LT   EN   RU  
2021 m. balandžio 18 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Mokslas apie meilę
  Meilė > Mokslas apie meilę
Lankomumo reitingas Publikuota: 2010-01-06
Mokslininkai nustatė, kad meilė iš tiesų žeidžia

Mokslininkai atrado, kad kūnas į fizinį atmetimą reaguoja taip pat, kaip ir į fizinį skausmą – išskirdamas natūralias skausmą malšinančias medžiagas. Kalifornijos universitete Los Andžele atlikti tyrimai parodė, kad miu-opioidinių receptorių genas (OPRM1), dažnai siejamas su fiziniu skausmu, yra susijęs ir su socialiniu skausmu, kurį žmogus jaučia nutrūkus santykiams.

Mokslininkai surinko 122 tyrimo dalyvių seilių mėginius, siekdami įvertinti, kokį OPRM1 skausmo geną jie turi, tada patikrino jų jautrumą socialiniam atmetimui.

Visų pirma, dalyviai turėjo užpildyti anketą ir atsakyti į klausimus bei pakomentuoti teiginius, pavyzdžiui: „Labai jautriai reaguoju, jei pastebiu, kad pašnekovas galbūt nenori su manimi bendrauti.“

Po to vienam tiriamųjų pogrupių buvo atliktas testas, kuriuo patikrinta, kokį atmetimo lygį jie pajuto, kai buvo pašalinti iš kompiuterinio žaidimo.

„Mes išsiaiškinome, kad tiriamieji, turintys retą OPRM1 geno atmainą (ankstesniuose tyrimuose buvo išsiaiškinta, kad jie jautresni fiziniam skausmui) taip pat buvo jautresni ir atmetimui, be to, pašalinimo atveju jų smegenų sričių, susijusių su socialiniu skausmu, aktyvumas taip pat buvo didesnis“, – teigia tyrimo bendraautorė profesorė Noami Eisenberger.

Anot jos, tai pirmasis žmogaus genų tyrimas, įrodęs, kad genai, susiję su fiziniu skausmu, taip pat sietini su psichologiškai sudėtingomis situacijomis, pavyzdžiui, nelaiminga meile ar nutrūkusiais santykiais.

Straipsniai.lt

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Avinas (7)    Žemės grobstymai (50)    Šv. Valentino diena (11)    Shidokan (3)    Konditerija (10)    Drabužiai (41)    Užsienyje (50)    Dvyniai (9)    Tatuiruotės (7)    Liberalų sąjūdis (5)    „Lietuvos” kino teatras (13)    Kovo 8 (3)    Statyba (29)    Klubai (8)    Grožio salonai (6)    Mokslai (1219)    Skirmantas Valiulis (32)    Firmos (12)    Akvariumai (58)    Šachmatai (11)    Hakeriai (273)    Vartotojai (29)    Bendruomenės (158)    Valdas Adamkus (11)    Shotokan (11)    NLP (8)    E - komercija (87)    Feng šui (7)    Žuvys (7)    Ekologinis ūkis (2)    Go-go (10)    Bankinės technologijos (11)    Gatvės šokiai (5)    Dieta (33)    Lobių ieškotojai (3)    BTV (3)    Vaiko sveikata (8)    Buto remontas (3)    Aiškiaregiai (11)    Gimimo diena (3)    Prancūzų buldogas (2)    Rasos (2)    Matematika (2)    Prekės ir paslaugos buičiai (2)    Ekologiškas maistas (2)    Vampyrai (9)    Sveikata (313)    Viešnia iš ateities (2)    Siamo katės (2)    Nešiojami kompiuteriai (12)
1. Kuo kvepia meilė?
2. Mokslininkas paaiškino, kas yra meilė
3. Moterys gali mylėti tik vieną kartą gyvenime
4. Mokslininkai mėgina išmatuoti meilę
5. Mokslininkai atrado tikrąją meilę
6. Mokslininkai apskaičiavo tikros meilės kainą
7. Kas, po velnių, ta meilė yra?
8. Meilė daro stebuklus
9. Kaip smegenys sprendžia meilės galvosūkius
10. Meilės ekspertai - poetai ir ... mokslininkai
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!