LT   EN   RU  
2020 m. liepos 7 d., antradienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
Akimirkos sentencija
"Antrą kartą teka tik ta moteris, kuri nekentė savo pirmojo vyro. Antrą sykį veda tik tas vyras, kuris dievino pirmąją žmoną. Moterys bando laimę, vyrai rizikuoja."
Oskaras Vaildas
Draugai
Matulaičio bažnyčia
Lietuvių Tautinio Jaunimo Sąjunga
Tautinės krypties portalas
Etninės kultūros erdvė
Biržų krašto naujienos
Slaptai.lt - unikalus leidinys
Lietuvių sąjunga „Tauta ir Tėvynė“
Lietuvos žaliųjų judėjimas
Žaliosios minties laikraštis
Istorijos puslapiai
Receptai, patiekalai, kulinarija.
Skanus.lt
Reklama
  Mokslas apie meilę
  Meilė > Mokslas apie meilę
Lankomumo reitingas Publikuota: 2009-03-09
Meilės ekspertai - poetai ir ... mokslininkai

Nors Valentino diena jau praėjo, kalbėti apie Meilę nėra vėlu. Kodėl? Nes kartais Ji būna tokia „pop‘sinė“, kad nekalbėti apie Ją – tas pats, kas būti aklam, o kartais Ji tokia tikra, kad tylėjimas atrodytų bausmė sau pačiam. Tad apie Meilę...

Sakoma, kad Ji gydo nuo visų ligų. Tikėti ar ne? Nuoširdžiai mylintis pasakytų, jog tai – šventa teisybė. Tas, kuris nusivylęs arba kenčia išsiskyrimą, neigtų Jos veiksmingumą. Abejingų būti tiesiog negali. Nes tokiu būdu nepelnytai jie baustų patys save.

Sakoma, kad Meilė duoda sparnus svajonėms. Veikiausiai tai tiesa. Netikite? O pabandykite įsimylėti. Štai tada ir pažiūrėsime, kas buvo teisus.

Sakoma, kad Meilė nuginkluoja niūras mintis. Teisybė. Iš Meilės pilve skraidantys drugeliai – puikus ginklas prieš visų rūšių depresijas.

Sakoma, kad Meilė aptemdo protą. Štai šiuo klausimu išteisinti Meilės ir negalima. Taip, bent jau kuriam laikui ir bent jau dalinai tikrai aptemdo protą.

O ką dar daro Meilė?

Kartais skaudina, kai nesulauki atsako. Kartais pravirkdo, kai suabejojama Jos tvirtumu. Ir kartais Meilė miršta, kai Ji nepuoselėjama.

O mokslininkai, išlindę iš už kalno kolbų, teigia, kad žmogaus smegenų veiklos tyrimai įrodė, jog įsimylėjęs žmogus nebegali kritikuoti savo partnerio, net jeigu mato trūkumų. Ir jau nuo senų laikų tai vadinama „akla meile“.

Mokslas paneigia mitą, kad Meilė „išgaruoja“ po keliolikos mėnesių ar kelerių metų, o po jų lieka tik prisirišimas. Ne. Tyrimais įrodyta, kad egzistuoja Tikra Meilė. Tikrą Meilę išgyvenančių porų smegenų tyrimai rodo, kad jų smegenyse vykstančios cheminės reakcijos yra tokios pat, kaip ir tų žmonių, kurie gyvena dar jaunos Meilės džiaugsmais.

Tyrimai rodo, kad įsimylėjėlio kraujyje sumažėja net iki keturiasdešimt procentų proteino. Tad, jei kraujyje yra proteino nepakankamumas, galima teigti, jog asmuo yra įsimylėjęs.

Rodos, šypseną kelianti mintis, jog Meilė – tai liga. Nuvalkiotas posakis? Vargu. Pasaulinė sveikatos organizacija Meilę įtraukė į ligų sąrašą ir paskyrė Jai numerį – F63.9.

Ir dar... Mokslininkai poetų apdainuotą jausmą yra taip susidėlioję į savo kolbas ir ištyrinėję pro galingiausius mikroskopus, kad teigia, jog jau ranka pasiekiamas laikas, kai bus sukurti vaistai, skatinantys Meilę bei Ją slopinantys, jei pastaroji be atsako.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Joninės (6)    Šunų veislės (52)    Kūdikio maitinimas (3)    Atviras kodas (23)    Skaneriai (5)    Savivaldybių rinkimai (9)    Statyba (29)    Chemija (5)    Savivaldybių rinkimai 2007 (9)    Sel (10)    Jautis (7)    Vilniaus bendruomenės (4)    Leo LT (12)    Atleidimo svarba (2)    Pramoginiai šokiai (2)    Opel (4)    Kompiuterio ergonomika (8)    Fantastika (21)    Vartotojai (29)    Pedagogika (21)    Žemgrobiai (6)    Seimo rinkimai 2004 (3)    Architektūra (11)    Lengvosios muzikos grupės (27)    Rasos (2)    Pelės (5)    Nekilnojamasis turtas (22)    Narkotikai (97)    Regbis (4)    Konspiracija (2)    Homeopatija (5)    Britų trumpaplaukės katės (2)    Skamp (16)    Fajetai (2)    Omnitel (12)    Tiškevičiai (18)    Anglų kalba (35)    Kultūra (749)    Airija (9)    AMD (3)    Rašytojai (11)    IT parodos (10)    Elektroninės šiukšlės (10)    Dalia Grybauskaitė (16)    Partizanai (12)    Advokatai (10)    Vampyrai (9)    Masonai (7)    Bankinės technologijos (11)    Slaptos bendrijos (24)
1. Kuo kvepia meilė?
2. Mokslininkas paaiškino, kas yra meilė
3. Moterys gali mylėti tik vieną kartą gyvenime
4. Mokslininkai mėgina išmatuoti meilę
5. Mokslininkai atrado tikrąją meilę
6. Mokslininkai apskaičiavo tikros meilės kainą
7. Mokslininkai nustatė, kad meilė iš tiesų žeidžia
8. Kas, po velnių, ta meilė yra?
9. Meilė daro stebuklus
10. Kaip smegenys sprendžia meilės galvosūkius
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!