LT   EN   RU  
2021 m. vasario 26 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Mokslas apie meilę
  Meilė > Mokslas apie meilę
Lankomumo reitingas Publikuota: 2010-01-18
Mokslininkai atrado tikrąją meilę

Mokslininkai ištyrė, kad tikroji meilė iš tiesų egzistuoja, rašo TimesOnline. Iki šiol buvo manoma, kad įsimylėjimo jausmai praeina po maždaug 15 mėnesių, o cheminė trauka po dešimties metų apskritai išnyksta. Tačiau naujausi tyrimai rodo, kad egzistuoja tokios poros, kurios po 20 metų bendro gyvenimo patiria panašius jausmus kaip ir naujai įsimylėję asmenys.

Smegenų tyrimai atskleidė, kad, pateikus mylimo žmogaus nuotrauką, viena iš dešimt ilgalaikių įsimylėjėlių porų patiria tas pačias chemines reakcijas, kaip ir poros, išgyvenančios šviežios meilės aistras. Tyrimai taip pat parodė, kad brandesnių porų jausmai reiškiasi „brandesniais“ įsimylėjimo požymiais.

Mokslininkai dvidešimtmetes poras pavadino „gulbėmis“, kadangi šie paukščiai turi panašią ilgalaikės meilės „programą“. Parodžius partnerio atvaizdą gulbei, ji patiria intensyvią malonumo (dopamino) dozę.

Tradiciškai manoma, kad santykių lūžio taškai — 12–15 mėn., trys metai ir septyni metai.

„Mūsų atradimai smarkiai prieštarauja tradicinėms pažiūroms apie romantišką meilę, bet mes esame tikri, kad tai tiesa“, — tvirtino tyrimuose dalyvavęs mokslininkas.

Ilgalaikę meilę patiriančių porų smegenų tyrimai parodė, jog jų galvose vyksta cheminės reakcijos, panašios į tas, kurias patiria tik metus įsimylėję žmonės.

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Ištikimybė (4)    Paukščiai (5)    Kultūra (749)    Mitingai (5)    Vilius Navickas (2)    Parapsichologai (7)    Programos (61)    Procesoriai (28)    Hakeriai (273)    Lobių ieškotojai (3)    Miestų bendruomenės (7)    Euro naujienos (2)    Metalistai (8)    Įžymūs žmonės (68)    Aiškiaregiai (11)    Švedija (9)    Prokuratūra (4)    Alus (22)    Kompiuterio ergonomika (8)    Fotografija (17)    Krikščionybė (135)    Brendis (6)    Interneto dizainas (5)    Mokslai (1219)    Striptizas (8)    Ekologija (15)    Žuvys (7)    NSO (33)    Vaistai (15)    Žmogaus teisės (52)    Fajetai (2)    Lietuvoje (16)    Draudimas (7)    Šokiai (56)    Šalys (61)    Kompiuterinis piratavimas (43)    Aukštasis mokslas (13)    Bildukai (3)    Spiritizmas (4)    Vorai (2)    BTV (3)    Gotai (17)    Radvilos (32)    Skolininkai (12)    Valstiečių sąjunga (2)    Šamanai (7)    Interneto komentarai (2)    Politika (363)    Filatelija (11)    Mokyklos (22)
1. Kuo kvepia meilė?
2. Mokslininkas paaiškino, kas yra meilė
3. Moterys gali mylėti tik vieną kartą gyvenime
4. Mokslininkai mėgina išmatuoti meilę
5. Mokslininkai apskaičiavo tikros meilės kainą
6. Mokslininkai nustatė, kad meilė iš tiesų žeidžia
7. Kas, po velnių, ta meilė yra?
8. Meilė daro stebuklus
9. Kaip smegenys sprendžia meilės galvosūkius
10. Meilės ekspertai - poetai ir ... mokslininkai
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!