LT   EN   RU  
2020 m. liepos 7 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Mokslas apie meilę
  Meilė > Mokslas apie meilę
Lankomumo reitingas Publikuota: 2009-01-03
Meilė gali būti amžina

Kas dešimta pora meilę, kuri egzistavo santykių pradžioje, išsaugo dvidešimčiai metų ar dar ilgiau.

Tokias išvadas padarė Niujorko Stony Brooko universiteto mokslininkai, kurie naudodami magnetinės rezonansinės tomografijos metodą palygino cheminius procesus, vykstančius ką tik įsimylėjusių porų ir porų, kartu gyvenančių ilgiau nei 20 metų, smegenyse.

Mokslininkai nustatė, kad kai kurių ilgą laiką kartu gyvenančių porų smegenyse pamačius partnerio fotografiją vykdavo visiškai tokios pačios cheminės reakcijos, kaip ir žmonių, išgyvenančių ankstyvąjį įsimylėjimo periodą.

Šis atradimas paneigė tradicinį įsitikinimą, kad su meile susiję, pakilią nuotaiką sąlygojantys cheminiai procesai pradeda silpnėti praėjus vos 15 mėnesių nuo santykių pradžios ir visiškai išnyksta per dešimt metų.

Anksčiau skirtingi tyrinėtojai yra teigę, kad meilė miršta per 12-15 mėnesių, trejus ir septynerius metus.

Straipsniai.lt

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Kūdikio maitinimas (3)    Tibetas (10)    Geografija (22)    Vandenis (7)    Striptizas (8)    Skaneriai (5)    Masonai (7)    Įvaikinimas (3)    Amerikos lietuviai (7)    Knygos (23)    Opel (4)    Siamo katės (2)    Velykos (10)    Technologijos (1819)    Burtai (8)    Lobių ieškotojai (3)    Anglų kalba (35)    Žydai (32)    Vokiečių aviganis (2)    Roko muzikos grupės (10)    Dailė (34)    Stomatologija (6)    Elektroninės muzikos grupės (3)    Siemens (6)    Intel (6)    Kaimo turizmas (5)    Variakojis (11)    EBSW (40)    Kvepalai (10)    Vytautas Landsbergis (6)    LNK (2)    Transportas (125)    Skundai (22)    Kompiuterio ergonomika (8)    Išpažintis (16)    Rasizmas ir ksenofobija (9)    Bildukai (3)    Hip hop dance (4)    Ekologiškas maistas (2)    Romas (3)    Automobiliai (41)    Sekimas ir privatumas (12)    Helouvynas (7)    Lobiai (12)    Interjero dizainas (13)    Rašytojai (11)    Ekonomika (5)    Artūras Zuokas (41)    Bitė (5)    Džiazo muzikos grupės (11)
1. Kuo kvepia meilė?
2. Mokslininkas paaiškino, kas yra meilė
3. Moterys gali mylėti tik vieną kartą gyvenime
4. Mokslininkai mėgina išmatuoti meilę
5. Mokslininkai atrado tikrąją meilę
6. Mokslininkai apskaičiavo tikros meilės kainą
7. Mokslininkai nustatė, kad meilė iš tiesų žeidžia
8. Kas, po velnių, ta meilė yra?
9. Meilė daro stebuklus
10. Kaip smegenys sprendžia meilės galvosūkius
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!