LT   EN   RU  
2021 m. spalio 25 d., pirmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Linux/Unix
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos > Operacinės sistemos > Linux/Unix
Lankomumo reitingas Publikuota: 2005-02-19 Spausdinti Spausdinti
ASP Linux Server II dėžutė

ASPLinux Server II turi visas pašto, Interneto, tinklo, spausdinimo, taikomųjų programų, duomenų bazių, failų serveriui sukurti, suderinti ir administruoti reikalingas priemones.

Pagal tradiciją, serverinė ASPLinux versija išleidžiama po keleto mėnesių nuo paprastos, vartotojiškos versijos išleidimo. Per šį laiką atliekamas aptiktų klaidų taisymas, šalinami trūkumai ir t.t. Sausį išėjo ASPLinux 9.2, o dabar kūrėjai jo pagrindu sukūrė serverinę dalį.

ASP Linux Server II naudoja Kernel 2.4.21 branduolį, turintį daugelį 2.6 branduolio funkcijų, tokių, kaip NPTL, IPSec, asinchroninės įvesties/išvesties palaikymą, užduočių planavimo priemonę O(1), IPvs tinklo krūvių balansavimą, prieigos valdymo sąrašus (ACL), failų sistemos XFS palaikymą, ir t.t.

Be šių funkcijų, į ASPLinux Server II paketą įeina ir komercinių paketų bandyminės ir demonstracinės versijos, įskaitant unikalią rezervinio Linux serverių skirsnių kopijavimo programą Acronis True Image Server for Linux (Windows sistemoms išleistas Acronis True Image).

ASP Linux Server II derinamas pagalbine programa Webmin, užtikrinančia nuotolinį serverio valdymą, naudojantis naršykle. Ši programėlė visiškai rusifikuota, ir naujoje versijoje ji gerokai perdirbta ir patobulinta.

Aišku, naujovę galima panaudoti ne vien kaip serveriui skirtą OS – įdiegiant vartotojui suteikiamas pasirinkimas iš tipiškų variantų:

Darbinės grupės serveris; čia įtrauktos visos tarnybos, reikalingos nedidelio biuro darbo organizavimui (el. pašto serveris, spausdintuvų valdymo priemonė, failų serveris, tinklo serveris ir t.t.). Šiame variante rasite GNOME grafinę aplinką ir jos derinimo priemones.

Darbinė stotis; paketų rinkinys, sudarytas iš darbinės grafinės aplinkos GNOME, biuro programų paketo OpenOffice.org, naršyklės Mozilla ir kitų darbui Internete skirtų programų.

PĮ kūrimas; paketų, skirtų programų kūrėjo darbo vietai organizuoti, rinkinys.

ASP Linux Server II distributyvo testavimas buvo atliekamas su eServer xSeries įranga, kurią pateikė IBM kompanijos Linux kompetencijos centras.

„Bendradarbiavimas su programinės įrangos kūrėjais – viena iš svarbiausių mūsų kompanijos veiklos krypčių. Šiuo metu dauguma stambių gamintojų turi ASPLinux suderinamumo su serveriais ir darbinėmis stotimis sertifikatus, kas rodo vis didėjantį ne tik Vakarų pardavėjų, bet ir tėvyninių kompanijų susidomėjimą Linux OS“, - pasakė Jelena Sorokina, ASPLinux kompanijos marketingo vadybininkė.

Kaip ir visi ASPLInux kompanijos produktai, distributyvą leidžia ir kuria firma „1С“, produktas leidžiamas su „1С:Distribucija“ prekiniu ženklu, paketo kaina – apie 200 JAV dolerių. ASP Linux Server II vartotojai distributyvo atnaujinimus galės atsisiųsti Internetu arba gauti atskirais CD.

Straipsniai.lt

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Žemės ūkis (33)    Juvelyriniai dirbiniai (2)    Žindymas (14)    Valstiečių sąjunga (2)    Narkotikai (97)    Darbo partija (4)    Motociklai (12)    Reklama internete (18)    Maxima (10)    Partijos (41)    Kompiuterinis saugumas (43)    Švietimas (1281)    Regbis (4)    Emigrantai (22)    Vilniaus bendruomenės (4)    Vokiečių aviganis (2)    Arbata (10)    Anželikos Cholinos šokio teatras (11)    Miestai (14)    Rašytojai (11)    Mokyklos (22)    Programos (61)    Grybai (3)    Klubai (8)    Brendis (6)    Romas (3)    Hip hop dance (4)    Vadovavimas (185)    Liberalų sąjūdis (5)    Arūnas Valinskas (4)    Interneto dienoraščiai (2)    Atleidimas (4)    Ekologiškas maistas (2)    Bendruomenės (158)    Jautis (7)    Įdomybės (87)    Konspiracija (2)    Švedija (9)    Slaptos bendrijos (24)    Meninė gimnastika (14)    Astrologija (27)    Taksas (2)    Menas būti kartu (2)    Intel (6)    Gender Loops (6)    Kelnaitės (2)    KGB (35)    Leo LT (12)    Euro naujienos (2)    Lietuvių fantastika (11)
1. IBM pristato bendradarbiavimo sprendimus milijonams „Linux“ vartotojų
2. Pietų Korėjos mokyklose bus naudojama Linux
3. XPde – grafinė Linux aplinka su Windows XP sąsajos stiliumi
4. Į Linux branduolį 2.6.9 bus „įsiūta“ daugiau, nei 200 pataisų
5. Išleista antroji Mandrake Linux 10.1 beta versija
6. Išleistas ASP Linux Server II distributyvas
7. Nauja failų sistemos ReiserFS versija
8. Išleistas Knoppix 3.6
9. IBM reikalauja uždrausti SCO platinti Linux
10. Pasirodė KDE 3.3
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!