LT   EN   RU  
2024 m. balandžio 18 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Medicina
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos > Kompiuteriniai žaidimai
Lankomumo reitingas Publikuota: 2005-02-25
Genetiškai pakeistas ŽIV virusas gali būti naudojamas vėžio gydymui
JAV, Los-Andžele esančio Kalifornijos universiteto mokslininkai rado naują vėžinių ląstelių naikinimo būdą, kuriam galima panaudoti genetiškai pakeistą žmogaus imunideficito virusą (ŽIV), praneša Science Daily žurnalas.

ŽIV viruso modifikacija buvo atliekama dvejais etapais: iš pradžių tyrinėtojai pašalino AIDS sukeliančias viruso dalis, o po to viruso apvalkalą pakeitė vabzdžius ir paukščius užkrečiančio Sindbis viruso apvalkalu. Tai AIDS virusą leido perprogramuoti taip, kad jis ieškotų ir atakuotų R-glikoproteiną - vėžinių ląstelių paviršiuje esančias molekules, taip jas suardant. R-glikoproteinai ląsteles daro atspariomis skausmingoms ir sekinančioms chemoterapijos procedūroms, kas sukelia nemaža problemų, gydant vėžinius susirgimus.

Tam, kad būtų atsektas viruso judėjimas kraujo apytakos sistema, į modifikuotą ŽIV virusą mokslininkai įvedė liuciferazės - proteino, kuris tamsoje padeda šviesti jonvabalių patelėms. Tyrimų objektas buvo plaučių vėžiu serganti gyva pelė. Modifikuotas virusas graužikui buvo įvestas per uodegytėje esančią kraujagyslę, ir judėdamas kraujo apytakos sitema, kaip ir tikėtąsi, jis pajudėjo būtent link vėžinių ląstelių. Naudojant specialią optinę kamerą, turinėtojai per kaulus, raumenis ir odą galėjo pamatyti vėžines ląsteles, kurios švietėsi dėl liuciferazės. Kaip tikina mokslininkai, šis metodas visiškai neskausmingas [!!!] ir tiriamajam gyvūnui nesukelia jokios žalos.

Pasak projekto vadovo, prieš tai, kai šis terapijos metodas bus pradėtas taikyti žmogui, reikalinga papildoma viruso modifikacija. Kitas mokslininkų tikslas - išmokti valdyti genetiškai modifikuotą virusą - taip, kad jis atakuotų reikiamas ląsteles. Jei eksperimentas pavyks, medikai galės stebėti vėžinių auglių augimą, išaiškinti vėžines ląsteles ir jas pašalinti, neleisdami toliau plisti ligai. Mokslininkai įsitikinę šio metodo perspektyvumu, nes modifikuotas virusas galės būti taikomas ne tik vėžio, bet ir kai kurių įgimtų ligų gydymui.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Lotynų kalba (11)    Fizika (11)    Fantastika (21)    Turizmas (151)    Istorija (154)    Arbata (10)    Naršyklės (7)    Novelės (102)    Garso sistemos (15)    Užgavėnes (9)    Astronomija (46)    Gatvės šokiai (5)    Šokoladas (10)    Metalistai (8)    Viešnia iš ateities (2)    Sektos (12)    Kinas (193)    Katalikybė (49)    Grožio salonai (6)    Erotiniai šokiai (23)    Šokiai (56)    Smurtas mokyklose (10)    Romas (3)    Energetika (13)    Neištikimybė (2)    Erich Fromm (5)    Interneto dizainas (5)    Komunikacija (166)    Pavydas (5)    Ožiaragis (7)    Atsiprašymas (3)    Užsienyje (50)    Elektronika (8)    Airija (9)    Jautis (2)    NLP (8)    TV3 (4)    Dieta (33)    Sekimas ir privatumas (12)    Kinų horoskopas (14)    Bendravimas (743)    Visuotinė istorija (44)    Žvaigždės (19)    Bildukai (3)    Vytautas Landsbergis (6)    Archeologija (42)    Makaronai (2)    Avinas (7)    Variakojis (11)    Krašto apsauga (27)
1. Pietų Korėjos valdžia uždraudė nepilnamečiams žaisti kompiuterinius žaidimus naktimis
2. Internetiniame žaidime vaikams – seksualūs apatiniai ir „egzotiško“ įvaikio pirkimas
3. „Windows 7“ žaidimų mėgėjams: pliusai ir minusai
4. Kompiuterinių žaidimų entuziastai rinksis Kaune
5. Žaidimui "Žuvies kelionė" - prizas už netradicines viešųjų ryšių priemones
6. Baltijos šalių kompiuterinių žaidimų asai iš WCG finalo medalių neparsiveža
7. Nusipirkau pasaulį
8. Kaip apsaugoti savo akis žaidžiant kompiuteriu?
9. Vivisektorius. Žvėris viduje
10. Oddworld Inhabitants keičia profilį
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!