LT   EN   RU  
2021 m. balandžio 18 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Linux/Unix
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos > Operacinės sistemos > Linux/Unix
Lankomumo reitingas Publikuota: 2002-09-12 Spausdinti Spausdinti
Galingiausias pasaulyje UNIX serveris

IBM pristatė galingiausią pasaulyje UNIX serverį, taip užbaigdama penkerius metus trukusias pastangas sukurti naują UNIX sistemų klasę. Ši klasė sujungia naujausius atradimus mikroprocesorių srityje ir "mainframe" technologijas. IBM p690, pavadintas "Regatta", iš esmės keičia padėtį UNIX serverių rinkoje ir kainuoja perpus mažiau už ką tik "Sun" išleistą "Fire 15K".

"Prieš penkerius metus IBM pradėjo iš naujo kurti UNIX serverį, ir šiandien pateikiame novatorišką technologiją, anksčiau nematytą UNIX sistemose,- sako Rod Adkins, IBM pSeries generalinis direktorius. - Šiuo metu UNIX rinkoje dar nėra ir, matyt, greitai nebus produkto, kuris šiam serveriui prilygtų galia, patikimumu ir lankstumu vykdant skirtingas užduotis. Kitas mūsų siekis - IBM "mainframe" technologija pakeisti "Intel" technologijomis pagrįstų serverių rinką."

Turėdamas mažiau, bet galingesnius procesorius, IBM p690 pirmauja pagal verslo, mokslinius ir Java testus. Mažesnis procesorių skaičius taip pat lemia mažesnę eksploatacijos kainą, nes labai dažnai pagrindinės programinės įrangos kainos priklauso nuo bendro procesorių skaičiaus.

IBM p690 naudotojams suteikia efektyviausią platformą ir pavieniams, ir sujungtiems serveriams. Didelėms užduotims vykdyti gali būti sujungta daug p690 serverių ir sukurti superkompiuteriai su daugiau kaip 1000 procesorių.

IBM "Regatoje" veikia AIX 5L ir sparčiausiai rinkoje auganti UNIX operacinė sistema - serveris yra parengtas populiariausiai atviro kodo operacinei sistemai 64 bitų "Linux".

Tai vienintelis rinkoje UNIX serveris, turintis technologiją, kuri leidžia serveriui nenutraukti darbo net esant dideliems sutrikimams ar gedimams. Tūkstančiai daviklių gali nuspėti, kada kuris nors atminties ar procesoriaus elementas gali sugesti, ir automatiškai jį išjungia, tokiu būdu leisdamas serveriui toliau veikti.

IBM p690 su 1.1 Ghz procesoriumi, 8 GB operatyvine atmintimi ir 36.4 GB kietuoju disku kainuoja apie 450 tūkst. JAV dolerių.

Pirmieji "Regatta" naudotojai yra "Raytheon", "Ahold" korporacija, "Telia Net", Tokijo Metro universitetas, "Oak Ridge" nacionalinė laboratorija ir "Mac Planck" mokslų pažangos asociacija.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Alkoholizmas (15)    Katalikybė (49)    Hobi (106)    Elektroninės šiukšlės (10)    Politologija (64)    Skirmantas Valiulis (32)    Fajetai (2)    Priklausomybė (3)    Filatelija (11)    Klonavimas (10)    Apskaita (15)    Viešieji ryšiai (20)    Procesoriai (28)    6 branduolių (3)    Airija (9)    Krišnaizmas (3)    Garso sistemos (15)    Ginklai (22)    Mokėjimo kortelės (7)    Juvelyriniai dirbiniai (2)    Buto remontas (3)    Sveikata (313)    Seimo rinkimai 2004 (3)    Technologijos (1819)    Stomatologija (6)    Viešnia iš ateities (2)    NLP (8)    Knygos (23)    Partijos (41)    Filologija (2)    Lietuvoje (16)    Skinheadai (9)    Paieškos sistemos (14)    Zodiako ženklai (88)    Komunikacija (166)    Kompiuterių virusai (52)    Naujieji metai (12)    Grupės (81)    Rasos (2)    Religija ir tikėjimai (315)    Domenai (11)    Pagalba ir prevencija (124)    Chiromantija (3)    Statyba (29)    Grožio salonai (6)    Šunys (67)    Kazino (10)    Sportas (180)    Vaiduokliai (23)    Spausdintuvai (12)
1. IBM pristato bendradarbiavimo sprendimus milijonams „Linux“ vartotojų
2. Pietų Korėjos mokyklose bus naudojama Linux
3. XPde – grafinė Linux aplinka su Windows XP sąsajos stiliumi
4. Į Linux branduolį 2.6.9 bus „įsiūta“ daugiau, nei 200 pataisų
5. Išleista antroji Mandrake Linux 10.1 beta versija
6. ASP Linux Server II dėžutė
7. Išleistas ASP Linux Server II distributyvas
8. Nauja failų sistemos ReiserFS versija
9. Išleistas Knoppix 3.6
10. IBM reikalauja uždrausti SCO platinti Linux
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!