LT   EN   RU  
2021 m. rugsėjo 22 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Mokyklos
  Švietimas > Mokyklos
Lankomumo reitingas Publikuota: 2007-01-19
Legaliai įsidarbinti vasaros atostogų metu - misija neįmanoma?

Lietuvos mokinių parlamento (toliau LMP) Socialinių reikalų komitetas praėjusią savaitę LR Seimo Socialinių reikalų komitetui įteikė rezoliuciją dėl Lietuvos respublikos Užimtumo rėmimo įstatymo. Mokinių atstovai atkreipia dėmesį, kad viena aktualiausių problemų, kylančių šiandieniniam jaunimui - užimtumo stoka, labiausiai paaštrėjanti vasaros atostogų metu. Vienas iš būdų skatinti vaikus turiningai praleisti atostogas - sudaryti sąlygas legaliai įsidarbinti sezoniniam darbui. Tačiau šiandieninė situacija kiek kitokia: nepilnamečiui, norinčiam įsidarbinti vasaros metu, tai tampa tiesiog neįmanoma misija.

LMP teigimu, skatinant jaunimą įsidarbinti vasaros metu, būtų įmanoma dar efektyviau vykdyti profesinį orientavimą ir informavimą bei spręsti opią jaunimo užimtumo stokos problemą. Rezoliucijoje pastebima, kad vasaros atostogų metu kultūrinė veikla nepilnamečiams yra prastai ir negausiai organizuojama, o vasaros stovyklos yra sunkiai prieinamos mažesnes pajamas gaunančioms šeimoms, todėl dažnai paaugliai praleidžia nenaudingai ar netgi žalingai.

"Vis daugiau nepilnamečių ieško sezoninio darbo, bet dažnai, susidūrę su darbdavių nenoru įdarbinti pilnametystės nesulaukusių asmenų, pasirenka nelegalų darbą, o tai ne tik kelia grėsmę paties jaunuolio gerovei, bet ir nenaudinga valstybei", - teigia LMP Socialinių reikalų komiteto pirmininkė Kotryna Gasiūnaitė.

Mokiniai teigia, kad darbdaviai nėra suinteresuoti įdarbinti pilnametystės nesulaukusių asmenų, nes reikia užpildyti gerokai daugiau įvairių dokumentų nei įdarbinant pilnametį asmenį. LMP mano, kad būtina supaprastinti nepilnamečių priėmimo į darbą sąlygas ir, atsižvelgiant į vis didėjantį nepilnamečių, ieškančių sezoninio darbo, skaičių, juos įtraukti į darbo rinkoje papildomai remiamų asmenų sąrašą. Atlikus šį pakeitimą, darbdaviams, kurie įdarbina pilnametystės nesulaukusius asmenis, būtų mokamos subsidijos, taip didinant jų motyvaciją įdarbinti nepilnamečius.

Lietuvos mokinių parlamentas yra demokratiškai renkama mokinių institucija, atstovaujanti mokinių interesams bei konstruktyviai dalyvaujanti kryptingos vaikų ir jaunimo politikos formavime. Lietuvos mokinių parlamentas svarsto Lietuvos mokiniams aktualius klausimus, problemas, teikia siūlymus valstybinėms institucijoms, inicijuoja diskusijas, įgyvendina projektus.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Slaptos bendrijos (24)    Drakonai (36)    Šventasis Antanas (2)    Parašiutizmas (15)    Jautis (7)    Apatinis trikotažas (17)    Logistika (12)    Moters diena (4)    Auklėjimas (7)    Žmogaus teisės (52)    Tiškevičiai (18)    Alkoholizmas (15)    Gaisrininkai (7)    Sportas (180)    Vytautas Landsbergis (6)    Regbis (4)    Kinų horoskopas (14)    TV3 (4)    Klaviatūros (11)    Auklės (3)    MTV (5)    Modemai (8)    Kazimiera Prunskienė (13)    Interneto dienoraščiai (2)    Literatūra (239)    Pirmoji meilė (3)    Likeris (2)    Optinis ryšys (12)    Hip hop dance (4)    Švietimas (1281)    Sel (10)    Go-go (10)    Aukštasis mokslas (13)    Interneto tinklai (4)    Kelnaitės (2)    Arbata (10)    Laivyba (17)    Roko muzikos grupės (10)    Vabzdžiai (5)    Draudimas (7)    Pasakos (60)    Skinheadai (9)    Hakeriai (273)    Lietuvių valgiai (28)    Žuvys (7)    Šventės (117)    Saugus internetas (11)    Meilė bloguose (6)    Visuotinė istorija (44)    Zodiako ženklai (88)
1. Abiturientai galės vėliau apsispręsti dėl numatomų laikyti brandos egzaminų
2. Zarasų Pauliaus Širvio vidurinė mokykla
3. Leipalingio pagrindinė mokykla
4. Sofijos Kovalevskajos vidurinė mokykla
5. Vilniaus vidurinė internatinė mokykla "Lietuvių namai"
6. Vilniaus Šolomo Aleichemo vidurinė mokykla
7. Vilniaus suaugusiųjų mokymo centras
8. Vilniaus Salininkų vidurinė mokykla
9. Vilniaus Ozo vidurinė mokykla
10. Vilniaus Naujininkų vidurinė mokykla
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!