LT   EN   RU  
2021 m. balandžio 18 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Mokslas apie meilę
  Meilė > Mokslas apie meilę
Lankomumo reitingas Publikuota: 2010-01-15
Mokslininkai apskaičiavo tikros meilės kainą

Dauguma žmonių vadina meilę neįkainojamu jausmu, bet mokslininkų toks atsakymas netenkino, todėl jie apskaičiavo tikslią tikros meilės kainą – 272 178 doleriai ir aštuoni centai. Šis atradimas padarytas tyrimo metu, kai autoriai matavo žmogaus teigiamų emocijų intensyvumą įvairiomis gyvenimo situacijomis, rašoma „The Daily Telegraph“.

Žmonės labiausiai vertina savo sveikatą

Britų mokslininkai atliko tyrimą, lygindami žmogaus pakylėtų jausmų audringumą kasdieniame gyvenime, kuriuos jis patirtų, tarkime, išlošęs didžiulę pinigų sumą loterijoje. Tuo metu emocijų „įtampos skalė“ buvo matuojama priklausomai nuo išloštos pinigų sumos.

Paaiškėjo, kad labiausiai žmonės vertina savo sveikatą. Džiaugsmas, kurį suteikia gera savijauta, buvo įvertintas 300 775 doleriais. Antroje vietoje reikšmingiausias dalykas žmogaus gyvenime – meilė. Džiaugsmas, kuris patiriamas tuo metu, atitinka 272 918 dolerių ir 8 centų sumą, išloštą loterijoje. Pasak vieno tyrimo iniciatoriaus Steveno Henry, malonių pojūčių trejetuko pabaigoje – pasitenkinimo jausmas, kuris būdingas žmonėms, palaikantiems harmoningus tarpusavio santykius – 258 597 doleriai ir 83 centai.

Patenkinto žmogaus jausmas, kurį jis patiria gyvendamas taikioje ir ramioje šalyje, užima tik ketvirtą vietą. Jo džiaugsmą mokslininkai prilygino 216 178 dolerių ir 16 centų sumai, laimėtai loterijoje.

Žmonos meilė saugo vyrą nuo skrandžio opos

Tyrinėtojų tvirtinimu, paskelbus eksperimento rezultatus, tyrimo dalyviams jie buvo labai netikėti. Iš pradžių didžioji dalis dalyvių galvojo, kad asmeniniai jausmai nėra vertybė, tačiau atsakydami į testo klausimus daugelis pakeitė savo nuomonę.

Leidinyje taip pat rašoma, kad meilės tema pakankamai dažnai tampa mokslininkų tyrimo objektu. Pavyzdžiui, Klivlendo universiteto Medicinos fakulteto mokslininkų tvirtinimu, žmonos meilė saugo vyrą nuo skrandžio opos. Tokią išvadą mokslininkai priėjo penkerius metus stebėdami 8500 vyrų. Tiems, kurie buvo mylimi, skrandžio opa atsirasdavo tris kartus rečiau. Tokie pat duomenys buvo pastebimi ir diagnozuojant stenokardiją bei kitas ligas.

Šaltinis

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Istorija (154)    Architektūra (11)    Maxima (10)    Kitos šventės (7)    Rokeriai (3)    IT parodos (10)    Skirmantas Valiulis (32)    Interneto komentarai (2)    Archeologija (42)    Geografija (22)    Žvejyba (30)    Visuotinė istorija (44)    Filmai (91)    Proza (157)    Kailiniai (15)    Taksas (2)    Arbata (10)    Bibilija (10)    Priklausomybė (3)    Shidokan (3)    Pirmoji meilė (3)    Vadyba (89)    Kompiuteriniai žaidimai (270)    Laikrodžiai (3)    Policija (2)    Pankiškos muzikos grupės (15)    Sony Ericcson (40)    Psichiatrija (64)    Civilinė sauga (7)    Interneto dienoraščiai (2)    Kabala (6)    Erotika (8)    Vaiko sveikata (8)    Bendruomenės (158)    Kultūra (749)    Velykos (10)    Jautis (2)    Meninė gimnastika (14)    Subkultūros (99)    Žemės ūkis (33)    Meilė bloguose (6)    Parapsichologija (22)    Mityba (43)    Zigmas Vaišvila (10)    Laivyba (17)    Savivaldybių rinkimai (9)    Breakdance (4)    Arkliai (12)    Viešieji ryšiai (20)    Fizika (11)
1. Kuo kvepia meilė?
2. Mokslininkas paaiškino, kas yra meilė
3. Moterys gali mylėti tik vieną kartą gyvenime
4. Mokslininkai mėgina išmatuoti meilę
5. Mokslininkai atrado tikrąją meilę
6. Mokslininkai nustatė, kad meilė iš tiesų žeidžia
7. Kas, po velnių, ta meilė yra?
8. Meilė daro stebuklus
9. Kaip smegenys sprendžia meilės galvosūkius
10. Meilės ekspertai - poetai ir ... mokslininkai
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!