LT   EN   RU  
2021 m. kovo 3 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Grupės
  Kultūra > Muzika > Grupės
Lankomumo reitingas Publikuota: 2002-12-30 Spausdinti Spausdinti
FOLK-JAZZ: Algirdas Klova vienas pirmųjų Lietuvoje pradėjo jungti lietuvių folklorą su kitais muzikos žanrais

Algirdas Klova vienas pirmųjų Lietuvoje pradėjo jungti lietuvių folklorą su kitais muzikos žanrais. Dar 1988 m. jis parašė pirmąją kompoziciją "Grojam taip kaip mokam, bet visi drauge" folkloro ansamblio instrumentinei grupei ir roko grupei, atliko ją Vilniaus sporto rūmuose su roko grupe "Antis" ir "Ratilio" instrumentine grupe. Tai buvo pirmasis folkloro ir roko muzikos jungimas Lietuvoje.

"LAUMIŲ SEKMĖS" - bendras Algirdo Klovos ir Skirmanto Sasnausko projektas, pirmą kartą atliktas 1991m. Vilniuje, vėliau įrašytas Vilniaus plokštelių studijoje ir išleistas 1994 metais. 1995 demonstruotas Vokietijoje. Kompoziciją atliko S.Sasnausko džiazo kvartetas ir A.Klovos vadovaujamas folkloro ansamblio "Vydraga" grupė. Panaudotos lietuvių liaudies dainos, sutartinės, instrumentinė muzika, sakmių fragmentai, būrimai, paukščių balsų mėgdžiojimai.

Algirdo Klovos ir Lino Rimšos folk-jazz kvartetas pradėjo muzikuoti 1995 metais. Repertuare lietuvių liaudies dainų, instrumentinės muzikos, pasaulio tautų folkloro aranžuotės, autorinės kompozicijos, džiazo standartai. Taip gimė ir garsusis "Strazdas", dalyvavęs Eurovizijoje. Šio kolektyvo pagrindu 2000 įkurtas ALGIRDO KLOVOS KVINTETAS, kuris jau dalyvavo festivaliuose Lietuvoje ir Latvijoje, paruošė bendrą projektą su perkusininku iš Senegalo Pierre Kouyate. Kolektyve: A.Klova - smuikas, liaudies instrumentai, Jūnė - balsas, A.Šlaustas - klavišiniai instr., V.Borkovskis - boso gitara, A.Kazakėvičius - muš.

ŽALIAKALNIO VILKAI - world music trio, groja nuo 1995m. Jį sudaro trys improvizuojantys kompozitoriai - A.Klova, G.Kuprevičius, M.Litvinskis. Grupė improvizuoja lietuvių ir kitų tautų folkloro temomis, groja etnine muzika paremtas savo kompozicijas.

A.KLOVA yra paruošęs ir su geriausiais lietuvos džiazo muzikantais atlikęs nevieną proginį projektą iš lietuvių liaudies dainų: "Apėjo saulutė" (1998) "Mėnuo saulužę vedė" (1998), "Lino kelias" ("Du liniuku") (2000) ir kt., yra dalyvavęs V.Čekasino projektuose.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Pankai (6)    Auklės (3)    Optinis ryšys (12)    Vartotojai (29)    Geologija (20)    Stalo žaidimai (7)    Melagių diena (3)    Žvaigždės (19)    Viktor Uspaskich (61)    Vėlinės (5)    Partijos (41)    Filologija (2)    Skinheadai (9)    Shidokan (3)    Dvarai (36)    Kompiuteriai (148)    Siemens (6)    Mokėjimo kortelės (7)    Lengvosios muzikos grupės (27)    Savivaldybių rinkimai 2007 (9)    Dvyniai (9)    Programos (61)    Apatinis trikotažas (17)    Alkoholiniai gėrimai (74)    LNK (2)    Politika (363)    Prekės ir paslaugos buičiai (2)    Pyktis (6)    Baikeriai (8)    Mobilūs ryšiai (193)    Kornreksai (3)    Priklausomybė (3)    „Laisvės kryžkelės“ (10)    Emo (10)    Alus (22)    Dažasvydis (3)    Šventės (117)    Darbdaviai (10)    Kelionių pasiūlymai (7)    Kompiuterių virusai (52)    Teisė (61)    Žala sveikatai (16)    Bankrotas (2)    Šamanai (7)    Televizija (17)    Seimo rinkimai 2004 (3)    Domenai (11)    Maudymosi kostiumėliai (7)    Linux/Unix (34)    Programavimas (20)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!