LT   EN   RU  
2020 m. liepos 10 d., penktadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Naršyklės
  Technologijos > Kompiuterinės technologijos > Internetas > Naršyklės
Lankomumo reitingas Publikuota: 2004-11-24
Firefox perima IE pozicijas

Firefox naršyklė jau atsisiųsta daugiau, nei 5 mln. kartų ir pasirodė mažmeninėje prekyboje; tuo tarpu tyrimai rodo, kad Internet Explorer rinkos dalis sumažėjo iki 88,9%.

Amsterdame (Olandija) įsikūrusi tinklo trafiko matavimo tarnyba OneStat.com tvirtina, kad pagal jos iš 2 mln. viso pasaulio naršytojų surinktus duomenis, naujoji Mozilla Foundation Firefox naršyklė pradeda griauti kol kas dar lyderiaujančios Microsoft pozicijas internetinių naršyklių rinkoje.

“Panašu, jog žmonės nuo Internet Explorer pereina prie naujosios Firefox naršyklės”, - sakoma OneStat.com bendrasavininkio Nilso Brinkmano pareiškime.

100 šalių Interneto naršytojų apklausų pagrindu sudaryta OneStat statistika rodo, kad nuo gegužės IE rinka prarado 5 procentinius punktus ir sumažėjo iki 88,9%, tuo tarpu Mozilla pagrindu sukurtų naršyklių dalis (įskaitant Firefox) tiek pat išaugo ir dabar sudaro jau 7,4%.

Be šių skaičių, buvo paskelbti ir kito tyrimo duomenys, taip pat rodantys IE dalies mažėjimą. Šio mėnesio pradžioje WebSideStory tarnyba pranešė, kad, jų duomenimis, IE dalis ir toliau mažėja - spalį ji sudarė 92,9%, tuo tarpu liepą IE naudojosi 95,5% vartotojų.

Mozilla kaip open source naršyklių populiarėjimo rodiklį pateikia jų atsisiuntimo duomenis. “Mes stebime žymiai staigesnį 1.0 versijos atsisiuntimų pokytį, lyginant su ankstesne versija, kuriai prireikė tik mėnesio, kad būtų pasiektas 5 mln. atsisiųstų programos kopijų skaičius, - sako Mozilla vadybininkė Azi Doclera. - Mes aiškiai pereiname prie naujos naršytojų kategorijos ir tai darome didžiausiais per visą Mozilla istoriją tempais”.

Be naršyklės atsisiuntimų skaičiaus didėjimo, Firefox gali tikėtis būti išleista kartu su open source PĮ platintojos Linspire paketu. Ši kompanija pirmadienį paskelvė išleidžianti OooFf pavadintą produktą, kuriame bus verslo reikmėms skirtas OpenOffice.org biuro programų paketas ir Firefox naršyklė. Paketas jau prieinamas OOoFf svetainėje ir gali būti naudojamas su Microsoft Windows, Apple Macintosh ir Linux operacinėmis sistemomis. On-line jį galima užsisakyti $29,95, JAV pristatymas nemokamas. Linspire naujuoju paketu prekiauti ruošiasi ir per parduotuves.

Microsoft nepasitiki OneStat.com paskelbtais skaičiais, tvirtindama, kad jie nenurodo stiprių IE pozicijų korporaciniame sektoriuje. “Jie nesutampa su WebSideStory, o taip pat su korporacinių intratinklų duomenimis, kurių vartotojai tiesiogiai nesinaudoja Internetu”, - pareiškė Microsoft Windows produktų direktorius Haris Šeiras. Susidomėjimo Mozilla šuolį jis aiškina “ankstesniųjų gerbėjų” interesu ir mano, kad galiausiai IE išsaugos savo populiariausios naršyklės statusą.

“Aš įsitikinęs, kad galiausiai dauguma vartotojų nuspręs, kad IE - geriausias jų pasirinkimas, turint omeny visus tuos faktorius, kurie prie IE juos atvedė pirmą kartą. Tarp kitko, mes džiaugiamės, kad Firefox jie daugiausia naršo, naudodamiesi Windows OS ir tuo, kad Firefox tampa žymiai didesnėsWindows platformai skirtos PĮ ekosistemos dalimi”.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Žindymas (14)    Dailė (34)    Užsienyje (2)    Mistika (9)    Eurointegracija (5)    Ekologinis ūkis (2)    Atleidimo svarba (2)    Vynas (16)    Amerikos lietuviai (7)    Toyota (2)    Draudimas (7)    Prokuratūra (4)    Prancūzų buldogas (2)    Zigmas Vaišvila (10)    Renginiai (31)    Šventasis Pranciškus (3)    Lotynų kalba (11)    Sektos žudikės (6)    Delfinologija (4)    Poetai (11)    Vandenis (7)    Kelionių įspūdžiai (26)    Arūnas Valinskas (4)    Roko muzikos grupės (10)    Breakdance (4)    Saugus internetas (11)    Kabala (6)    Hobi (106)    TV3 (4)    Savižudybė (12)    Windows (7)    Bitė (5)    Seimo Pirmininkas (2)    Astronomija (46)    Svarstyklės (7)    Aikido (14)    Rašytojai (11)    Vabzdžiai (5)    Tibetas (10)    Pirmoji meilė (3)    IT parodos (10)    Žinių visuomenė (14)    Politikai (183)    Švietimas (1281)    Džiazo muzikos grupės (11)    Drakonai (36)    Pankiškos muzikos grupės (15)    Bučiniai (31)    Lengvosios muzikos grupės (27)    Mokykla be narkotikų (20)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!