LT   EN   RU  
2020 m. birželio 4 d., ketvirtadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Motociklai
  Transportas > Motociklai
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-02-25 Spausdinti Spausdinti
Prieš perkant naudotą motociklą: ratai

Atkreipkite dėmesį į abiejų pusių ratų ratlankius, ar jie neįlenkti. Juos ištiesinti kainuos apie $100 (kiekvienas) plius darbas, plius reikės nuimti ir vėl uždėti. Lengviau įlenkimus pastebėti tuomet, kai ratas sukasi.

Patikrinkite, kaip veikia spidometras/hodometras. Jei motociklas turi trosą, einantį nuo priekinės ašies, (paprastai kairėje pusėje):

Priekinį ratą pakelkite nuo žemės, pasukite priekinį artą taip greitai, kaip tik galite, ir stebėkite, ar spidometro parodymus. Jei rodyklė nepakyla, pažiūrėkite, ar kilometražo skaitiklio (hodometro) parodymai pasikeitė (nuo 1/10 mylių). Jei ne, spidometras arba atjungta, arba sugedęs.

Jei motociklas tokių trosų neturi, įjunkite antrą pavarą ir paleiskite tuščiąja eiga. Spidometro rodyklė turi šiek tiek pakilti, o hodometras - iš lėto pasisukti.

Jei spidometras neveikia, nežinosite, kiek mylių nuvažiuota.

Ratus pakelkite į orą ir stebėkite, ar jie lengvai sukasi. Jei ne, galima priežastis - subyrėję ratų guoliai arba stringantys stabdžiai. Užpakaliniai ratai sukasi trumpiau,nes energija atiduodama grandinės, diržo, ašies trinčiai įveikti.

Jei motociklas neturi centrinės kojelės, motociklo šoninę atramą nuleiskite žemyn, šonuose atremkite į rankenas ar užpakalinį porėmį, o ratai atsidurs ore. Praverstų draugo pagalba.

Jei ratai su stipinais, patikrinkite, ar yra visi stipinai, ar jie neatsilaisvinę.

Jei ratus galite iškelti į viršų, juos pasukite, o tarp besisukančių stipinų laikykite atsuktuvo rankeną. Visų stipinų garsas turi būti vienodas (nes turi būti vienodas įtempimas.)

Itin atidžiai apžiūrėkite magnio ar anglies pluošto ratus (Tai gali būti ženklas, jog motociklu lenktyniauta.). Jie itin lengvi, bet linkę ne įlinkti, o įtrūkti, todėl apžiūrėti reikia labai atidžiai. "Technomagnesio" or "Marchesini" ratai gali būti magnio. Anglies pluošto ratlankiai paprastai nedažomi.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Samsung (3)    Projektavimas (7)    Seimo Pirmininkas (2)    Avinas (7)    Pirmoji meilė (3)    Lietuvoje (16)    Gatvės šokiai (5)    Bildukai (3)    Zigmas Vaišvila (10)    Vandenis (7)    Sel (10)    Maudymosi kostiumėliai (7)    Sony Ericcson (40)    Fizika (11)    Prokuratūra (4)    Politikai (183)    Liberalų sąjūdis (5)    Vampyrai (9)    Jautis (7)    Psichiatrija (64)    Krašto apsauga (27)    Meilė (138)    Prevencija (14)    Svarstyklės (7)    Vabzdžiai (5)    Opijatai (13)    Meninė gimnastika (14)    Roko muzikos grupės (10)    Stomatologija (6)    Jausmai (27)    Teisė (61)    Gyvenimo džiaugsmas (2)    Užsienyje (2)    Aviacija (38)    Arūnas Valinskas (4)    Dažasvydis (3)    Žuvys (7)    Vadovavimas (185)    Soliariumai (5)    Kazimiera Prunskienė (13)    Kovo 11 (4)    Geležinkeliai (4)    Vaizdo kortos (3)    LICS (17)    Operacinės sistemos (50)    Budizmas (73)    Informaciniai karai (11)    Maxima (10)    Gotai (17)    Laikrodžiai (3)
1. Bandymas suklasifikuoti motociklus
2. Baikeris - kas tai?
3. Prieš perkant naudotą motociklą: klausimai pardavėjui
4. Prieš perkant naudotą motociklą: variklis, skysčiai, karbiuratorius
5. Prieš perkant naudotą motociklą: išmetimo sistema
6. Prieš perkant naudotą motociklą: grandinė, žvaigždutės ir diržai
7. Prieš perkant naudotą motociklą: pakaba
8. Prieš perkant naudotą motociklą: elektra ir akumuliatorius
9. Prieš perkant naudotą motociklą: padangos
10. Prieš perkant naudotą motociklą: sėdynė
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!