yra padariusios ir Europos Sąjungos institucijos. Šešioliktosios Vyriausybės įsipareigojimas teisės požiūriu yra antikonstitucinis, prieštaraujantis Valstybės įstatymams, taigi neteisėtas ir eventualiai nusikalstamas.

Nacionalinio susivienijimo apskritasis stalas kategoriškai ir griežtai nepritaria socialdemokratų vadovaujamos Vyriausybės ketinimams ir laiko juos ne tik jau įvykusios politinės korupcijos faktu, bet ir aktu, galinčiu turėti nepaprastai rimtas pasekmes Lietuvos nacionaliniam saugumui.

Romualdas Ozolas
Nacionalinio susivienijimo
Apskritojo stalo pirmininkas

Straipsniai.lt

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Džiaugsmas (2)    Literatūra (239)    Britų trumpaplaukės katės (2)    Saugus internetas (11)    Aviacija (38)    Šachmatai (11)    Mama ir vaikas (48)    Viešnia iš ateities (2)    Televizoriai (2)    Gyvenimo džiaugsmas (2)    Švietimas (1281)    Nacionaldarbininkų Sąjūdis (2)    Vilniaus bendruomenės (4)    Vėlinės (5)    Burtai (8)    Velykos (10)    Chiromantija (3)    Ekologiški produktai (2)    Wing Tsun (14)    Drabužiai (41)    Partijos (41)    Motociklai (12)    NLP (8)    Paukščiai (5)    Viešieji ryšiai (20)    Filatelija (11)    Prekės ir paslaugos buičiai (2)    Nešiojami kompiuteriai (12)    Žala sveikatai (16)    Chemija (5)    Katalikybė (49)    Foje (3)    Lengvosios muzikos grupės (27)    Komunikacija (166)    Civilinė sauga (7)    Firmos (12)    Jausmai (27)    Interneto dienoraščiai (2)    Mitingai (5)    Moterims (34)    Drakonai (36)    Variakojis (11)    Nusikaltimai (6)    Pedagogika (21)    Avinas (7)    Spiritizmas (4)    Tatuiruotės (7)    Operacinės sistemos (50)    Hakeriai (273)    Žmogaus klonavimas (2)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!