LT   EN   RU  
2021 m. vasario 26 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Mokslas apie meilę
  Meilė > Mokslas apie meilę
Lankomumo reitingas Publikuota: 2010-05-05
Kuo kvepia meilė?

Seniai pastebėta, kad egzistuoja glaudus ryšys tarp žmogaus kūno skleidžiamo kvapo ir jo seksualinio potraukio.

Lytiškai subrendusios moters organisme gaminasi atraktantų - veikliųjų medžiagų, stimuliuojančių vyrų seksualinį instinktą.

Biologai seniai pastebėjo, kad daugelis gyvūnų savo porą susiranda pagal kvapą. Kai kurių rūšių drugiai nuskrenda apie šimtą kilometrų, kol randa patelę, su kuria nori poruotis. Kažkas panašaus vyksta ir tarp žmonių.

Kai kurie mokslininkai linkę manyti, kad meilė - tai biocheminė reakcija, vykstanti žmonių smegenyse. Jie išsiaiškino, kad žmogaus oda išskiria nedideles dozes ypatingos substancijos, kuri veikia aplinkinių elgesį.

Ta substancija vadinama feromonais, kurie skirstomi i dvi grupes: atraktantus - priešingą lytį traukiančias medžiagas, ir repelentus - atstumiančias, keliančias nerimą medžiagas. Taigi mes vieni kitus išsirenkame visiškai neatsitiktinai: tiesiog užuodžiame, su kuo būsime laimingi ir susilauksime sveikų palikuonių.

Beje, mokslininkai pastebėjo įdomų dėsningumą: vaikų negali susilaukti dažniausiai tos poros, kurios tuokėsi ne iš meilės, o iš išskaičiavimo ar dėl kitų priežasčių. Vadinasi, jei vyras veda ne "savo kvapo" moterį, pastojimo tikimybė gerokai sumažėja.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Kanapės (15)    Apskaita (15)    Namų vaizdo technika (2)    Ginklai (22)    Konspiracija (2)    Atleidimas (4)    Gender Loops (6)    Barai (7)    IT parodos (10)    Euro naujienos (2)    Moters diena (4)    Prezidento rinkimai 2009 (12)    Politikai (183)    Masonai (7)    Airija (9)    Pasakos (60)    Grupės (81)    Advokatai (10)    Makaronai (2)    Turizmas (151)    Archeologija (42)    Melagių diena (3)    Automobiliai (41)    Draugystė (10)    Hakeriai (273)    Hip hop dance (4)    Skaneriai (5)    Tamplieriai (7)    Kokainas (6)    Ekonomika (259)    Kompiuteriniai žaidimai (270)    Juvelyriniai dirbiniai (2)    Psichologija (89)    Joninės (6)    Bučiniai (31)    TELE-2 (7)    Mityba (43)    Žiniasklaida (108)    Vorai (2)    Interjero dizainas (13)    Kietieji diskai (17)    Projektavimas (7)    Šventės (117)    Rokeriai (3)    Lietuvos istorija (110)    Vytautas Bogušis (12)    Subkultūros (99)    Opijatai (13)    Prevencija (14)    Wing Tsun (14)
1. Mokslininkas paaiškino, kas yra meilė
2. Moterys gali mylėti tik vieną kartą gyvenime
3. Mokslininkai mėgina išmatuoti meilę
4. Mokslininkai atrado tikrąją meilę
5. Mokslininkai apskaičiavo tikros meilės kainą
6. Mokslininkai nustatė, kad meilė iš tiesų žeidžia
7. Kas, po velnių, ta meilė yra?
8. Meilė daro stebuklus
9. Kaip smegenys sprendžia meilės galvosūkius
10. Meilės ekspertai - poetai ir ... mokslininkai
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!