LT   EN   RU  
2021 m. gegužės 17 d., pirmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  „Lietuvos” kino teatras
  Kultūra > Kinas > „Lietuvos” kino teatras
Lankomumo reitingas Publikuota: 2006-10-04
Už buvusio „Lietuvos“ kino teatro išsaugojimą kovojantiems aktyvistams – sostinės mero idėja
Vakar Vilniaus rotušėje sostinės meras Artūras Zuokas su miesto visuomeninių organizacijų, bendruomenių ir kultūros įstaigų atstovais diskutavo apie Vilniaus miesto viešųjų erdvių bei nekomercinio kino situaciją ir perspektyvas.

Miesto bendruomenei buvo pristatytos jau sukurtos ir planuojamos kultūrinės erdvės: „Skalvijos“ kino teatras, Aktyvusis kultūros trikampis, kurį sudaro Vilniaus mokytojų namai, Šv. Kotrynos bažnyčia ir Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus, Menų spaustuvė, Užupio meno inkubatorius. Susitikimo dalyviai supažindinti ir su strateginiais miesto kultūros objektais: daugiafunkciniu kultūros centru, planuojamu Koncertų ir sporto rūmų teritorijoje, Tautos namais ir Klasikinės muzikos sale, kuri atsiras vietoje dabartinių Profsąjungų rūmų bei Kongresų – konferencijų centru, kuriam numatyta teritorija prie Seimo.

Sostinės meras kaip unikalų reiškinį sveikino „Pro-testo“ laboratorijos projektą, neformalų pilietinį judėjimą „Už Lietuvą“, surinkusį per 7 tūkst. parašų už buvusio „Lietuvos“ kino teatro išsaugojimą.

Susitikimo dalyviams meras priminė, kad Vilniaus miestas remia „Skalvijos“ kino teatrą, dotuoja „Menų spaustuvės“, kurioje numatomos erdvės nekomerciniam kinui, projektą, ir į planus nėra įtraukęs buvusio „Lietuvos“ kino teatro išsaugojimo. Mero teigimu, nekomerciniam kinui sostinė skiria daug dėmesio, bet nebūtų teisinga visų sostinės mokesčių mokėtojų pinigus skirti vienos interesų grupės, siekiančios išsaugoti nuostolingą kino teatrą, norams įgyvendinti.

„Džiaugdamasis, kad mūsų šalyje atsirado toks unikalus „Pro-testo“ laboratorijos projektas, iškeliu idėja: pasirašę „Už Lietuvą“ 7 tūkst. asmenų galėtų įsteigti viešąją įstaigą, iš savo ar rėmėjų įnašų surinkti reikiamas lėšas ir už savikainą – 7 mln. litų, išpirkti kino sales, kurios bus įrengtos vietoje „Lietuvos“ kino teatro statomame name. Tai būtų balsavimas „už Lietuvą“ ne protesto forma, o realiu veiksmu ir investicijomis. Pats mielai prisidėčiau prie tokios iniciatyvos“,- sakė sostinės meras A. Zuokas.
Susitikimo dalyviai su meru diskutavo apie tokio projekto įgyvendinimo galimybes, galimą Savivaldybės dalyvavimą tokios viešosios įstaigos steigime. Diskusijos metu taip pat buvo aptarti ir kiti viešųjų erdvių ir kultūros centrų vystymo projektai.

Vilniaus miesto savivaldybė 2006 metais kultūros erdvių rėmimui ir dotavimui skiria beveik 25 mln. litų.

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Aviacija (38)    Kanapės (15)    LICS (17)    Kazino (10)    BTV (3)    Programavimas (20)    Kompiuterio ergonomika (8)    Interneto komentarai (2)    Lietuvių fantastika (11)    Sveikata (313)    Proza (157)    Medžioklė (63)    Ekologiškas maistas (2)    Stalo žaidimai (7)    Atleidimo svarba (2)    Auklėjimas (7)    Vaizdo kortos (3)    Teisė (61)    Specialiosios tarnybos (36)    Hipnozė (10)    Kultūra (749)    Variakojis (11)    Kompiuterinis saugumas (43)    Avalynė (7)    Archeologija (42)    Klubai (8)    Homeopatija (5)    Ekonomika (5)    Ištikimybė (4)    Rasizmas ir ksenofobija (9)    Sel (10)    LNK (2)    Politika (26)    Stomatologija (6)    Bendravimas (743)    Krišnaizmas (3)    Omnitel (12)    Islamas (31)    Meino meškėnas (2)    Sveikinimai Naujųjų metų proga (5)    Automobiliai (41)    Žinių visuomenė (14)    Turizmo agentūros (10)    Kaimo turizmas (5)    Atmintis (4)    Fotografija (17)    Bendruomenės (158)    Paieškos sistemos (14)    Vabzdžiai (5)    Hobi (106)
1. „Lietuva" kviečia: ne griauti, o kurti Europos kultūros sostinę
2. “Lietuva”: teisė griauti ir teisė gintis
3. "Lietuvos" kino teatro vietoje iškils daugiabutis
4. Kreipimasis dėl buvusio „Lietuvos“ kino teatro likimo ir su juo susijusio sostinės kultūros politikos formavimo
5. Alternatyvus pilietinis ugdymas - moralinei revoliucijai
6. Šalia kino meno. Vargas dėl „Lietuvos“
7. Gražina Drėmaitė: Dar kartą apie "Lietuvos" kino teatrą
8. „Lietuvos” kino teatras...
9. Ne griauti, o statyti
10. "Lietuvos" kino teatras duris užvers filmu "Idiotai"
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!