LT   EN   RU  
2021 m. sausio 17 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Medicina
  Mokslas > Mokslo sritys > Medicina
Lankomumo reitingas Publikuota: 2005-02-25
Genetiškai pakeistas ŽIV virusas gali būti naudojamas vėžio gydymui
JAV, Los-Andžele esančio Kalifornijos universiteto mokslininkai rado naują vėžinių ląstelių naikinimo būdą, kuriam galima panaudoti genetiškai pakeistą žmogaus imunideficito virusą (ŽIV), praneša Science Daily žurnalas.

ŽIV viruso modifikacija buvo atliekama dvejais etapais: iš pradžių tyrinėtojai pašalino AIDS sukeliančias viruso dalis, o po to viruso apvalkalą pakeitė vabzdžius ir paukščius užkrečiančio Sindbis viruso apvalkalu. Tai AIDS virusą leido perprogramuoti taip, kad jis ieškotų ir atakuotų R-glikoproteiną - vėžinių ląstelių paviršiuje esančias molekules, taip jas suardant. R-glikoproteinai ląsteles daro atspariomis skausmingoms ir sekinančioms chemoterapijos procedūroms, kas sukelia nemaža problemų, gydant vėžinius susirgimus.

Tam, kad būtų atsektas viruso judėjimas kraujo apytakos sistema, į modifikuotą ŽIV virusą mokslininkai įvedė liuciferazės - proteino, kuris tamsoje padeda šviesti jonvabalių patelėms. Tyrimų objektas buvo plaučių vėžiu serganti gyva pelė. Modifikuotas virusas graužikui buvo įvestas per uodegytėje esančią kraujagyslę, ir judėdamas kraujo apytakos sitema, kaip ir tikėtąsi, jis pajudėjo būtent link vėžinių ląstelių. Naudojant specialią optinę kamerą, turinėtojai per kaulus, raumenis ir odą galėjo pamatyti vėžines ląsteles, kurios švietėsi dėl liuciferazės. Kaip tikina mokslininkai, šis metodas visiškai neskausmingas [!!!] ir tiriamajam gyvūnui nesukelia jokios žalos.

Pasak projekto vadovo, prieš tai, kai šis terapijos metodas bus pradėtas taikyti žmogui, reikalinga papildoma viruso modifikacija. Kitas mokslininkų tikslas - išmokti valdyti genetiškai modifikuotą virusą - taip, kad jis atakuotų reikiamas ląsteles. Jei eksperimentas pavyks, medikai galės stebėti vėžinių auglių augimą, išaiškinti vėžines ląsteles ir jas pašalinti, neleisdami toliau plisti ligai. Mokslininkai įsitikinę šio metodo perspektyvumu, nes modifikuotas virusas galės būti taikomas ne tik vėžio, bet ir kai kurių įgimtų ligų gydymui.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Hobi (106)    Alus (22)    Helouvynas (7)    Seimo rinkimai 2004 (3)    Mokėjimo kortelės (7)    Lobių ieškotojai (3)    Dvarai (36)    Kalėdos (12)    Istorija (154)    Priklausomybė (3)    Geologija (20)    Stalo žaidimai (7)    Kailiniai (15)    Kalbos kultūra (39)    Monitoriai (11)    Televizoriai (2)    Geografija (22)    Žvaigždės (19)    Romas Kalanta (4)    Romas (3)    Fizika (11)    Archeologija (42)    Budizmas (73)    Pedagogika (21)    Programavimas (20)    Seimo Pirmininkas (2)    Bendravimas (743)    Skamp (16)    Emo (10)    Gaisrininkai (7)    Automobiliai (41)    Partijos (41)    Liberalų sąjūdis (5)    Lietuvoje (43)    Nekilnojamasis turtas (22)    Operacinės sistemos (50)    Liberalai demokratai (3)    Domenai (11)    Parašiutizmas (15)    Renginiai (31)    Vitaminai (2)    Prekės ir paslaugos buičiai (2)    Susitaikymas (9)    Alkoholizmas (15)    Regbis (4)    Klaviatūros (11)    TV3 (4)    Tamplieriai (7)    Užsienyje (2)    Euro naujienos (2)
1. IBM studija: dauguma sveikatos apsaugos sistemų iki 2015 patirs didelių sunkumų
2. Svarstoma galimybė sostinės poliklinikų veiklos ir ūkio priežiūrą atlikti viešo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimo principu
3. Siekiama užtikrinti efektyvią triukšmo prevenciją
4. ES pinigais kamšomos sveikatos sistemos spragos
5. Kai maistas vaistus paverčia žudikais
6. Vietoje išgirto gydomojo poveikio - pavojus sveikatai
7. Mada neskiepyti vaikų gali pridaryti daug žalos, teigia pediatrai
8. Laikas eina ne ligonių naudai
9. Tėvų sukrautas kapitalas vaikų ateičiai
10. Ateities poliklinikoje - elektroninės kortelės ir receptai
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!