LT   EN   RU  
2021 m. kovo 3 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Mokslas apie meilę
  Meilė > Mokslas apie meilę
Lankomumo reitingas Publikuota: 2009-03-09
Meilės ekspertai - poetai ir ... mokslininkai

Nors Valentino diena jau praėjo, kalbėti apie Meilę nėra vėlu. Kodėl? Nes kartais Ji būna tokia „pop‘sinė“, kad nekalbėti apie Ją – tas pats, kas būti aklam, o kartais Ji tokia tikra, kad tylėjimas atrodytų bausmė sau pačiam. Tad apie Meilę...

Sakoma, kad Ji gydo nuo visų ligų. Tikėti ar ne? Nuoširdžiai mylintis pasakytų, jog tai – šventa teisybė. Tas, kuris nusivylęs arba kenčia išsiskyrimą, neigtų Jos veiksmingumą. Abejingų būti tiesiog negali. Nes tokiu būdu nepelnytai jie baustų patys save.

Sakoma, kad Meilė duoda sparnus svajonėms. Veikiausiai tai tiesa. Netikite? O pabandykite įsimylėti. Štai tada ir pažiūrėsime, kas buvo teisus.

Sakoma, kad Meilė nuginkluoja niūras mintis. Teisybė. Iš Meilės pilve skraidantys drugeliai – puikus ginklas prieš visų rūšių depresijas.

Sakoma, kad Meilė aptemdo protą. Štai šiuo klausimu išteisinti Meilės ir negalima. Taip, bent jau kuriam laikui ir bent jau dalinai tikrai aptemdo protą.

O ką dar daro Meilė?

Kartais skaudina, kai nesulauki atsako. Kartais pravirkdo, kai suabejojama Jos tvirtumu. Ir kartais Meilė miršta, kai Ji nepuoselėjama.

O mokslininkai, išlindę iš už kalno kolbų, teigia, kad žmogaus smegenų veiklos tyrimai įrodė, jog įsimylėjęs žmogus nebegali kritikuoti savo partnerio, net jeigu mato trūkumų. Ir jau nuo senų laikų tai vadinama „akla meile“.

Mokslas paneigia mitą, kad Meilė „išgaruoja“ po keliolikos mėnesių ar kelerių metų, o po jų lieka tik prisirišimas. Ne. Tyrimais įrodyta, kad egzistuoja Tikra Meilė. Tikrą Meilę išgyvenančių porų smegenų tyrimai rodo, kad jų smegenyse vykstančios cheminės reakcijos yra tokios pat, kaip ir tų žmonių, kurie gyvena dar jaunos Meilės džiaugsmais.

Tyrimai rodo, kad įsimylėjėlio kraujyje sumažėja net iki keturiasdešimt procentų proteino. Tad, jei kraujyje yra proteino nepakankamumas, galima teigti, jog asmuo yra įsimylėjęs.

Rodos, šypseną kelianti mintis, jog Meilė – tai liga. Nuvalkiotas posakis? Vargu. Pasaulinė sveikatos organizacija Meilę įtraukė į ligų sąrašą ir paskyrė Jai numerį – F63.9.

Ir dar... Mokslininkai poetų apdainuotą jausmą yra taip susidėlioję į savo kolbas ir ištyrinėję pro galingiausius mikroskopus, kad teigia, jog jau ranka pasiekiamas laikas, kai bus sukurti vaistai, skatinantys Meilę bei Ją slopinantys, jei pastaroji be atsako.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Astronomija (46)    Bitė (5)    Striptizas (8)    Bankinės technologijos (11)    Vaizdo kortos (3)    Kelionių organizatoriai (6)    Feng šui (7)    Soliariumai (5)    Pirmoji meilė (3)    Geologija (20)    Vaistai (15)    Skirmantas Valiulis (32)    Vytautas Landsbergis (6)    Toyota (2)    Prokuratūra (4)    Teatrai (21)    Laivyba (17)    Kelionių pasiūlymai (7)    Sel (10)    Reinkarnacija (6)    Airija (9)    Išpažintis (16)    Viešieji ryšiai (20)    Trys karaliai (5)    E - komercija (87)    Emo (10)    Mityba (43)    Restoranai (5)    Klonavimas (10)    Laikrodžiai (3)    Elektroninės šiukšlės (10)    Optinis ryšys (12)    Užsienyje (50)    Vėlinės (5)    Juvelyriniai dirbiniai (2)    Windows (7)    Skundai (22)    EBSW (40)    Šventasis Pranciškus (3)    Interjero dizainas (13)    Lotynų kalba (11)    Siamo katės (2)    Liemenėlės (3)    Namų vaizdo technika (2)    Žala sveikatai (16)    Sąmokslo teorijos (19)    Interneto tinklai (4)    Prancūzų buldogas (2)    Įdomybės (87)    Reklama internete (18)
1. Kuo kvepia meilė?
2. Mokslininkas paaiškino, kas yra meilė
3. Moterys gali mylėti tik vieną kartą gyvenime
4. Mokslininkai mėgina išmatuoti meilę
5. Mokslininkai atrado tikrąją meilę
6. Mokslininkai apskaičiavo tikros meilės kainą
7. Mokslininkai nustatė, kad meilė iš tiesų žeidžia
8. Kas, po velnių, ta meilė yra?
9. Meilė daro stebuklus
10. Kaip smegenys sprendžia meilės galvosūkius
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!