LT   EN   RU  
2021 m. sausio 23 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Mokslas apie meilę
  Meilė > Mokslas apie meilę
Lankomumo reitingas Publikuota: 2010-01-06
Mokslininkai nustatė, kad meilė iš tiesų žeidžia

Mokslininkai atrado, kad kūnas į fizinį atmetimą reaguoja taip pat, kaip ir į fizinį skausmą – išskirdamas natūralias skausmą malšinančias medžiagas. Kalifornijos universitete Los Andžele atlikti tyrimai parodė, kad miu-opioidinių receptorių genas (OPRM1), dažnai siejamas su fiziniu skausmu, yra susijęs ir su socialiniu skausmu, kurį žmogus jaučia nutrūkus santykiams.

Mokslininkai surinko 122 tyrimo dalyvių seilių mėginius, siekdami įvertinti, kokį OPRM1 skausmo geną jie turi, tada patikrino jų jautrumą socialiniam atmetimui.

Visų pirma, dalyviai turėjo užpildyti anketą ir atsakyti į klausimus bei pakomentuoti teiginius, pavyzdžiui: „Labai jautriai reaguoju, jei pastebiu, kad pašnekovas galbūt nenori su manimi bendrauti.“

Po to vienam tiriamųjų pogrupių buvo atliktas testas, kuriuo patikrinta, kokį atmetimo lygį jie pajuto, kai buvo pašalinti iš kompiuterinio žaidimo.

„Mes išsiaiškinome, kad tiriamieji, turintys retą OPRM1 geno atmainą (ankstesniuose tyrimuose buvo išsiaiškinta, kad jie jautresni fiziniam skausmui) taip pat buvo jautresni ir atmetimui, be to, pašalinimo atveju jų smegenų sričių, susijusių su socialiniu skausmu, aktyvumas taip pat buvo didesnis“, – teigia tyrimo bendraautorė profesorė Noami Eisenberger.

Anot jos, tai pirmasis žmogaus genų tyrimas, įrodęs, kad genai, susiję su fiziniu skausmu, taip pat sietini su psichologiškai sudėtingomis situacijomis, pavyzdžiui, nelaiminga meile ar nutrūkusiais santykiais.

Straipsniai.lt

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Melagių diena (3)    Astronomija (46)    SSL sertifikatai (6)    Teisėtvarka (24)    Auklėjimas (7)    Tiškevičiai (18)    Archeologija (42)    Nacionaldarbininkų Sąjūdis (2)    Nekilnojamasis turtas (22)    Lengvosios muzikos grupės (27)    Prezidento rinkimai 2009 (12)    Kaziuko mugė (3)    Sektos (12)    Partijos (41)    Apskaita (15)    Žmogaus teisės (18)    Žemės ūkis (33)    Kailiniai (15)    Vestuvės (16)    Draudimas (7)    Erotiniai šokiai (23)    Garso sistemos (15)    Erotika (8)    IT parodos (10)    Šunys (67)    Nealkoholiniai gėrimai (12)    Runkeliai (18)    Mitingai (5)    Įžymūs žmonės (68)    Ekologija (15)    Sąmokslo teorija (19)    Hakeriai (273)    Raganos (12)    Pankiškos muzikos grupės (15)    Žemės grobstymai (50)    Erich Fromm (5)    Transportas (125)    Pelės (5)    Vorai (2)    Pirmoji meilė (3)    Simbolika (2)    Aiškiaregiai (11)    Brendis (6)    Emo (10)    Kompiuterio ergonomika (8)    Klonavimas (10)    Mada (4)    Nešiojami kompiuteriai (12)    Lietuvių fantastika (11)    Spauda (3)
1. Kuo kvepia meilė?
2. Mokslininkas paaiškino, kas yra meilė
3. Moterys gali mylėti tik vieną kartą gyvenime
4. Mokslininkai mėgina išmatuoti meilę
5. Mokslininkai atrado tikrąją meilę
6. Mokslininkai apskaičiavo tikros meilės kainą
7. Kas, po velnių, ta meilė yra?
8. Meilė daro stebuklus
9. Kaip smegenys sprendžia meilės galvosūkius
10. Meilės ekspertai - poetai ir ... mokslininkai
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!