LT   EN   RU  
2021 m. gegužės 15 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Medicina
  Mokslas > Mokslo sritys > Medicina
Lankomumo reitingas Publikuota: 2006-11-24
IBM studija: dauguma sveikatos apsaugos sistemų iki 2015 patirs didelių sunkumų
IBM paskelbė naują studiją, kurios išvadose teigiama, jog didelė dalis sveikatos apsaugos sistemų visame pasaulyje iki 2015 metų taps nestabilios ir nepatikimos. Šią, pasaulinę studiją, pavadintą „Healthcare 2015: Win-Win or Lose-Lose?", atliko „IBM Institute for Business Value“. Joje nuodugniai apžvelgiami iššūkiai, su kuriais susiduria sveikatos apsauga, ir pateikiamos pagrindinės būtinų reformų kryptys.

Nors naujausi medicinos atradimai, profesiniai laimėjimai, genomų, atkuriamosios ir informacinės medicinos perspektyvos žada pasitarnauti sveikatos apsaugos vystymui, studijoje daroma išvada, jog problemos, su kuriomis susiduria sveikatos apsaugos sistema, privers per artimiausią dešimtmetį atlikti esminius pokyčius.

Studijoje aprašomos dabartinės sveikatos apsaugos sistemos problemos, tokios kaip, pvz., augančios sveikatos priežiūros kainos, prasta ir nepakankama jų kokybė. Ateityje, stiprėjant globalizacijai ir demografiniams pokyčiams, brangstant naujoms technologijoms bei moderniems gydymo būdams, šios problemos dar labiau išryškės. Sveikatos sistemos, kurios nebus tobulinamos reaguojant į šias tendencijas, patirs brangiai kainuojančias krizes arba gali apskritai subyrėti.

Studijoje pateikiamos galimos įvairių sveikatos sistemos dalyvių veiksmų kryptys. Kai kurios iš IBM rekomendacijų:
• Sveikatos paslaugų teikėjai turėtų skirti daugiau dėmesio ūminių ligų priežiūrai tam, kad pagerintų chroniškų ligų gydymą, susirgimų numatymą ir prevenciją.
• Visuomenė privalo priimti realistiškus, racionalius sprendimus dėl gyvenimo būdo, priimtino elgesio ir sveikatos apsaugos — kaip socialinės teisės ar rinkos paslaugos — statuso.
• Vyriausybės privalo pripažinti dabartinės sistemos nestabilumą ir sutelkti lyderius bei politinę valią, kuri būtina priimti esminius sprendimus.

Studijoje pateikiamos rekomendacijos, kaip reformuoti sveikatos apsaugą paverčiant ją veiksminga ir atsakinga: parengti viziją ir ilgalaikį nuodugnų planą, kaip bus teikiamos pagrindinės paslaugos efektyviai išnaudojant informacinių technologijų galimybes ir derinant inovacijas su geriausia pasauline patirtimi. Šioje studijoje ne tik prognozuojama, kaip pasaulinė sveikatos apsaugos sistema atrodys po dešimtmečio, bet ir nurodoma, jog dalis požymių yra jau dabar kai kuriose šalyse. Studijos autoriai ragina pasaulio bendruomenę pradėti diskusijas ir imtis bendrų veiksmų bei atsakomybės tobulinant sveikatos apsaugą.

„IBM Institute for Business Value“ pateikia faktais paremtas strategines įžvalgas vadovams apie kritines įvairių pramonės šakų sritis. Tai dalis besitęsiančios „IBM Global Business Services“ programos, skirtos teikti analizę ir įžvalgas verslui.
***
Daugiau informacijos apie šią studiją: www.ibm.com/healthcare/hc2015

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Biologija (222)    Nekilnojamasis turtas (22)    Kompiuterio ergonomika (8)    Sony Ericcson (40)    Stilius (86)    Šaulys (7)    Intel (6)    Sveikinimai Naujųjų metų proga (5)    TV3 (4)    Visuotinė istorija (44)    Savivaldybių rinkimai (9)    Sportas (180)    LNK (2)    BTV (3)    Kovo 8 (3)    Šventasis Pranciškus (3)    Sąmokslo teorijos (19)    Ginklai (22)    Melagių diena (3)    Vytautas Landsbergis (6)    Įvaikinimas (3)    Lotynų kalba (11)    Automobiliai (41)    Komunikacija (166)    Lietuvių fantastika (11)    Meninė gimnastika (14)    Vaizdo sistemos (34)    Feng šui (7)    Gimimo diena (3)    Pavydas (5)    Klubai (5)    Jausmai (27)    Šventasis Kazimieras (2)    Televizija (17)    Prancūzų buldogas (2)    MTV (5)    Psichiatrija (64)    Istorija (154)    Žemgrobiai (6)    Lotynų šokiai (5)    Parapsichologai (7)    Informaciniai karai (11)    Kinų horoskopas (14)    Radvilos (32)    Žemės ūkis (33)    Teisėtvarka (24)    Emo (10)    Užsienyje (2)    Wing Tsun (14)    Stalo žaidimai (7)
1. Svarstoma galimybė sostinės poliklinikų veiklos ir ūkio priežiūrą atlikti viešo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimo principu
2. Siekiama užtikrinti efektyvią triukšmo prevenciją
3. ES pinigais kamšomos sveikatos sistemos spragos
4. Į ligoninę - tik vienai dienai
5. Kai maistas vaistus paverčia žudikais
6. Vietoje išgirto gydomojo poveikio - pavojus sveikatai
7. Mada neskiepyti vaikų gali pridaryti daug žalos, teigia pediatrai
8. Laikas eina ne ligonių naudai
9. Tėvų sukrautas kapitalas vaikų ateičiai
10. Ateities poliklinikoje - elektroninės kortelės ir receptai
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!