LT   EN   RU  
2021 m. gegužės 17 d., pirmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Naršyklės
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos > Internetas > Naršyklės
"Microsoft" pristatė bandomąją naršyklės "Internet Explorer 9" versiją
Lankomumo reitingas

Interneto dizainerių ir kūrėjų konferencijoje MIX10 programinės įrangos gamintoja "Microsoft" tęsia naujienų pristatymą, kuris patvirtina kompanijos pasiryžimą tobulinti naršymą internete. "Microsoft" pristatė ankstyvą naršyklės "Internet Explorer 9" versiją, kuri leis programuotojams iš anksto įvertinti pasikeitimus susijusius su naršyklės galimybėmis, veikimu ir standartų palaikymu. Pasak Dean Hachamovitch, "Internet Explorer" naršyklės vadovo, pristačiusio bandomąją versiją programuotojams, naujovės leis kūrėjams naudoti tuos pačius programinius kodus ir sukurti labai funkcionalias programas internetui, kurios visiškai išnaudos šiuolaikinio asmeninio kompiuterio ir operacinės sistemos technines galimybes. Konferencijoje "Microsoft" pademonstravo naują "JavaScript" variklį, kuris žymiai efektyviau išnaudos šiandieninių vaizdo plokščių procesorių branduolius interneto puslapių atvaizdavimui. Dėl to vartotojai...

Mozilla projektas turės savo japonišką svetainę
Lankomumo reitingas

Organizacija Mozilla Foundation, užsiiimanti nemokamos naršyklės Mozilla kūrimu, ir jos japoniškasis padalinys Mozilla Japan paskelbė atidarę Mozilla-Japan.org svetainę, kurioje bus pateikiama informacija apie japoniškosios Mozilla realizacijos darbų eigą. Pagrindine naujo projekto veikla taps lokalizuotų Mozilla Firefox, Mozilla Thunderbird ir Mozilla 1.7 versijų kūrimas. Taip pat planuojama įkurti vietinių vartotojų apmokymo ir palaikymo tarnybą. „Japonijoje labai daug Mozilla besinaudojančių žmonių, ir šio projekto kūrimas suvaidins svarbų vaidmenį, teikiant daugumai jų reikalingą pilną paslaugų spektrą“, - sako Mičelas Beikeris, Mozilla Foundation prezidentas.

Naršyklių karas: kovoje ir Opera 7.60
Lankomumo reitingas

Opera tvirtina, kad nauja jos naršyklės versija turės geresnį puslapių pateikimo mechanizmą, o tai palengvins on-line dokumentų peržiūrą ir spausdinimą. Metų gale pasirodysianti Opera 7.60 naršyklė turės naują puslapių pateikimo technologiją, dėl kurios, nepriklausomai nuo ekrano raiškos, žiūrint didesnį dokumentą, atpuola būtinybė pele horizontaliai tampyti norimą puslapį. On-line dokumentus taip pat bus galima be kraštelių (kaip nuotraukas) spausdintuvu išspausdinti ant bet kokio dydžio popieriaus.

 Ingrid Marson
Firefox perima IE pozicijas
Lankomumo reitingas

Firefox naršyklė jau atsisiųsta daugiau, nei 5 mln. kartų ir pasirodė mažmeninėje prekyboje; tuo tarpu tyrimai rodo, kad Internet Explorer rinkos dalis sumažėjo iki 88,9%. Amsterdame (Olandija) įsikūrusi tinklo trafiko matavimo tarnyba OneStat.com tvirtina, kad pagal jos iš 2 mln. viso pasaulio naršytojų surinktus duomenis, naujoji Mozilla Foundation Firefox naršyklė pradeda griauti kol kas dar lyderiaujančios Microsoft pozicijas internetinių naršyklių rinkoje. “Panašu, jog žmonės nuo Internet Explorer pereina prie naujosios Firefox naršyklės”, - sakoma OneStat.com pareiškime.

 Paul Festa   Komentarų: 1
Netscape tikisi atsilošti prieš Firefox
Lankomumo reitingas

Netscape, kritikuota dėl savo nesėkmingo Mozilla pagrindu sukurtos naršyklės starto, naujoje versijoje jau ne kartą žadėjo “perspjauti originalą”. Trečiadienį Netscape patvirtino savo ankstesnį pranešimą, jog planuojama išleisti naują Mozilla pagrindu sukurtą naršyklę - praeitą savaitę America Online padalinys pakvietė žmones dalyvauti testuojant kiek apribotą, lapkričio 30 d. pasirodysiantį naršyklės prototipą. Savo kreipmęsi į testuotojus Netscape nesusilaikė nuo pagundos pateikti keletą užuominų apie nuolatines Microsoft Internet Explorer naršyklės saugumo skyles.

 Paul Festa
Brangioji IE, aš palieku tave...!
Lankomumo reitingas

Viskas baigta. Pastaruoju metu mūsų santykiai niekaip nesisekė ir štai - baigta. Aš palieku tave ir išeinu pas kitą naršyklę. Aš žinau, kad dabar - ne pats tinkamiausias metas - tu užsikrėtei eiliniu virusu. Tikiuosi, kad greit tau palengvės - patikėk, linkiu nuoširdžiai. Tačiau juk ir man reikia toliau gyventi. Per visą tą laiką, kai mes pažįstami, tu, atrodo, visada sirgai virusais ar kitokiais kirminais. Seniai laikas pas daktarą!

 Robert Vamosi
Google - naujasis Firefox naršyklės “veidas”
Lankomumo reitingas

Niekas tiksliai negali pasakyti, ar Google ir Mozilla kartu kuria Interneto naršyklę, tačiau išleidus Firefox, abi kompanijos labai suartėjo. Ir pas mus populiarus Google paieškos varikliukas Mozilla Foundation atvirojo kodo judėjimo sukurtoje Firexof v1.0 naršyklėje pagal nutylėjimą užima pagrindinę vietą. Ši naršyklės versija jau antradienį Internete buvo prieinama nemokama atsisiuntimui. Jau per 2 pirmąsias dienas naršyklę atsisiuntė maždaug 2,5 mln. žmonių.

 Stefanie Olsen
"Microsoft" atsisakys "Internet Explorer" kaip atskiro produkto
Lankomumo reitingas

"Microsoft" "Internet Explorer" programos vadybininko Brajeno Kantrimano teigimu, kompanija likviduos savarankiškas interneto naršyklės versijas. "Microsoft" jas toliau kurs tik kaip operacinės sistemos dalį", - pareiškė vadybininkas. B.Kantrimanas paneigė įtarimus, kad sprendimas atsisakyti savarankiško IE produkto susijęs su juridiniais klausimais. Jis teužsiminė, kad šio žingsnio priežastis - naujos apsaugos priemonės, kurios bus įtrauktos į "Windows Longhorn" operacinės sistemos versiją. Laukiama, kad "Longhorn" turės apsaugos sistemą, vadinamą "Next-Generation Secure Computing Base" (ankstesnis pavadinimas - "Palladium").

Mėgstamiausia interneto naršyklė:

Opera

Mozzila

Netscape

Internet Explorer

Jūsų lytis: Vaikinas Mergina
 Balsavimo rezultatai
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!