LT   EN   RU  
2020 m. gegužės 30 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Mokesčiai
  Ekonomika > Mokesčiai
Lankomumo reitingas Publikuota: 2009-07-28
Nepaimtas kasos čekis - pagalba mokesčių vengiantiems sukčiams

Visoje šalyje veikiantis restoranų tinklas, apgaudinėjęs savo klientus, per porą mėnesių galėjo nuo valstybės nusukti apie 300 tūkst. litų pridėtinės vertės ir kitų mokesčių

2009 m. liepos 22 d., Vilnius. Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau - VMI) informuoja, kad patikrinusi keletą visoje šalyje veikiančių maitinimo restoranų tinklų valdančių bendrovių, nustatė panašaus pobūdžio sukčiavimo atvejus: pasinaudodama elektroninių kasos aparatų intelektualiomis valdymo programomis bei išduodama klientams tik tarpinius čekius, per keletą mėnesių, preliminariais duomenimis, viena įmonė neapskaitė apie 1,5 mln. litų, o nuo valstybės "nusukta" per 300 tūkst. litų pridėtinės vertės mokesčio.

Mokesčių inspekcijos specialistai vienos bendrovės valdomuose restoranuose peržiūrėję elektroninių kasos aparatų programos užregistruotas kasines operacijas pastebėjo, kad kiekvieną dieną buvo atliekama įvairių nefiskalinių (operacijos, kurios nefiksuojamos galutiniuose apskaitos dokumentuose) ūkinių operacijų. Klientams šiame restoranų tinkle buvo išduodami ne galutiniai čekiai, o sąskaitos (prie - čekiai), kurios savo išoriniais rekvizitais beveik nesiskiria nuo fiskalinio čekio, tačiau duomenys neišsaugomi apskaitos dokumentuose. Peržiūrint nefiskalines operacijas pastebėta, kad kasdien sistemingai buvo atliekamos tos pačios operacijos: atspausdintų prie-čekių duomenys moderniomis programomis buvo anuliuojami, gautos lėšos neapskaitomos, į valstybės biudžetą nesumokamas pridėtinės vertės bei kiti mokesčiai. Per kiek daugiau nei 2 mėnesius vienas restoranų tinklas preliminariais VMI specialistų paskaičiavimais neapskaitė apie 1,5 mln. litų, o nesumokėto pridėtinės vertės mokesčio suma siekia apie 300 tūkst. litų.

"Klientams pateikiamas čekis - sąskaita, pagal kurią klientas sumoka už valgį, negarantuoja, kad jų sumokėti pinigai išties bus apskaityti - tai tarpinis čekis kliento žiniai, kuris vėliau gali būti anuliuotas. Būtent taip ir elgėsi restoranų tinklą valdančios bendrovės vadovai. Tikrame čekyje (apačioje) privalo būti atspausdintos dvi didžiosios raidės "LF", reiškiančios, kad pajamos yra įtrauktos į apskaitą ir bus sumokėti mokesčiai", - primena VMI prie FM viršininko pavaduotojas Dainius Daugirda.

Vienos Vilniuje veikiančios picerijos savininkai po mokesčių inspektorių patikrinimo pripažino savo kaltę ir sumokėjo mokesčius, o restoranų tinklo patikrinimas, jo vadovams neprisipažinus sukčiavus, tęsiamas - bus atliekamas išsamus patikrinimas, po kurio bendrovei gresia ir nemažos baudos.

VMI primena, kad apie mokestinius pažeidimus galima pranešti trumpuoju VMI pasitikėjimo telefonu. 1882, užpildžius anketą VMI interneto svetainėje www.vmi.lt arba atvykus į bet kurį mokesčių inspekcijos teritorinį skyrių.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Lietuvoje (16)    Stalo žaidimai (7)    Darbo partija (4)    Slaptos bendrijos (24)    Bendruomenės (158)    Sony Ericcson (40)    Žinių visuomenė (14)    6 branduolių (3)    Poetai (11)    Mobilūs ryšiai (193)    Paieškos sistemos (14)    Depresija (29)    Atviras kodas (23)    Gyvenimo džiaugsmas (2)    Krikščionybė (135)    Elektroninės muzikos grupės (3)    Dvyniai (9)    Viešieji ryšiai (20)    Britų trumpaplaukės katės (2)    Žmogaus teisės (52)    Priklausomybė (3)    Kazino (10)    AMD (3)    Filmai (91)    Eurointegracija (5)    Advokatai (10)    Komunikacija (166)    Kaukazo aviganis (2)    Dažasvydis (3)    Žvaigždės (19)    Drakonai (36)    Lietuvių fantastika (11)    Aikido (14)    Duomenų apsauga (3)    Joninės (6)    Homeopatija (5)    Bankinės technologijos (11)    Geležinkeliai (4)    Trys karaliai (5)    Paukščių gripas (21)    Regbis (4)    Kino kritika (10)    Lotynų kalba (11)    Dektinė (2)    Technologijos (1819)    Krikščionys demokratai (3)    Elektroninės šiukšlės (10)    Katarai (2)    Breakdance (4)    Pagonybė (3)
1. Išeivijos lietuviai: 72 Lt PSD įmoka visiems – apgavystė
2. Elektroninės deklaracijos pakeitė popierines
3. Mokesčių smagratis įsisuko
4. Mokesčių planavimą valdžia vadina nusikalstamu, o verslo žmonės - pagirtinu
5. "Viskas gerai, puikioji markize!" - apie Gyventojų pajamų mokesčio įstatymą
6. Gyventojų pajamų mokesčio labirintas
7. "Kas taikosi į ne savo kišenę?" - apie paveldimo turto apmokestinimą
8. Mokesčių atlaidai būsto palūkanoms
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!