LT   EN   RU  
2021 m. vasario 26 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Mokslas apie meilę
  Meilė > Mokslas apie meilę
Lankomumo reitingas Publikuota: 2010-02-16
Mokslininkas paaiškino, kas yra meilė

Аmerikiečių psichologas Arthuras Aaronas paaiškino įsimylėjimo būseną iš mokslinio taško. Specialisto tvirtinimu, meilę galima drąsiai lyginti su narkotikais arba šokoladu, rašo „News of the World“.

Žiūrint į mylimojo fotografiją padaugėja dopamino

Mokslininkas atlikęs tyrimą išsiaiškino, kad įsimylėjimo būsena veikia žmogaus smegenis taip pat, kaip ir kokainas arba didelis kiekis šokolado. Kai moteris ar vyras žiūri į savo mylimo žmogaus fotografiją, jų smegenyse padaugėja dopamino. Būtent ši medžiaga atsakinga už malonumą ir perdirbama žmogaus organizme tada, kai, pavyzdžiui, vienas yra bučiuojamas ar glamonėjamas kito mylimo žmogaus.

Meilė nemiršta ir po daugelio metų

Таip pat, kai žmogus yra įsimylėjęs, jo kraujyje padidėja oksitocino ir vazopresino hormonų lygis, kurie atsakingi už emocinio ryšio tarp įsimylėjėlių formavimą.

Beje, neseniai kitas atliktas tyrimas parodė, kad meilė nemiršta, kai išblėsta aistra tarp partnerių, kaip buvo manoma anksčiau, o gyvena dar ilgus metus.

Remiantis statistikos duomenimis, apie 30 proc. porų ir po 20 bendro gyvenimo metų jaučia vienas kitam tokį pat jausmą ir aistrą, kaip ir pažinties pradžioje. Vienintelis skirtumas, kad pora, pragyvenusi kartu daug metų, nebejaučia nerimo.

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Draugystė (10)    Raganos (12)    SSL sertifikatai (6)    Filmai (91)    Švietimas (1281)    Monitoriai (11)    Fotografija (17)    Elektroninės šiukšlės (10)    Paukščiai (5)    Ekologiškas maistas (2)    Gaisrininkai (7)    Artūras Zuokas (41)    Apskaita (15)    Motociklai (12)    Šatrija (4)    Maxima (10)    BTV (3)    Romas (3)    Krizė (59)    Kailiniai (15)    Moters diena (4)    Sąmokslo teorija (19)    Lotynų šokiai (5)    Filatelija (11)    Kalbos kultūra (39)    Seimo Pirmininkas (2)    Zigmas Vaišvila (10)    Metalas (22)    Egiptas (24)    Avinas (7)    Specialiosios tarnybos (36)    Skandalai (476)    Prokuratūra (4)    Krikščionys demokratai (3)    Foje (3)    Geologija (20)    Meino meškėnas (2)    Įžymūs žmonės (68)    Omnitel (12)    Gyvenimo džiaugsmas (2)    Kandidatai į prezidentus (5)    Kompiuterinis saugumas (43)    Gintaras Beresnevičius (26)    Meilė bloguose (6)    Korupcija (22)    Lietuvoje (16)    Škotų aviganis (3)    Susitaikymas (9)    Naujieji metai (12)    Žvejyba (30)
1. Kuo kvepia meilė?
2. Moterys gali mylėti tik vieną kartą gyvenime
3. Mokslininkai mėgina išmatuoti meilę
4. Mokslininkai atrado tikrąją meilę
5. Mokslininkai apskaičiavo tikros meilės kainą
6. Mokslininkai nustatė, kad meilė iš tiesų žeidžia
7. Kas, po velnių, ta meilė yra?
8. Meilė daro stebuklus
9. Kaip smegenys sprendžia meilės galvosūkius
10. Meilės ekspertai - poetai ir ... mokslininkai
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!