LT   EN   RU  
2021 m. gruodžio 8 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Linux/Unix
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos > Operacinės sistemos > Linux/Unix
Lankomumo reitingas Publikuota: 2005-02-14 Spausdinti Spausdinti
IBM reikalauja uždrausti SCO platinti Linux

IBM korporacija Solt-Leik-Siti (Jutos valstija) apylinkės teismui pateikė naujus dokumentus, reikalaudama uždrausti SCO kompanijai toliau platinti ir pardavinėti Linux operacines sistemas.

Priminsime, kad SCO jau pusantrų metų kariauja su „Žydruoju gigantu“ ir atvirojo kodo bendruomene, kaltindama IBM pažeidus kontraktinius įsipareigojimus ir Linux kūrėjams neteisėtai perdavus Unix System V operacinės sistemos programinį kodą. Taip pat SCO teigia neva turinti šio kodo autorines teises, ir tvirtina, kad dėl to „vogtas“ kodas, esą, patekęs į Linux branduolius nuo pat 2.4 versijos, dėl ko šios OS vartotojai kiekvienam vieną procesorių turinčiam serveriui turį pirkti nuo 700 JAV dolerių kainuojančią licenziją. Iš pagrindinio „kaltininko“, IBM, SCO reikalauja sumokėti penkių mlrd. JAV dolerių kompensaciją.

IBM ir atvirojo kodo judėjimo atstovai, savo ruožtu, SCO pretenzijas laiko neteisėtomis, nes ši kompanija pati Linux platino pagal GPL (General Public License) licenziją, leidžiančią ir kodo kopijavimą bei keitimą. Įsidėmėtina, kad SCO, gindama savo interesus, neseniai antikonstitucine paskelbė pačią GPL licenziją. Tikriausiai, korporacijai labai nepatinka GPL punktas, skelbiantis, kad tai, kas vienąkart jau buvo išleista pagal GPL licenziją, negali tapti kieno nors nuosavybe. IBM prisiminė būtent GPL licenziją, praeitą savaitgalį paskelbusi, kad SCO, atmetusi GPL, faktiškai pažeidė „Žydrojo giganto“ autorines teises, nes jo programuotojai įdėjo nemažai pastangų tobulindama Linux kodą. Taigi, kaip tvirtina IBM, SCO neturėtų platinti Linux skirtos PĮ, ypatingai tos, kurią kūrė „Žydrasis gigantas“. Toliau - dar gražiau – pasak ZDNet, IBM išsakius savo komentarus, SCO atstovas pabrėžė, kad firma artimiausiu metu užginčys priešininkų teiginius teisme.

Straipsniai.lt

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Žydai (32)    Vytautas Bogušis (12)    Pelės (5)    Optinis ryšys (12)    Prezidento rinkimai (6)    Shidokan (3)    MTV (5)    Rytietiški šokiai (16)    Politika (363)    Mistika (446)    Vokiečių aviganis (2)    Partijos (41)    Priklausomybė (3)    Joninės (6)    Šamanai (7)    Bitė (5)    Kietieji diskai (17)    LNK (2)    Apskaita (15)    Šventasis Pranciškus (3)    Romas Kalanta (4)    Filologija (2)    Kriptografija (3)    Mokyklos (22)    Darbdaviai (10)    Kino kritika (10)    Programos (61)    Gatvės šokiai (5)    Neištikimybė (2)    Prezidento rinkimai 2009 (12)    Advokatai (10)    Picerijos (4)    Bildukai (3)    Šachmatai (11)    Kreditai (2)    Vartotojai (29)    Klaviatūros (11)    Linux/Unix (34)    Airija (9)    Žmogaus klonavimas (2)    Įvaikinimas (3)    Vandenis (7)    Vaizdo sistemos (34)    Mobilūs ryšiai (193)    Gyvūnai (174)    Katalikybė (49)    Pyktis (6)    Žvejyba (30)    Drakonai (36)    Delfinologija (4)
1. IBM pristato bendradarbiavimo sprendimus milijonams „Linux“ vartotojų
2. Pietų Korėjos mokyklose bus naudojama Linux
3. XPde – grafinė Linux aplinka su Windows XP sąsajos stiliumi
4. Į Linux branduolį 2.6.9 bus „įsiūta“ daugiau, nei 200 pataisų
5. Išleista antroji Mandrake Linux 10.1 beta versija
6. ASP Linux Server II dėžutė
7. Išleistas ASP Linux Server II distributyvas
8. Nauja failų sistemos ReiserFS versija
9. Išleistas Knoppix 3.6
10. Pasirodė KDE 3.3
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!