LT   EN   RU  
2020 m. birželio 4 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Mokyklos
  Švietimas > Mokyklos
Lankomumo reitingas Publikuota: 2004-10-28 Spausdinti Spausdinti
Vilniaus Šolomo Aleichemo vidurinė mokykla

Vilniaus Šolom - Aleichemo vidurinė mokykla buvo įkurta 1989m. spalio mėn. Tai yra vienintelė valstybinė žydų mokykla Lietuvoje. Šiuo metu mokykloje mokosi 200 vaikų 7-16 metų amžiaus. 2002 metais mokyklą po 60 metų baigia pirmoji žydų abiturientų laida. Mokykloje pagrindiniai dalykai dėstomi lietuvių kalba, o žydiškų dalykų koncentrą sudaro hebrajų kalba, žydų istorija, žydų tradicijos ir tikyba. Vilniaus Šolomo Aleichemo vidurinė mokykla yra pasaulietinė. Mokykloje yra švenčiamos visos žydų religinės šventės. Mokyklai yra suteikta teisė dirbti pagal žydų švenčių kalendorių. Mokykloje dėstoma sustiprinta aglų kalba. Dirba daug gerų ir talentingų mokytojų, trys mokslo daktarai, daug mokytojų metodininkų ir vyr. mokytojų.

Mokykla yra remiama Izraelio Švietimo ministerijos. Kiekvienas mokslo metais mokykloje dirba trys Izraelio mokytojai, kurie dėsto visus žydiškus dalykus. Izraelio valstybė suteikia mokyklai didelę metodinę ir finansinę pagalbą. Mokykla aktyviai bendradarbiauja su Joint Distribution Committee, Švedijos žydų bendruomene. Daug darbų darome kartu su Lietuvos žydų bendruomene.

Esame laimingi, kad po 50 metų pertraukos Lietuvos žydų bendruomenės narių vaikai įgijo dideles galimybes mokytis savo kalbos, kultūros ir istorijos. Šiandien jie gali laisvai švęsti savo religines šventes, būti laisvi ir nepriklausomi.

Justiniškių g. 65
LT - 2056 Vilnius
tel./fax: 416013
E-mail: zyduvm@delfi.lt

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Chiromantija (3)    Knygos (23)    Foje (3)    Leo LT (12)    Sveikinimai Naujųjų metų proga (5)    TELE-2 (7)    Naujieji metai (12)    Ekologiškas maistas (2)    Seimo rinkimai (4)    Mergelė (7)    Astrologija (27)    Žvejyba (30)    Darbdaviai (10)    Architektūra (11)    Apatinis trikotažas (17)    Metalas (22)    Liūtas (7)    Auklėjimas (7)    Vilius Navickas (2)    Spauda (3)    Stalo žaidimai (7)    Teatrai (21)    Shotokan (11)    Televizoriai (2)    Psichiatrija (64)    Džiaugsmas (2)    Lotynų šokiai (5)    Filologija (2)    Vabzdžiai (5)    Omnitel (12)    Sąmokslo teorija (19)    Emo (10)    Mistika (446)    Konspiracija (2)    Rasos (2)    Drabužiai (41)    Mazda (2)    Kelionių įspūdžiai (26)    Žemės ūkis (33)    Mokslai (1219)    Elektroninės šiukšlės (10)    Euro naujienos (2)    Erotiniai šokiai (23)    Feng šui (7)    Poetai (11)    Alus (22)    Bildukai (3)    Amfetaminas (2)    Vampyrai (9)    Kaimo turizmas (5)
1. Legaliai įsidarbinti vasaros atostogų metu - misija neįmanoma?
2. Abiturientai galės vėliau apsispręsti dėl numatomų laikyti brandos egzaminų
3. Zarasų Pauliaus Širvio vidurinė mokykla
4. Leipalingio pagrindinė mokykla
5. Sofijos Kovalevskajos vidurinė mokykla
6. Vilniaus vidurinė internatinė mokykla "Lietuvių namai"
7. Vilniaus suaugusiųjų mokymo centras
8. Vilniaus Salininkų vidurinė mokykla
9. Vilniaus Ozo vidurinė mokykla
10. Vilniaus Naujininkų vidurinė mokykla
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!